Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai odhalil nový Veloster N s 8stupňovou převodovkou DCT

Společnost Hyundai Motor Company představila modernizovanou verzi modelu Veloster N pro modelový rok 2020 se zcela novou 8stupňovou kapalinovou dvouspojkovou převodovkou N (N DCT). Nový Veloster N zaručuje svým designem i konstrukcí mimořádné potěšení z jízdy.

Hyundai vyvinul převodovku N DCT s cílem poskytnout řidiči jak radost z manuálního řazení, tak i komfort automatické převodovky. Nový Veloster N s převodovkou N DCT dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy .

Převodovka N DCT je vybavena elektronicky řízeným ovládání dvou spojek v olejové lázni, které zaručuje nejvyšší úroveň jízdního komfortu, hospodárnosti, a především potěšení z jízdy. Na rozdíl od dvouspojkové převodovky se suchými spojkami používá kapalinová N DCT olej. Tím se výrazně vylepšilo mazání a chlazení, což je důležité ve spojení s výkonnými motory.

Převodovka N DCT nabízí funkce známé z videoher pro ještě větší potěšení z jízdy. N Grin Shift (NGS) zvyšuje točivý moment o 7 procent z 353 Nm na 377 Nm prostřednictvím krátkodobého nárůstu plnicího tlaku po dobu 20 sekund a urychluje reakce převodovky.

N Power Shift (NPS) se navíc aktivuje, jakmile vůz zrychluje s více než 90% otevřením škrticí klapky. Funkce potlačuje pokles točivého momentu při řazení vyšších převodových stupňů, aby byl maximalizován přenos hnací síly na vozovku. Řidič tak může prožívat dynamickou akceleraci a pohotové reakce vozu i při řazení.

Převodovka N DCT je vybavena také funkcí N Track Sense Shift (NTS), která se automaticky aktivuje, jakmile rozpozná optimální provozní podmínky pro dynamickou jízdu. Převodovka díky této funkci optimalizuje sportovní výkony řazením správných převodových stupňů ve správný okamžik stejně jako profesionální závodní jezdec.

Všechny funkce si může řidič nakonfigurovat pomocí nejmodernějšího ovládacího systému na větším, 8“ displeji s vysokým rozlišením ve vylepšeném informačním a zábavním systému modelu Veloster N. Informační a zábavní systém je kombinován s prémiovým audiosystémem JBL, který potěší uši každého audiofila.

Veloster N obdržel i další vylepšené funkce, jakými jsou automatické vyrovnávání otáček při řazení, systém pro dynamický rozjezd a krátkodobé zvýšení plnicího tlaku. Optimalizované systémy automaticky detekují jízdní styl řidiče a stav vozovky a těmto skutečnostem přizpůsobují okamžiky řazení. Pokud vůz jede například v klesání, využije brzdění motorem, aby se snížilo riziko přehřátí kotoučových brzd. Jestliže řidič jede na limitu na závodním okruhu, využije jeho Veloster N celý rozsah provozních otáček motoru, aby maximalizoval jízdní výkony.

Veloster N je vybaven bezpečnostními technologiemi Hyundai SmartSense. Mezi ně patří mimo jiné asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA, asistent pro rozpoznávání únavy řidiče DAW, asistent řízení v jízdním pruhu LFA, asistent pro jízdu v jízdním pruhu LKA, asistent dálkových světel HBA, asistent pro sledování slepého úhlu BCW a asistent pro upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání RCCW.

Zákazníci mohou na přání rozšířit výbavu nového modelu Veloster N také lehkými sportovními anatomickými sedadly N. Anatomická sportovní sedadla jsou čalouněna měkkým materiálem Alcantara®, který připomíná semiš, a poskytují řidiči pevnou oporu při průjezdu zatáčkami ve vysokých rychlostech. Sedadla, koncipovaná pro jízdu na závodních okruzích, jsou tenčí a mají o cca 2 kg nižší hmotnost v porovnání se standardními sedadly. Sedadla jsou navíc vybavena osvětleným logem N na boční straně horní části opěradel, které umocňuje estetický dojem interiéru. Logo N je osvětleno společně s ostatními částmi interiéru. Tím vzniká jedinečná atmosféra pro maximální potěšení z jízdy.

Převodovka N DCT a další nové funkce umožnily značce Hyundai realizovat v ještě větší míře filozofii vozů N zaměřených na „radost z jízdy“. Veloster N je nyní opravdovým „dravcem do zatáček“, sportovním vozem pro dovádění na závodních okruzích, ale i pro každodenní provoz.

Veloster N bude uveden na trh v dubnu, nejprve v Jižní Koreji, a posléze budou následovat další trhy.


Hyundai 23.4.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar