Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Jaguar XJR575 uveden za 44 sekund

Designér značky Jaguar Wayne Burgess odpovídal na otázky při akceleraci vozu na maximální rychlost a představil tak novou výkonnou limuzínu, která akceleruje z nuly na 100 km/h za 4,4 sekundy a na 300 km/h za 44 sekund.

Značka Jaguar představila nové XJR575 netradičním způsobem. A to prostřednictvím rozhovoru s designerem Waynem Burgessem, kterého během jízdy zpovídala TV moderátorka a závodnice Amanda Stretton. Výkonná limuzína v tu chvíli akcelerovala z nuly na 300 km/h za 44 sekund.

„Už jsem poskytl řadu krátkých rozhovorů, ale žádný takový, jako byl tento! Bylo to zábavné, ale nejen to, perfektně to ukázalo extrémní výkonnost nového XJR575. Než jsme dosáhli na 300 km/h, sotva jsem stihl odpovědět na otázky, a bylo po všem. Můžeme jet ještě jednou?“ okomentoval jízdu Wayne Burgess, Production Studio Director and SVO Projects Jaguar.

XJR575 je nová výkonná vlajková loď řady XJ s navýšeným výkonem z 550 na 575 k a akceleruje z nuly na 100 km/h za pouhé 4,4 sekundy. Kompresorem přeplňovaný pětilitrový osmiválcový motor od Jaguar Land Roveru poskytuje točivý moment 700 Nm.

Zákazníci si budou moci objednat také jeden ze dvou nových laků karoserie od divize Special Vehicle Operations. Jde o Velocity Blue a Satin Corris Grey s přidanými designerskými prvky karoserie včetně zadního spojleru, nástavců prahů, předního nárazníku a spodních vstupů vzduchu s rámečky v lesklé černé barvě.


XJR575 je vyráběn v závodě společnosti Jaguar Land Rover v Castle Bromwichi společně s modely XE, XF, F-TYPE a XJ.


Jaguar 9.8.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar