Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Hyundai i20 po modernizaci atraktivnější

Hyundai navazuje na své úspěchy v segmentu B představením modernizované modelové řady i20. Očekáváním zákazníků vychází vstříc ještě modernějším designem pětidveřového modelu i20 i verze Active, jakož i rozšířenou bezpečnostní výbavou se systémy Hyundai SmartSense.

Hyundai také zavádí pro kompletní modelovou řadu i20 sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku (7DCT), která poskytuje optimální jízdní komfort, a systém ISG (Idle Stop and Go), jenž snižuje emise CO2. Nový i20 splňuje aktuální požadavky trhu také nabídkou tří různých zážehových motorů.
Příď pětidveřové verze má nyní nově navržený přední nárazník včetně kaskádovité masky chladiče. Záď pětidveřového modelu i20 a verze Active obdržela rovněž nově tvarovaný nárazník a zadní sdružené svítilny. Zadní výklopné víko bylo přepracováno. Hyundai vytvořil odvážnější vzhled pětidveřové verze i20 také rozšířením nabídky o nová 15“ a 16“ kola z lehké slitiny.
Pětidveřový i20 je k dispozici s panoramatickým střešním oknem. Obě verze – pětidveřový i20 i Active – lze objednávat s dvoubarevným lakováním, se střechou v odstínu černá Phantom.
Vnitřní design
Také pro interiér mají zákazníci na výběr širokou paletu barev, jež umocňuje mladistvý vzhled nové interpretace modelu i20. Interiér Blue má modré ozdobné obložení, procházející v celé šířce přístrojové desky a kolem vnitřních klik dveří. Varianty interiérů Red Point a Blue Point s červenými nebo modrými ozdobnými prvky umožňují zákazníkům vytvořit si ještě osobitější vzhled vnitřního prostoru vozu. Alternativně je i20 i nadále nabízen v sofistikovaných odstínech Black (černá) a Greyish Blue (šedomodrá). Řidiči nového modelu i20 ocení také výjimečnou prostornost a ničím neomezený, vynikající objem zavazadlového prostoru 326 litrů (VDA


Moderní a síťově propojený


Modernizovaná modelová řada Hyundai i20 nabízí různé nové, vyspělé systémy a funkce z oblasti konektivity, umožňující dokonalé propojení s chytrým telefonem řidiče. Zákazníci mají pro všechny verze na výběr čtyři různé audiosystémy. Kromě audiosystému s 3,8“ displejem nabízí Hyundai nyní nový 5“ monochromatický displej.


Snadná ovladatelnost, snadné řízení


Nový i20 nabízí výběr tří zážehových motorů. Motor Kappa 1.0 T-GDI se dodává ve dvou výkonových variantách: varianta o výkonu 74 kW/100 k se pojí s pětistupňovou mechanickou převodovkou, zatímco výkonnější verze 88 kW/120 k přenáší svou hnací sílu prostřednictvím šestistupňové mechanické převodovky. Alternativně lze oba motory kombinovat se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou, kterou Hyundai dodává pro modelovou řadu i20 poprvé. Motor Kappa 1,2 litru, nabízený pro pětidveřový i20 a třídveřové Coupe, je k dispozici buď s 55 kW/75 k nebo 62 kW/84 k – v obou případech však s pětistupňovou mechanickou převodovkou. Hyundai i20 Active lze objednávat s motorem Kappa 1,4 litru o výkonu 74 kW/100 k a se šestistupňovou mechanickou převodovkou.

Hyundai reaguje nabídkou hospodárných zážehových motorů pro modelovou řadu i20 na aktuální poptávku trhu. Motor 1.0 T-GDI je nyní vybaven integrovaným filtrem pevných částic, který zvyšuje ochranu životního prostředí. Kompletní řada motorů
Hyundai SmartSense do modelové řady i20


Nový i20 splňuje nejvyšší evropské standardy a nyní zahrnuje také nejmodernější prvky aktivní bezpečnosti a asistenční systémy Hyundai SmartSense. Mezi ně patří asistenti pro jízdu v jízdním pruhu LDWS a LKA, asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA v městském provozu i mimo město, asistent pro rozpoznávání únavy řidiče DAW a asistent dálkových světel HBA.


Kvalitu a spolehlivost všech tří variant modelové řady i20 dokládá jedinečná pětiletá záruka bez omezení ujetých kilometrů.


Hyundai 26.5.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar