Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia Sorento čtvrté generace - první foto

Společnost Kia Motors dnes odhalila první oficiální fotografie nového modelu Sorento, ještě před veřejnou premiérou na mezinárodním ženevském autosalonu 2020. Model čtvrté generace je postaven na nové platformě, která opět posouvá měřítka segmentu SUV střední třídy z hlediska prostoru, praktičnosti, hospodárnosti a kvality.

Návrháři Kia usilovali o zachování robustního a odolného vzezření dřívějších generací modelu Sorento, které je nyní s přepracovaným designem stylovější než dříve. Výsledná podoba s delší, markantně se snižující siluetou směrem k zádi vozidla, působí z pohledu designového ztvárnění vyzráleji a poutavěji než kdy dříve.


Širší a velkoryseji pojatá maska po obou stranách nenásilně obepíná integrované světlomety, které používají nová LED světla denního svícení ve stylu ‚tygřích očí‘.


Proporce Sorenta při pohledu z boku prošly mírnou proměnou tak, aby se vůz jevil jako delší, s kratšími předními i zadními převisy karoserie a delším rozvorem. Díky novým proporcím se prodloužila i kapota, kdy se přední A-sloupek přesunul o 30 mm směrem dozadu od přední nápravy a kabina se opticky posunula více vzad.


Nový model je výsledkem spolupráce všech tří návrhářských studií globální sítě Kia v Koreji, Evropě a Severní Americe. Model čtvrté generace je postaven na zbrusu nové platformě, která opět posouvá měřítka segmentu SUV střední třídy z hlediska prostoru, praktičnosti, hospodárnosti a kvality.KIA 17.2.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar