Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai Tucson se sportovní výbavou N Line

Krátce po uvedení nového modelu TUCSON na trh odhalil Hyundai Motor svůj nejprodávanější model v Evropě se sportovním stupněm výbavy N Line. Kombinuje dynamický design, komfort a vyspělou konektivitu modelu TUCSON se stylem a charakterem N Line inspirovaným motoristickým sportem.

{*4]

TUCSON N Line nabízí sportovní a osobité prvky vnějšího designu a odlišující detaily v interiéru, aby si mohli zákazníci užívat ještě intenzivnější zážitky z jízdy. Základem vnějšího designu je identita značky Hyundai, kterou doplňují ušlechtilé sportovní stylistické detaily. Stejně jako standardní model má i stupeň výbavy N Line výrazné geometrické vzory známé pod označením „parametrické drahokamy“, které mu propůjčují silný charakter.

Maska chladiče je umístěna výš a je také širší než u nového modelu TUCSON.. Pod maskou chladiče je umístěn nárazník obdélníkového tvaru a přepracovaný otvor pro přívod vzduchu, který je vyšší a větší než u standardního modelu. Výsledkem je ještě sportovnější vzhled. Na nárazník navazuje jasně stříbrný spodní ochranný spoiler a tento motiv se opakuje i na zadním difuzoru. Světlomety mají okouzlující černé ohraničení.

Z profilu je charakterizován dynamicky tvarovanými bočními ochrannými panely v barvě karoserie. Vzhled umocňují vzrušující leskle černé lišty oken, které sahají až k výrazně skloněnému střešnímu sloupku C. Elegantní design vylepšují také stylová vnější zpětná zrcátka v metalickém odstínu Phantom Black.

Sportovní vzhled vzadu zintenzivňuje aerodynamický spoiler, který je delší než u standardního modelu a doplněn aerodynamickými prvky ve tvaru ploutve. Agresivní dvojitá koncovka výfukové soustavy je důkazem toho, že designéři čerpali u tohoto modelu inspiraci ve světě vysokovýkonných vozů.

Vůz je vybaven odolnějšími a sportovnějšími 19“ koly z lehké slitiny. Charakter kol zvýrazňují také podběhy v barvě karoserie.

Zákazníci si mohou pro zcela nový TUCSON N Line vybírat ze sedmi barev karoserie.

Prostorný interiér se sportovními detaily


Řidiči si budou užívat sportovních sedadel, jejichž čalounění kombinací černého semiše a kůže je zdobeno červeným prošíváním. Červené prošívání září také na výplních dveří a loketních opěrkách, zatímco ochranné měkké plochy čalouněné šedou tkaninou jsou zdobeny červenými prvky. Ještě sportovnější charakter dodává interiéru černé čalounění stropu. Stupeň výbavy N Line byl vylepšen rovněž kovovými pedály, opěrkou pro levou nohu a prahovými lištami.

Vylepšené jízdní vlastnosti

TUCSON N Line může být na přání vybaven elektronicky řízeným systémem odpružení ECS, které umožňují variabilně měnit nastavení podvozku prostřednictvím technologie aktivního tlumení.
ECS automaticky a plynule reguluje odpružení kol s cílem maximalizovat jízdní komfort a optimalizovat provozní vlastnosti. Zohledňuje přitom jízdní podmínky, jakými jsou rychlost jízdy, povrch vozovky, průjezd zatáčkou, brzdění a akcelerace. ECS regulací tlumicí síly na každém kole zvlášť zmenšuje nežádoucí pohyby karoserie v příčném, podélném i svislém směru. Tím se zvyšuje úroveň jízdního komfortu a ovladatelnosti. Inženýři vytvořili optimalizovaná nastavení parametrů ECS se specifickým naladěním pro verze vybavené mild hybridními pohony s napětím 48 V.

Inženýři rovněž optimalizovali ECS pro jednotlivé varianty novinky tak, aby dosáhli účinnějšího tlumení vibrací a vyšší úrovně agility. ECS reaguje na pohyby karoserie a otáčení volantu rychleji a intenzivněji. V režimu Normal zachovali inženýři dobrý jízdní komfort v městském provozu, zatímco při typických rychlostech na silnicích mimo město je odpružení výrazně tužší. Režim Sport dostal ještě ostřejší charakteristiku a nabízí lepší ovladatelnost i zpětnou vazbu v celém rozsahu provozních rychlostí. Kontrolu nad vozem za jízdy zvyšuje intenzivnější spojení s vozovkou a účinnější eliminace bočního náklonu.


Nabídka pohonů, bezpečnost a konektivita

Stejně jako standardní verze je i zcela nový TUCSON N Line k dispozici s rozmanitými pohony různých úrovní elektrifikace i bez ní, které nabízejí jak vysoké výkony, tak i úspornost. Stupeň výbavy N Line bude v nabídce pro všechny varianty s výjimkou méně výkonné vznětové verze.

Základem všech pohonů je jeden ze dvou motorů Hyundai Smartstream poskytujících maximální hospodárnost: zážehový čtyřválec 1.6 T-GDI nebo vznětový čtyřválec 1.6 CRDi.


Motory:


•1.6 T-GDI Plug-in Hybrid (265 k)
•1.6 T-GDI Hybrid (230 k)
•1.6 T-GDI 48V Mild Hybrid (180 k nebo 150 k)
•1.6 T-GDI (150 k)
•1.6 CRDi 48V (136 k)

Zcela nový TUCSON N Line kromě toho nabízí také ve své třídě bezkonkurenční soubor asistenčních systémů a prvků aktivní bezpečnosti, díky němuž je jedním z nejbezpečnějších vozidel na trhu. Kamerový asistent pro sledování mrtvého úhlu BVM doplňuje vnější zpětná zrcátka zobrazováním situace za vozem na panelu sdružených přístrojů po zapnutí ukazatele směru. Asistent pro jízdu na dálnici HDA udržuje vůz uprostřed svého jízdního pruhu a přizpůsobuje rychlost jízdy na základě dat navigačního systému a dopravní situace, například před zatáčkou na dálnici. Chytrý parkovací asistent s dálkovým ovládáním RSPA, který se dodává pro hybridní a externě nabíjitelné hybridní verze, umožňuje automatické zaparkování vozu, čímž zbavuje řidiče stresu při parkování v náročných situacích.


Kompletní informace o všech verzích pohonu pro zcela nový TUCSON i o nabízených vyspělých systémech v oblastech konektivity a bezpečnosti naleznete na tomto odkazu.
Zcela nový TUCSON N Line bude v Evropě k dispozici od jara 2021. Hybridní a plug-in hybridní varianty se objeví u prodejců od léta 2021.Hyundai 27.1.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar