Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai i10 v nové generaci

Modelová řada i10 přináší značce Hyundai významné úspěchy v Evropě již od svého představení v roce 2008. Nový i10 byl navržen a vyvíjen v Evropě, kde je i vyráběn ve čtyřmístné nebo pětimístné verzi.

Dynamický a elegantní design nabízí kontrast mezi oblými povrchy a ostrými liniemi. Celkový estetický dojem vylepšuje nižší střecha (-20 mm) a širší karoserie (+20 mm). Tato vylepšení mohou ještě umocnit nově navržená 16“ kola z lehké slitiny, dodávaná na přání. Široká maska chladiče s ušlechtilou voštinovou výplní vyjadřuje sportovní charakter a zahrnuje kruhová světla LED pro denní svícení

Díky prodlouženému rozvoru náprav (+20 mm) mají cestující k dispozici ještě více vnitřního prostoru v podélném směru. Řidiči mají lepší výhled všemi směry díky snížené spodní hraně oken, vpředu o 11 mm a vzadu o 13 mm. Toto řešení navíc přispělo k ještě elegantnějšímu designu. V kombinaci s menšími slepými úhly díky užším střešním sloupkům C, si mohou řidiči užívat lepšího výhledu nejen při manévrování.

Variabilní zavazadlový prostor s objemem 252 litrů patří mezi největší ve svém segmentu. Výška prahu nad zemí je v porovnání s předchozím modelem o 29 mm nižší, což usnadňuje nakládání zavazadel. Variabilní podlahu zavazadlového prostoru lze umístit do dvou úrovní a variabilitu nového modelu zvětšují sklopná zadní sedadla, která se snadno odjistí jednou rukou.

Nový i10 se dodává se zadní kamerou a ultrazvukovými senzory překážek, které pomáhají řidičům při couvání a parkování. Po zařazení zpětného chodu mohou řidiči sledovat dění za vozidlem na displeji uprostřed přístrojové desky.


Nejlepší bezpečnostní systémy ve své třídě

Nový model i10 má nejrozsáhlejší bezpečnostní výbavu ve své třídě, která zahrnuje nejmodernější prvky aktivní bezpečnosti Hyundai SmartSense a asistenční funkce. Mezi ně patří asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA, asistent dálkových světel HBA, asistent pro jízdu v jízdním pruhu LK, asistent pro rozpoznávání únavy řidiče DAW a asistent pro sledování omezení rychlosti ISLW.


Nová paleta motorů

Vůz se dodává se dvěma zážehovými motory. Tříválec 1.0 MPi dosahuje výkonu 49 kW (67 k), točivého momentu 96 Nm a nejvyšší rychlosti 156 km/h. Čtyřválec 1.2 MPi je vyladěn na nejvyšší výkon 62 kW (84 k) a maximální točivý moment 118 Nm a může se pochlubit nejvyšší rychlostí 171 km/h.

Oba motory jsou dostupné s pětistupňovou mechanickou a pětistupňovou automatizovanou. V porovnání s tradičními samočinnými převodovkami zvyšuje automatizovaná převodovka hospodárnost díky nižší hmotnosti a menším ztrátám v důsledku tření.


Více hospodárnosti i jízdní dynamiky

Systém ISG (Idle Stop and Go) se dodává standardně pro všechny motory. ISG snižuje spotřebu paliva a emise CO2. Nová generace se může pochlubit také vylepšenou aerodynamikou se součinitelem aerodynamického odporu vzduchu (cx) 0,31 místo 0,32 u předchozí generace.
i10 je vybaven přední nápravou se vzpěrami McPherson a hřebenovým řízením s elektrickým posilovačem. Ovladatelnost a jízdní vlastnosti byly navíc vylepšeny optimalizací konstrukce zadní nápravy a systému řízení. Zkrutná příčka, spojující vlečená ramena zadní nápravy, má průřez ve tvaru písmene U místo trojúhelníkového. Tím se zvýšila stabilita při změnách směru jízdy.


Představení modelu i10 N Line

Hyundai také představuje zcela novou verzi i10 N Line, čtvrtý model značky Hyundai s dynamickým stupněm výbavy. Nová varianta kombinuje design nového modelu i10 se sportovním charakterem a stylem výbavové linie N Line.

Mezi vylepšení vnějšího designu patří nárazníky a maska chladiče, které vozu dodávají ještě dynamičtější vzhled, inspirovaný účastí značky Hyundai v motoristickém sportu. Exkluzivní 16“ kola z lehké slitiny a světla LED pro denní svícení umocňují osobitý design zcela nového modelu i10 N Line a zvýrazňují jeho sportovní charakter. Mezi další stylistické prvky patří, spodní ochranný panel a zadní difuzor.

Uvnitř vozu čeká cestující atmosféra, připomínající interiéry sportovních automobilů. K ní přispívají mimo jiné prvky, jako jsou volant a řadicí páka s logem N, červené rámečky výdechů ventilační soustavy a kovové pedály. Sportovní sedadla nabízejí ještě větší oporu pro precizní sportovní jízdu.

Zcela nový i10 N Line nabízí tříválec 1.0 Turbo GDi s nejvyšším výkonem 74 kW (100 k) a maximálním točivým momentem 172 Nm. Alternativou je čtyřválec 1.2 MPi s nejvyšším výkonem 62 kW (84 k) a maximálním točivým momentem 118 Nm. Oba motory se dodávají s pětistupňovou mechanickou převodovkou.

Zcela nový i10 N Line bude v Evropě k dispozici od léta 2020.


Příklady cen
1.0iStart219 990 Kč
1.0iClassic239 990 Kč
1.2iSmart289 990 Kč
1.2iStyle319 990 KčHyundai 11.2.2020
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar