Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia Sportage páté generace s novinkami

Pátá generace Sportage prošla komplexním přepracováním a stává se vrcholným reprezentantem segmentu městských SUV.Zachovala si průkopnickou genetickou výbavu značky Kia. Sportage opět přináší inovace posouvající značku na novou úroveň.

Snímky zbrusu nové Sportage jsou globálního provedení modelu. Kia Europe v září 2021 – poprvé v historii modelu, sahající již 28 let nazpět – odhalí Sportage v provedení určeném výhradně pro evropské zákazníky.
Sportage je postavena na nové architektuře a spojuje design zaměřený na potřeby řidiče s nejmodernějším prémiovým interiérem, který zaujme širokým zahnutým displejem v přístrojové desce, zprostředkujícím nejnovější technologie v oblasti konektivity.

Návrháři rovněž usilovali o vytvoření příjemného prostředí pro pohodlné cestování celé posádky. Díky chytrému obestavění a praktickému využití prostoru si každý z cestujících vychutná velkorysou nabídku místa pro hlavu i v oblasti nohou. SUV rovněž nastoluje nová srovnávací měřítka v objemu zavazadlového prostoru, čímž podtrhuje svoji každodenní praktičnost a využitelnost v roli rodinného vozu.

Zbrusu nová Sportage kromě toho kráčí v čele na poli bezpečnosti, kde ruku v ruce s dobrou pasivní bezpečností nabídne řadu high-tech systémů aktivní bezpečnosti – včetně světově proslulé sestavy vyspělých systémů Kia na podporu řízení (ADAS).

Pro požitek z dynamické jízdy a atraktivní jízdní schopnosti se poprvé představuje hned několik mimořádně pokrokových technologických novinek vč. systému ovládání E-Handling pro vylepšení dynamických schopností vozidla, jakožto i jeho agility a stability. Nová generace elektronického systému kontroly zavěšení kol (ESC) díky plynulé regulaci tlumičů v reálném čase zprostředkuje optimální pohodlí a špičkovou úroveň bezpečnosti za všech situací.

Systém Terrain Mode dodává mimořádné jízdní schopnosti za náročnějších podmínek (např. sníh, bahno a písek), a dovoluje tak majiteli vozu provozovat i řadu dobrodružnějších volnočasových aktivit.
Sportage je vůbec prvním modelem Kia, který se bude nabízet v provedení s dlouhým nebo kratším rozvorem (v závislosti na regionu), a tak by pátá generace této modelové řady měla naplnit pestré a různorodé potřeby zákazníků z celého světa.Kia 9.7.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar