Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai prozradil detaily o Tucson Plug-in Hybrid

Hyundai zveřejnil podrobnosti o novém modelu Tucson Plug-in Hybrid, který bude poprvé uveden na evropský trh na jaře 2021. Po premiéře plug-in hybridního pohonu nabídne nejprodávanější SUV značky Hyundai nejširší řadu elektrifikovaných pohonů ve své třídě.

Tucson Plug-in Hybrid bude vybaven výkonným a hospodárným poháněcím ústrojím. Základem systému je motor 1.6 T-GDi Smartstream třetí generace. Druhým zdrojem hnací síly je elektromotor s nejvyšším výkonem 66,9 kW (91 k) a maximálním točivým momentem 304 Nm. Jeho napájení zajišťuje sada akumulátorů Li-Pol o kapacitě 13,8 kW. Při společném provozu poskytuje zážehový motor a elektromotor celkový nejvyšší výkon 265 k (195 kW) a maximální točivý moment 350 Nm.

Další součástí systému je šestistupňová automatická převodovka, ovládaná prostřednictvím elektronického systému „shift-by-wire“. Výkon poháněcí jednotky přenáší na vozovku standardně dodávaný pohon všech kol.
Tucson Plug-in Hybrid je vybaven rovněž aktivními vzduchovými klapkami, které upravují přívod vzduchu k chladiči v závislosti na teplotě chladicí kapaliny, rychlosti jízdy a dalších parametrech. Účelem tohoto systému je minimalizovat aerodynamický odpor vzduchu a maximalizovat hospodárnost.

Stejně jako všechna hybridní vozidla je i nový Tucson Plug-in Hybrid v nižších rychlostech poháněn pouze elektromotorem. Řidiči mohou v případě potřeby zapnout režim zcela elektrické jízdy příslušným tlačítkem. V tomto případě mají k dispozici dojezd více než 50 km (interní předběžný údaj podle metodiky WLTP*).

Tucson Plug-in Hybrid je vybaven palubní nabíječkou o výkonu 7,2 kW a může být nabíjen na nabíjecích stanicích pro elektromobily nebo z wallboxu.


Velkoryse prostorný interiér

Díky důmyslnému umístění vysokonapěťové sady akumulátorů pod podlahou nabízí interiér velkorysý vnitřní prostor. Cestující na sedadlech vzadu si mohou užívat prostoru pro nohy 955 mm. Zavazadlový prostor se v porovnání s předchozím modelem Tucson zvětšil na 558 litrů (+9 %) se vzpřímenými sedadly, resp. na 1737 litrů (+15 %) se sklopenými sedadly.


Konstrukce pro různé druhy silnic a terénu

Vůz disponuje provozními vlastnostmi opravdového SUV díky standardně dodávanému pohonu všech kol s technologií Hyundai HTRAC a voličem terénních režimů pro jízdu v náročném terénu. HTRAC dokáže variabilně rozdělovat hnací síly mezi přední a zadní kola v závislosti na trakci a jízdních podmínkách, zatímco volič terénních režimů optimalizuje výkon, točivý moment a brzdění v závislosti na provozních podmínkách.
Na přání dodávané elektronicky řízené odpružení ECS používá technologii adaptivního tlumení, která poskytuje rozmanité charakteristiky odpružení v závislosti na situaci a preferencích řidiče. ECS automaticky a nepřetržitě řídí činnost tlumičů vozidla s cílem optimalizovat jízdní komfort, stejně jako sportovní výkony. Řidiči si mohou nastavit charakteristiku ECS a řízení volbou jízdního režimu Eco nebo Sport.


Chytré technologie a výjimečný design

Verze Plug-in Hybrid vyniká stejně jako ostatní varianty pohonu svým progresivním designem s parametricky skrytými světly. Řada uživatelsky orientovaných vyspělých technologií umožňuje intuitivní zážitky z jízdy. Mezi tyto prvky výbavy patří mimo jiné 10,25“ digitální panel přístrojů bez clony a 10,25“ displej multimediálního systému se službami Hyundai Bluelink® pro síťově propojené automobily. Uživatelé systému Bluelink® si mohou prostřednictvím aplikace například zkontrolovat stav nabití akumulátorů modelu Tucson Plug-in Hybrid nebo měnit nastavení pro nabíjení.


Zcela nový Tucson je navíc jedním z nejbezpečnějších vozidel na trhu, a to díky nejlepším asistenčním systémům a prvkům aktivní bezpečnosti ve své třídě. Například Dálkový parkovací asistent RSPA zajistí automatické zaparkování vozu. Asistent pro jízdu po dálnici HDA udržuje vůz uprostřed jízdního pruhu a současně přizpůsobuje rychlost jízdy podle navigačních dat a aktuální dopravní situace, například před zatáčkou na dálnici. Exkluzivně se dodává asistent pro odvrácení kolize při parkování PCA, který zabraňuje kolizím s překážkami vzadu při pomalém couvání. Systém vydává zvuková a vizuální upozornění a v případě potřeby aktivuje brzdy. K lepší viditelnosti, příkladné ochraně cestujících na sedadlech vpředu i vzadu a k prevenci dopravních nehod přispívají další rozmanité bezpečností funkce.


Zcela nový Tucson Plug-in Hybrid bude v Evropě nabízen u prodejců Hyundai od jara 2021.


Hyundai 9.12.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar