Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

KIA Stonic GT ve sportovním designu

Kia odhalila nový Stonic GT Line coby nejnovější model značky rozšířený o sportovně pojatou variantu ‚GT-Line‘. Disponuje designovými prvky, resp. nejsportovnějšími prvky v interiéru a exteriéru vyhrazenými pouze pro GT Line.

Podobně jako další varianty z modelové řady Stonic nabídne GT Line dost prostoru k úpravám na přání (např. nové dvoubarevné kombinace laku karoserie), jakožto i výběr z mild-hybridních a konvenčních pohonných ústrojí.

Komentuje Emilio Herrera, COO společnosti Kia Motors Europe: „Stonic byl od samotného zahájení prodeje v Evropě v roce 2017 velmi úspěšný, neboť se zde zatím prodalo přes 150 tisíc těchto vozů. V roce 2019 se také stal naším čtvrtým nejprodávanějším modelem v Evropě. Majitelé svůj Stonic milují, přičemž nové provedení GT Line prezentuje to nejlepší ze Stonicu a přichází s designem inspirovaným nejvýkonnějšími zástupci naší modelové nabídky. Očekáváme, že varianta GT Line ještě zvýší atraktivitu modelové řady Stonic v tomto nyní vysoce konkurenčním segmentu trhu.“


Prodeje na evropských trzích budou spuštěny v průběhu posledního čtvrtletí 2020 a prvního kvartálu 2021, přičemž na všechna provedení se bude vztahovat jedinečná sedmiletá záruka Kia s omezením na 150 tisíc km.

Design exteriéru provedení Stonic GT Line dodává městskému crossoveru sportovnější náboj, inspirovaný výkonnými modely Kia s označením ‚GT‘ (Stinger, Ceed GT a ProCeed GT).
To se projevuje na první pohled odlišným zpracováním předního i zadního nárazníku. Přední nárazník vylepšují integrovaná LED mlhová světla, tři výrazné přívody vzduchu v přední partii vozu a kovový dekor podél spodní hrany. Jedinečné designové provedení se týká i černého lakování krytů vnějších zpětných zrcátek. Modely GT Line standardně používají nové full-LED světlomety s nepřehlédnutelným světelným podpisem. Výraznější zadní nárazník odlišuje vůz od ostatních provedení Stonicu prostřednictvím designu, jenž napodobuje zdvojené výfuky a zadní difuzor; na výklopné zádi dále najdeme označení GT Line.


Stonic GT Line stejně jako dosavadní varianty modelu Stonic láká zákazníka širokými možnostmi úprav na přání. Celá třetina doposud prodaných vozů s označením Stonic měla dvoubarevné lakování karoserie – a stejnou možnost nabízí zájemcům i GT Line. V závislosti na konkrétním trhu mohou zákazníci vybírat až z 15 dvoubarevných kombinací karoserie a střechy. Provedení GT Line tyto barevné varianty ještě rozšiřuje prostřednictvím barevného lemování všech tří otvorů sání v prostoru předního nárazníku, sladěného s kontrastním odstínem střechy. Stonic GT Line standardně vyjíždí na 17" kolech z hliníkové slitiny.
Možnost výběru z přeplňovaných motorů 1,0 litru T-GDi vč. mild-hybridních variantKIA 15.10.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar