Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia Picanto nabídne automatizovanou manuální převodovku AMT

Modernizované Picanto přebírá od větších vozů značky Kia celý soubor vyspělých bezpečnostních technologií, a řadí se tak k nejbezpečnějším vozům v dané třídě. Výrazné změny se dotkly zejména sportovně zaměřené varianty GT-Line, resp. ‚outdoorového‘ provedení X-Line.

Čelní partie v provedení GT-Line a X-Line propůjčuje každé z těchto variant svébytnější podobu. Jde např. o typickou ‚tygří‘ masku chladiče, která používá nové strukturované lemování, volně navazující na světlomety. Po obou stranách ‚tygřího nosu‘ u GT-Line zaujmou červené dekory, resp. techničtější černé dekory v případě verze X-Line, připomínající otvory sání vzduchu.

Obě verze se chlubí přepracovanými světlomety a LED světly denního svícení se čtveřicí zdrojů. Vzadu je nové uspořádání LED sdružených světel a štíhlejší provedení mlhových světel.

Provedení GT-Line i X-Line přicházejí s upraveným tvarem předního i zadního nárazníku s výraznějšími prolisy karoserie, dodávajícími vozu modernější vzhled. Provedení X-Line se inspirovalo podobou ochranných krytů nárazníku SUV – používá dekor se vzhledem kovu a logem X-Line, resp. leskle černé lemování, protažené od mřížky chladiče až po lemy podběhů kol na bocích vozu.


Design interiéru

Picanto nabízí řadu vizuálních i technických vylepšení, jejichž středobodem je větší 8,0" ‚plovoucí‘ širokoúhlý displej systému audio-vizuální navigace (AVN) (další informace viz oddíl ‚Infotainment‘) a 4,2" digitální displej v přístrojovém štítu před řidičem.
V závislosti na úrovni výbavy a konkrétním trhu pak Picanto nabízí sedadla čalouněná černou látkou nebo syntetickou kůží; novinkou modernizovaného modelu je řada nových textur čalounění s modernějším vzhledem evokujícím vyšší kvalitu.
Pro modernizované Picanto je též k dispozici řada interiérových paketů v módních barvách, umožňujících zákazníkům přizpůsobit si kabinu vozidla podle vlastního vkusu (v závislosti na výbavě vozidla a konkrétním trhu).


Pohonné jednotky

Picanto se na evropských trzích bude nabízet se třemi novými benzínovými motory řady ‚Smartstream‘, které oproti předchůdcům přinášejí nižší spotřebu paliva i emise CO2. Uvedená řada motorů zahrnuje jednotku 1,0 litru T-GDi (zkr. Turbocharged Gasoline Direct injection – přeplňovaný motor s přímým vstřikováním benzínu) o výkonu 100 k, stejně tak jako dvojici nepřeplňovaných agregátů 1,0 litru a 1,2 litru DPFI (zkr. Dual-Port Fuel Injection) o výkonu 67 k, resp. 84 k.


Mezi další inovace patří 1,0 litrový motor T-GDI s efektivnějším systémem vysokotlakového vstřikování paliva (350 barů). Zatímco u dvojice atmosférických motorů bylo vícebodové vstřikování nahrazeno novou technologií DPFI do sacího kanálu s optimalizovaným časováním ve prospěch co nejnižší spotřeby paliva.

Všechny tři pohonné jednotky jsou vybaveny novým integrovaným systémem řízení teploty (ITMS), který poskytuje účinnější chlazení spalovací komory.
Picanto je prvním modelem Kia vybaveným novou automatizovanou manuální převodovkou (AMT), která je postavena na pětistupňové manuální převodovce se spojkou a akčními členy řazení, které automatizují ovládání spojky a změny převodových stupňů. Jednotka AMT s jednoduchou suchou spojkou je cenově dostupným řešením pro zákazníky, kteří oceňují pohodlí a snadné používání automatické převodovky, aniž by však obětovali spotřebu paliva klasické manuální převodovky.


Infotainment

Picanto je vybaveno větším 8,0" displejem systému navigace, který nahrazuje dřívější 7,0" displej. Je zde i funkce multi-připojení Bluetooth, kdy si uživatelé mohou připojit dvě mobilní zařízení současně – jedno pro hands-free telefonování a multimédia, resp. druhé pouze pro přehrávání médií. Bezdrátové propojení systému standardně podporuje technologie Apple CarPlay a Android Auto.


Bezpečnost

Picanto přináší několik nejnovějších pokročilých systémů na podporu řízení (ADAS) a řadu nových systémů aktivní bezpečnosti ke zvýšení bezpečnosti posádky, čímž se stává jedním z nejbezpečnějších vozů v dané třídě.


V závislosti na stupni výbavy pak Picanto s novými technologiemi ADAS nabízí systém autonomního nouzového brzdění (FCA) s rozpoznáváním vozidel a chodců. Picanto je dále k dispozici asistent pro zamezení kolizím ve slepém úhlu výhledu (BCA), aktivní systém pro jízdu v pruzích (LKA), systém sledování únavy řidiče (DAW) a systém následování v jízdním pruhu (LFA).

Systém LFA používá přední kameru a senzory ke sledování dopravních značek, řídí Picanto tak, aby udržel vůz ve středu jízdního pruhu. Kromě toho nabízí systém pro monitorování provozu za vozidlem s asistentem pro zamezení kolizím (RCCA), jenž upozorní řidiče a případně zastaví vozidlo, pokud zaznamená jiný zleva či zprava blížící se vůz při couvání ven z parkovacího místa.

Picanto je vybaveno signalizací nouzového brzdění (ESS), která automaticky rozbliká výstražná světla k upozornění vzadu jedoucího vozidla v případě nutnosti náhle brzdit. Asistent rozjezdu do kopce (HAC) přibrzďuje vozidlo v kopci ve snaze zajistit hladký rozjezd do svahu bez couvnutí.

Modernizované Picanto je rovněž standardně vybaveno stabilizačním systémem Kia (VSM), vektorováním točivého momentu pomocí přibrzďování kol, systémem kontroly brzdění v zatáčkách (CBC) a systémem pro zajišťování směrové stability (SLS), kdy pomáhá řidiči udržet kontrolu během brzdění a projíždění zatáček.
Kabina je v závislosti na výbavě a konkrétním trhu vybavena až sedmi airbagy, včetně kolenního airbagu řidiče. Kromě toho jsou zde úchyty ISOFIX k upevnění autosedaček, včetně systému horního ukotvení.


Zahájení prodeje

Modernizovaná Kia Picanto se na evropských trzích včetně České republiky začne prodávat ve třetím čtvrtletí roku 2020, včetně jedinečné sedmileté záruky Kia (s omezením na 150 tis. km) již ve standardu.Kia 5.6.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar