Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia Carens - rodinné MPV pro sedm

Nová kompaktní Kia Carens, která se veřejnosti představila ve světové premiéře na autosalónu v Madridu chce oslovit především evropského zákazníka, čemuž přizpůsobila design i variabilitu interiéru. Nyní přichází do prodeje také na český trh.

 

Vůz, jehož vývoj probíhal ve spolupráci designových center v Německu, Koreji i USA, byl navržen s ohledem na potřeby zákazníků starého kontinentu. Získal nejen atraktivnější vzhled, ale délkou lehce přesahující 4,5 m nabízí velký vnitřní prostor a pohodlí až pro sedm lidí. 

Spolu s novým rodinným vozem Kia CEE´D by měl Carens zajistit značce Kia výraznější zastoupení v nejoblíbenějších segmentech evropského trhu - ve vozech segmentu C a kompaktních MPV.

Nový Carens je delší (4545 mm), širší (1820 mm) a vyšší (1650 mm) než jeho předchůdce a kromě názvu nemá se starým modelem nic společného. Vůz bude prodáván v sedmimístném (2+3+2) nebo pětimístném (2+3) provedení - obě se speciální  „evropskou" maskou ozdobenou chromovou mřížkou se dvěma lištami, otvorem pro sání vzduchu a předním nárazníkem s integrovanými přívody vzduchu nebo mlhovkami.

Nová modelová řada Carens upoutá  velkým vnitřním prostorem, pohodlím, univerzálností a variabilitou v kombinaci s moderním designem, vysokou úrovni bezpečnosti a kvalitními jízdními vlastnostmi.

Sedm (nebo pět) míst maximálně využívá šířku kabiny s nižší podlahou a vyšší střechou. Velkoryse dimenzovaná sedadla umocňují pohodlné sezení pro všechny pasažéry. Dokonce i na sedadla třetí řady mohou komfortně cestovat dvě dospělé osoby vysoké 1,8 metru. Jednoduchým sklopením sedadel druhé a třetí řady vznikne zavazadlový prostor s rovnou podlahou a objemem až 2106 litrů (v pětimístné verzi 414 l). 

Pro nové MPV jsou na výběr dva osvědčené dvoulitrové motory, montované mj. do modelů Sportage a Magentis. Jedná se o vznětový 2.0 CRDi VGT (103 kW/140 k) a zážehový 2.0 CVVT (106 kW/144 k), přičemž oba vyhovují emisní normě Euro 4. Manuální pětistupňovou (2,0 CVVT) a šestistupňovou (2,0 CRDi VGT) doplňuje v nabídce u obou motorů čtyřstupňová automatická převodovka.

Širší rozchod kol, delší rozvor náprav a vyšší tuhost karosérie přispívají k lepším jízdním vlastnostem, ovladatelnosti a bezpečnosti nového modelu.

Nezávislé víceprvkové zavěšení kol zvyšuje stabilitu, plynulost jízdy i cestovní komfort.

Kromě vyšší tuhosti karosérie, nově dimenzované brzdové soustavě s kotouči na všech kolech, zajišťují bezpečnost systém ABS s EBD a BAS, šestice airbagů, aktivní hlavové opěrky či stabilizační program ESP doplněný protiprokluzovým systémem TCS.

Nová generace modelu Carens se bude vyrábět v korejském závodě Gwangju s výrobní kapacitou až 150 000 kusů ročně.

Pětimístné i sedmimístné provedení (možnost přestavby na pětimístné provedení s přepážkou na verzi N1 s odpočtem DPH) je na český trh dodáváno ve třech stupních výbav LX, EX a EX+ a devíti barvách.

Cena základního provedení 2.0 CVVT LX činí 499 980 Kč

Na vůz bude poskytována tříletá záruka s omezením ujetých 100 000 km,  k tomu tříletá asistenční služba Kia Assistance, pětiletá prodloužená záruka Kia Care a šestiletá záruka proti korozi karosérie.

 

Typ

2.0 CRDi VGT

Objem

1991 cm³

Výkon

103 kW při 4000/min

Toč.mom.

305 N.m při 2500/min

Rychlost

187 km/h

Zrychlení

11,0 s

Spotřeba

7,8/5,2/6,1 l/100 km

 

Typ

2.0 CVVT

Objem

1998 cm³

Výkon

106 kW při 6000/min

Toč, mom.

188 N.m při 4250/min

Rychlost

190 km/h

Zrychlení

11,0 s

Spotřeba

10,8/6,6/8,1

 

Pozn. Údaje jsou pro verze se šestistupňovou mechanickou převodovkou (2.0 CDRi), resp. s pětistupňovou mechanickou (2.0 CVVT).

 

Jindřich Lasík, 15.9.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar