Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai uvádí model i30 a nová označení

Dlouho a netrpělivě očekávanou novinku představí už příští týden na ženevském autosalónu Hyundai Motor Company nový evropský hatchback segmentu C, který ponese označení i 30, vyráběný zpočátku v Korekji, později v Nošovicích.

Model i30, při jehož vývoji se Hyundai soustředil na kombinaci dynamiky s elegantním designem, pohodlím a bezpečností, nabídne evropským zákazníkům přesvědčivou kvalitu. Zahájení prodeje v České republice je stanoveno na září 2007.
S novým modelem i30 se zavádí také nové alfa- numerické pojmenování vozů Hyundai. Až dosud byly názvy vybírány tak, aby vyjadřovaly vlastnosti spjaté s jednotlivými modely Hyundai, nyní se společnost rozhodla, že budoucí názvy budou orientovány na technologii a budou mít společný základ, snáze pochopitelný pro všechny.
Proto se Hyundai rozhodl pro alfa-numerické pojmenování, které vytvoří vazbu mezi technologií a základními hodnotami. V písmenu „i“ nalezl korejský výrobce písmeno, které dokáže nést obě poselství. Písmeno „i“ je tradičně využíváno jako ikona pro technologické výrobky.
V devadesátých letech Hyundai změnil své celkové zaměření a posunul se od původní filozofie výroby „cenově výhodných“ vozidel směrem k sofistikovanějšímu profilu. Dnes je úmysl „inspirovat“ jedním ze základních kamenů značky Hyundai.
U modelu i30 je „třicítka“ numerickým ekvivalentem přiděleným segmentu vozidla, v tomto případě evropskému segmentu C.

Označení segmentů
i10 = segment A
i20 = segment B
i30 = segment C
i40 = segment D
i50 = segment E

U budoucích odvozených modelů nebo modelů spadajících do speciálních segmentů budou k písmenu „i“ připojována další písmena, například:
i30 CW = segment C cross-wagon
Nové alfa-numerické pojmenování bude používáno pouze u vozidel prodávaných v budoucnosti v Evropě, přičemž názvy stávajících modelů nebudou okamžitě nahrazeny tímto novým pojmenováním.

JL, 28.2.2007


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar