Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Hyundai i30 kombi - premiéra v Ženevě

Podoba nové generace i30 v karosářském provedení kombi byla zveřejněna ještě před světovou premiérou na Ženevském autosalonu 2012. Kombi je druhým členem druhé generace modelové řady i30 a doplňuje nedávno představený pětidveřový hatchback.

Elegantní kombi sdílí motory a konstrukci podvozku s pětidveřovou verzí i30. Má však delší karoserii, která přináší výrazné zvětšení zavazadlového prostoru bez negativního vlivu na dynamický design modelu. V porovnání s pětidveřovým hatchbackem byla délka kombi prodloužena o 185 mm na 4485 mm, což je o 10 mm víc než u původního kombi i30. Tím se řadí mezi nejprostornější vozy v evropském segmentu C.
Objem zavazadlového prostoru vzrostl na 528 litrů z 378 litrů u hatchbacku. Se sklopenými zadními sedadly vzroste na 1642 litrů.
Podobně jako hatchback bylo i kombi i30 navrženo a zkonstruováno speciálně pro evropské zákazníky v evropském výzkumném a vývojovém středisku Hyundai v německém Rüsselsheimu.
Stejně jako u pětidveřové varianty se liší od konkurence výraznou šestiúhelníkovou maskou chladiče a světlomety, ale od střešního sloupku B dozadu se kombi liší. Linie střechy je protažena nad zadní sedadla. Zadní okno zasahuje do střešních sloupků D, čímž zvětšuje množství světla v interiéru a zlepšuje výhled dozadu.
Nová generace kombi i30 se bude rovněž vyrábět ve výrobním závodě HMMC v Nošovicích. Dodávat se bude se stejnými trojicemi zážehových a vznětových motorů, vybavených v některých případech přímým vstřikováním paliva a nabízejících rozpětí výkonů od 66 kW (90 k) do 99 kW (135 k).
Majitelé nové generace kombi i30 budou také těžit z výhod programu pětileté komplexní záruky Hyundai, která zahrnuje 5 let záruky bez omezení ujetých kilometrů, 5 let asistenční služby zdarma a 5 let kondičních prohlídek zdarma.


JL, 24.2.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar