Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

IONIQ 5 s novou sadou akumulátorů o kapacitě 77,4 kWh

Hyundai představuje inovovanou modelu IONIQ 5 pro modelový rok 2023. Modernizovaný IONIQ 5 bude vybaven novou sadou trakčního akumulátoru o využitelné kapacitě 77,4 kWh. Vůz navíc nabídne řadu nových prvků výbavy, jako např. aktivní předehřev trakčního akumulátoru před nabíjením a kamerová digitální zrcátka.

Modernizovaný IONIQ 5 bude poprvé vybaven například kamerovými, digitálními vnějšími a vnitřními zpětnými zrcátky. Systém DCM (Digital Centre Mirror) zlepšuje výhled z vozu, protože poskytuje ničím nerušený, panoramatický obraz dění vzadu. Kamera systému DCM je uložena pod zadním spoilerem vozu.

Vylepšené zcela elektrické CUV střední velikosti bude mít ve své výbavě také digitální vnější zpětná zrcátka DSM (Digital Side Mirrors). Tento technicky vyspělý systém je již k dispozici pro korejskou verzi modelu IONIQ 5 a v Evropě bude ve vozidle koncernu Hyundai nabízen vůbec poprvé. DSM snižuje aerodynamický odpor vzduchu a řidičům modelu IONIQ 5 bude poskytovat jasný výhled dozadu dokonce i za špatného počasí.

Nová funkce aktivního předehřevu trakčního akumulátoru umožní automaticky přizpůsobovat teplotu akumulátorů již za jízdy, aby byly ihned po zastavení u nabíjecí stanice zajištěny optimální podmínky pro nabíjení. Nabíjení tak bude probíhat s vyšším výkonem i za horkého nebo naopak chladného počasí. Tato funkce se aktivuje automaticky, jakmile řidič zadá do navigačního systému vozidla nabíjecí stanici a využije funkci online vedení trasy.
Inovativní funkce tlumičů SFD zlepší reakce odpružení přední a zadní nápravy, a zvýší tak úroveň jízdního komfortu.

V oblasti designu nabídne modernizovaný IONIQ 5 nové možnosti kombinací. Mezi ně patří nelakované černé nárazníky s černými ozdobnými lištami v kombinaci s projekčním osvětlením LED.

Modernizovaný IONIQ 5 bude zákazníkům v Evropě nabízen ve druhé polovině tohoto roku.


Hyundai 10.2.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar