Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

ID.7 Tourer - první elektrické kombi značky Volkswagen

ID.74 je v produktové řadě elektromobilů pokrokovým sedanem se splývavou zádí a dlouhým dojezdem. Volkswagen nyní v Evropě rozšiřuje nabídku modelové řady ID.7 o karosářskou variantu kombi. Nový model ID.7 Tourer1 patří mezi první zcela elektrická kombi ve vyšší střední třídě.

V ní je Volkswagen souběžně zastoupen rovněž novým modelem Passat. Obě modelové řady se vzájemně doplňují a společně pokrývají poptávku po všech významných druzích pohonu – od velmi hospodárných vozidel na benzin nebo naftu přes plug-in hybridní pohony s dojezdem více než 100 kilometrů (WLTP) na elektřinu až po čisté elektromobily. Nové kombi ID.7 Tourer snoubí emisní výhody elektromobility s dlouhým dojezdem (až 685 km2 podle metodiky WLTP), velmi kvalitním interiérem, vysokou úrovní cestovního komfortu a velkorysým vnitřním prostorem – a je tak také ideálním manažerským vozem. Celoevropský předprodej bude zahájen již v prvním čtvrtletí letošního roku.


Všestranně talentovaný elektromobil. ID.7 Tourer se od sedanu se splývavou zádí výrazně odlišuje zadní částí karoserie. Design elektrického kombi je charakterizován mimořádně dlouhou linií střechy a jejím elegantním přechodem do zadního výklopného víka. Po stylistické stránce je Tourer fúzí klasického kombi ve formátu Passatu a dynamické karoserie Shooting Brake ve stylu Arteonu. Zvýšením výšky v zadní části karoserie došlo v porovnání se sedanem se splývavou zádí k dalšímu zvětšení zavazadlového prostoru. ID.7 Tourer s pěti obsazenými sedadly pojme až 605 litrů zavazadel (s opěradly zadních sedadel v poloze Cargo). Při využití prostoru až k opěradlům předních sedadel a po strop vzroste objem zavazadlového prostoru až na 1714 litrů.


Nové kombi ID.7 Tourer je vybaveno nejnovější generací systému elektrického pohonu. Volkswagen bude pro ID.7 Tourer nabízet dvě různé velikosti akumulátorové baterie. V závislosti na kapacitě sady akumulátorů dosáhne manažerský elektromobil dojezdu až 685 km podle metodiky WLTP. U největší akumulátorové baterie bude možné využívat nejvyšší nabíjecí výkon až 200 kW po připojení vozu k rychlonabíjecímu stojanu se stejnosměrným proudem. Tímto výkonem bude možné sadu akumulátorů nabít z 10 na 80 procent za výrazně méně než 30 minut.


Nový ID.7 Tourer přichází na trh s inovativními technologiemi. Mezi ně patří sériově dodávaný head-up displej s rozšířenou realitou, která promítá informace důležité pro řízení do zorného pole řidiče, aby osoba za volantem nemusela odvracet zrak od dění na silnici. Head-up displej s rozšířenou realitou současně mění uspořádání přístrojové desky, jejíž klasické přístroje se zmenšily.


Volkswagen dosáhl v novém modelu ID.7 Tourer komfortu, který se vyrovná vyšší třídě. Na tom mají svůj podíl detaily, mezi něž patří mimo jiné výdechy ventilační soustavy automaticky ovládané malými servomotory nebo sedadla ergoActive3 s novou funkcí tlakové bodové masáže3 a automatickou klimatizací sedacích ploch3. Další inovací ve výbavě je panoramatická střecha3 s „chytrým sklem“. Vrstvy skla lze elektronicky měnit od neprůhledných po průhledné. Zcela nová je také aplikace Wellness In-Car App3. Prostřednictvím tří předem nakonfigurovaných programů („Fresh Up“, „Calm Down“ a „Power Break“) lze přizpůsobovat funkce vozidla tak, aby bylo cestování pro posádku za jízdy nebo během přestávek co nejpříjemnější. Aplikace přitom v závislosti na výbavě vozidla používá ambientní osvětlení, audiosystém, klimatizaci, nastavení „chytrého skla“3, klimatizaci sedacích ploch, masážní funkci v sedadlech3, ID.LIGHT a displej informačního a zábavního systému.VW 19.2,2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar