Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia EV9 - největší elektrické SUV na trhu

Kia debutuje v pětimetrové třídě: nové rodinné elektrické SUV Kia EV9 je s délkou 5,01 m, výškou 1,75 m a šířkou 1,98 m dosud největším, nejprostornějším a nejšetrnějším představitelem ekologického přístupu značky Kia nabízeným v Evropě a v České republice jej lze objednávat s okamžitou platností.

Nová vlajková loď značky Kia je nabízena zákazníkům ve dvou stupních zaváděcí výbavy – ve verzi Earth Launch Edition a GT-Line Launch Edition, každá se standardem sedmi míst ve třech řadách sedadel. Všechny modely nabízejí akumulátor o kapacitě 99,8 kWh s prodlouženým dojezdem s tepelným čerpadlem a s ním schopnost ujet až 541 km na jedno dobití. Technologie ultrarychlého 800V dobíjení Kia znamená, že každou verzi EV9 lze dobít z 10 na 80 procent kapacity akumulátoru za pouhých 24 minut, když je zapojena do 350kW vysokorychlostní dobíječky.

EV9 Earth Launch Edition má standardně pohon zadních kol, výkon 150 kW (204 k) s maximálním točivým momentem 350 Nm, zrychlení z 0 na 100 km/h za 9,4 s. Výkonný akumulátor umožnuje dojezd až 541 km(2) (kombinovaný dojezd podle WLTP). Standardní výbava prémiového SUV je nabízena od 1 949 980 Kč. Příplatková výbava obsahuje metalický nebo perleťový lak karoserie v hodnotě 30 000 Kč nebo matné provedení v hodnotě 45 000 Kč.

EV9 GT-Line Launch Edition je nabízena s pohonem všech kol, výkonem 283 kW (384 k) a s maximálním točivým momentem 700 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h dosáhne za 5,3 s což je o pouhé 1,8 s více než nejvýkonnější model EV6 GT, přičemž čtyřkolka umožňuje dojezd až 505 km (kombin. dojezd podle WLTP). Nejvyšší provedení modelu EV9 je ve standardu nabízeno od 2 099 980 Kč.

Výbava na přání zahrnuje i šestimístnou variantu modelu EV9 se dvěma provedeními – dvě relaxační sedadla ve druhé řadě v hodnotě 18 000 Kč nebo dvě sedadla, která lze otočit o 90 stupňů směrem k otevřeným dveřím nebo o 180 stupňů směrem k cestujícím ve třetí řadě v hodnotě 12 000 Kč). I v této nejvyšší výbavě je možné vybírat devět odstínů karoserie z toho dvě v matném provedení (příplatek 45 000 Kč) a sedm v metalickém či perleťovém laku (příplatek 30 000 Kč). Výbavu na přání uzavírá panoramatické střešní okno s příplatkem 35 000 Kč).

Oba stupně výbavy nabízejí širokou škálu luxusních prvků jako je například vůbec poprvé u Kia nabízený Digital key, který umožňuje zamknout, odemknout či nastartovat vůz pomocí chytrého telefonu, elektrochromatické digitální zpětné zrcátko vč. dešťového senzoru. Novinkou u značky Kia u modelu EV9 je čtečka na otisk prstů při přepínání uživatelských profilů nebo systém monitorování stavu řidiče pomocí kamery v interiéru vozidla (ICC-D) či asistent pro zabránění kolizím při parkování PCA se zadními, předními a nově bočními senzory. EV9 nabízí vedle prémiových relaxačních předních sedadel, které umožňují optimální rozložení hmotnosti lidského těla , také sedadlo řidiče s masážní funkcí.

Sedmiletá záruka výrobce Kia se vztahuje i na vysokonapěťový akumulátor. Díky tomu má EV9 jednu z nejobsáhlejších záruk výrobce na elektromobily v Evropě.

Kia nabízí kupujícím elektrického SUV také NABÍDKU PREMIUM.. Patří mezi ní bezplatná pravidelná údržba po dobu 3 let provozu vozidla. Tento bezplatný servis obsahuje jednu servisní prohlídku po 2 letech nebo 30 000 ujetých kilometrech. Zákazníci EV9 mají k dispozici rovněž unikátní nabídku služeb veřejného dobíjení. S kartou Kia Charge, která zahrnuje i přední evropskou síť rychlého dobíjení IONITY, získávají bonus na dobíjení v celkové hodnotě až 38 764 Kč a dobíjecí třífázový kabel (typ 2) v hodnotě 16 047 Kč zdarma. Z obchodní nabídky premium mohou zákazníci využít finanční produkt Kia Select s atraktivním úrokem 1,99 %, akontací 30 – 50 % a dobou financování 24 až 48 měsíců při financování Kia Finance. Kia dále nabízí prostřednictvím aplikace Kia Connect Store Amazon Music na 3 roky zdarma. V neposlední řadě Inteligentní parkovací asistent RSPA II(4) (pouze pro Earth Launch Edition) bezplatně po dobu 6 měsíců a službu OTA s šesti aktualizacemi zdarma po dobu záruky vozu.


KIA 7.9.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar