Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

K prodejcům Volkswagenu přijíždí elektrické kupé ID.5

Volkswagen zahájil prodej modelů ID.5 a ID.5 GTX na českém trhu. První elektricky poháněné SUV kupé Volkswagen nabízí výhody robustního a praktického SUV ve spojení s designovým kupé a pokrokovou technikou.

Nový Volkswagen ID.5 přichází na český trh se dvěma úrovněmi výbavy: Pro a GTX. V obou případech je pod podlahou uložena největší akumulátorová baterie určená pro modely ID. Její využitelná kapacita 77 kWh umožňuje dojezd na jedno nabití 486 km (GTX) až 512 km (Pro/Pro Performance).


Zatímco vrcholná verze GTX disponuje dvěma elektromotory o celkovém výkonu 220 kW (299 k) a pohonem všech kol 4MOTION, u varianty Pro mají zákazníci na výběr dva výkonové stupně – 128 kW (174 k; Pro) nebo 150 kW (204 k; Pro Performance).


Základní cena modelu ID.5 Pro byla stanovena na 1 311 900 Kč včetně DPH, výkonnější Pro Performance vyjde na 1 352 900 Kč. Sportovní ID.5 GTX stojí 1 513 900 Kč. Na všechny modely ID.5 se vztahuje prodloužená záruka na 3 roky/90 000 km.


ID.5 potvrzuje své exkluzivní postavení v rodině modelů ID. rozsáhlou sériovou výbavou, která u variant Pro zahrnuje mimo jiné 19“ kola z lehké slitiny, LED světlomety s automatickou regulací, zadní LED svítilny, adaptivní tempomat ACC, asistenční systém Front Assist, navigační systém Discover Pro s 10“ displejem, ultrazvukové senzory Park Pilot vpředu a vzadu, služby We Connect, App-Connect Wireless, dekorační osvětlení s výběrem 10 barev světla, 3zónovou automatickou klimatizaci Climatronic, tepelné čerpadlo, vyhřívané sklo čelního okna, Keyless Start a senzor deště. Verze GTX se odlišuje například 20“ koly z lehké slitiny, inteligentními světlomety IQ.LIGHT LED Matrix a 30 barvami dekoračního osvětlení interiéru.

Součástí sériové výbavy všech variant jsou také nabíjecí kabely pro domácí zásuvku (230 V) a pro veřejné nabíjecí stanice (Mennekes 2). Sadu akumulátorů lze nabíjet výkonem až 11 kW v případě střídavého proudu, resp. až 135 kW při použití stejnosměrného proudu. Při cestování na dlouhé vzdálenosti mohou majitelé vozů ID.5 využívat síť rychlonabíječek IONITY. Za optimálních podmínek lze za pouhých 30 minut doplnit dostatek elektrické energie pro dalších 390 km (ID.5), resp. 320 km (ID.5 GTX) podle metodiky WLTP.

Všechny varianty jsou již dostupné v internetovém konfigurátoru. Orientaci v nabídce zákazníkům usnadňuje velmi jednoduchá struktura výbav na přání, která zahrnuje výhodné specifické paket ve dvou variantách – základní a Plus – a k tomu další prvky výbavy na přání


Mezi technické highlighty patří mimo jiné nový software ID. generace 3.0, který optimalizuje nabíjecí výkon a hlasové ovládání. Softwarové kompetence značky Volkswagen dokládají také aktualizace systémů vozidla technologií „Over-the-Air“ a asistenční systémy nejnovější generace, které představují v rámci strategie ACCELERATE další krok k automatizované jízdě.


Na přání dodávaný Travel Assist využívá spolupráci adaptivního tempomatu ACC a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist, údaje navigačního systému a data od ostatních vozidel z cloudu, která zprostředkovává sériově dodávaná technologie Car2X. Zaparkování vozu může být ještě snadnější díky na přání dodávanému systému Park Assist Plus s funkcí paměti.Navzdory atraktivním liniím ve stylu kupé naleznou cestující uvnitř vozu velkorysý prostor pro komfortní cestování. Výška stropu nad sedákem na zadních sedadlech je jen o 12 mm nižší než v modelu Volkswagen ID.4. Díky rozvoru náprav 2766 mm se interiér modelu ID.5 vyrovná svou prostorností o číslo větším SUV. Základní objem zavazadlového prostoru je až 549 litrů. Kvalita materiálů včetně jejich zpracování dosahuje prémiové úrovně.VW 13.12.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar