Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia EV9 - průkopnické EV před premiérou

Kia odhalila kompletní podobu exteriéru a interiéru svého nejnovějšího a největšího elektromobilu EV9. První čistě elektrická vlajková loď značky se třemi řadami sedadel, je stěžejním krokem v rámci proměny značky Kia v poskytovatele řešení trvale udržitelné mobility.

„Kia EV9 kráčí novými cestami s cílem přepsat dosavadní standardy designu, konektivity, praktické využitelnosti a odpovědného přístupu k životnímu prostředí,“ uvedl Karim Habib, výkonný viceprezident a vedoucí globálního návrhářského centra Kia (Kia Design Center). „Kia EV9 přináší zákazníkům mimořádně kvalitní nabídku a svěží pohled na elektromobil ze segmentu rodinných SUV. Vozidlo nového typu s novátorským využitím obestavěného prostoru, technologií a designu přináší instinktivní zkušenosti a příkladné pohodlí, nejen pro řidiče, ale celou posádku.“


Výsledkem je vůz, který spojuje nezpochybnitelnou auru robustnosti s poklidným naturelem rafinovaného elektromobilu, jenž prošlapává nové cesty k budoucímu designu elektrických SUV.


Z přední partie EV9 dýchá klidný naturel s jednoduchostí ostře řezaných křivek. ‚Digitální maska‘ EV9, zde akcentovaná ‚digitální optickou signaturou‘ a vertikálními světlomety, zprostředkovává vizionářský a futuristický vzhled celého vozu. Součástí masky jsou dva shluky malých světelných zdrojů ve tvaru kostek ledu, zasazené vedle světlometů po obou stranách karoserie..


Boční profil EV9 spojuje nefalšovanou identitu robustního SUV s výtečnou aerodynamikou. Do trupu karoserie jsou začleněny dynamické trojúhelníkové konstrukce a nápadně vytažené podběhy kol. Pocit hladkého obtékání vzduchu a vysoké aerodynamické účinnosti zvýrazňují zapuštěné kliky dveří a zkosená linie střechy na zádi vozu.Design interiéru

Kia EV9, postavená na podvozkové platformě E-GMP pro elektromobily, přináší dlouhý rozvor, nízkou okenní čáru a plochou podlahu, čímž vznikl velkorysý prostor pro celou posádku ve třech řadách sedadel, která zde může pohodlně trávit čas v prostředí připomínajícím luxusní salonek. Kia vyslechla názory uživatelů z řad rodin a vyhodnotila možnosti uspořádání sedadel a další výbavu, aby EV9 (nabízené v provedení se šesti nebo sedmi sedadly) zprostředkovalo všem cestujícím dostatek místa, pohodlí a příjemných zážitků, aniž by byla veškerá pozornost soustředěna na potřeby řidiče.


Cestující v prvních dvou řadách EV9 mohou naráz sklopit sedadla a pohodlně odpočívat po dobu dobíjení. Sedadla druhé řady lze snadno otočit o 180°, aby cestující mohli snáze komunikovat s pasažéry ve třetí řadě sedadel.


Panoramatická přístrojová deska je protažena od volantu až doprostřed vozidla. Digitální svět vylepšují dvě dotykové obrazovky o velikosti 12,3" spojené s jedním 5" segmentovým displejem pro hladké ovládání všech funkcí vozidla s minimem fyzických tlačítek.

Součástí středového panelu je řada úložných prostor včetně prostorné schránky v základně středového panelu.

Světová premiéra modelu Kia EV9 je naplánována na konec letošního březnaKIA 16.3.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar