Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai Staria - MPV až pro jedenáct osob

Hyundai Motor Company odhalil další designové prvky nové modelové řady víceúčelových vozů MPV s označením STARIA před její digitální světovou premiérou, která se uskuteční v průběhu první poloviny roku 2021.

Model STARIA, koncipovaný pro rodiny i podnikání, poskytne řešení pro mobilitu na nové úrovni. Navíc přináší první prostorové inovace, s nimiž se počítá u vozidel pro speciální účely PBV v éře budoucí mobility.

Celkový vzhled vznikal „zevnitř ven“. U tohoto nového způsobu vytváření designu začíná designový proces návrhem interiéru, od něhož se následně odvíjí exteriér. Hyundai tím reaguje na aktuální trend vývoje požadavků zákazníků, kteří kladou stále větší důraz na využití vnitřního prostoru.


Inovativní exteriér

Exteriér se vyznačuje futuristickou a aerodynamickou siluetou, definovanou ladnými křivkami sahajícími od přídě až k zádi. Inspirací pro jeho návrh byl pohled z vesmíru na světlo, obklopující horizont Země při východu Slunce.

Jednoduchou příď zdobí horizontální světla pro denní svícení spolu s obrysovým světlem, které společně zabírají celou šířku vozidla. Odvážná a maska chladiče s jedinečnou mřížkou přispívá k okamžité identifikaci vozu. Moderní vzhled je definován také nízko uloženými světlomety po obou stranách masky chladiče.

Hyundai používá u všech částí přídě stejnou barvu karoserie, čímž umocňuje moderní styl. Velkoplošná panoramatická boční okna protažená více dolů zlepšují výhled a vytvářejí pocit otevřenosti. Záď s přitažlivými vertikálními zadními svítilnami a širokým zadním oknem má jednoduchý vzhled. Zadní nárazník je umístěn velmi nízko pro snadnou manipulaci se zavazadly nebo nákladem.

STARIA Premium se prezentuje nejen luxusním vzhledem, ale také osobitou atmosférou vytvářenou exkluzivními stylistickými prvky. Maska chladiče verze Premium má síťovanou mřížku. Sofistikovaný a luxusní design vozidla umocňují chromované rámečky světlometů LED krychlového tvaru ve spojení s chromovanou povrchovou úpravou v odstínu mosazi, která je rovněž na kolech, vnějších zpětných zrcátkách a klikách dveří. Exkluzivně navržená 18“ kola zvýrazňují svými stylistickými prvky s motivy diamantu prémiový a moderní vzhled tohoto modelu.

Zadní sdružené svítilny vrcholné verze používají design parametrických pixelů a specifické ozdobné prvky s dokonalou návazností na okolní plochy.


Prémiový a komfortní interiér

Interiér, inspirovaný luxusními salonky na výletních lodích, poskytuje cestujícím prémiové prostředí a prostor pro relaxaci.

Přístrojová deska, zaměřená na řidiče, má futuristický vzhled. K tomu přispívá mimo jiné 10,25“ přední displej, středová konzola s dotykovým ovládáním a tlačítkový elektronický volič převodovky. Digitální panel přístrojů je umístěn v horní části přístrojové desky.
Odkládací prostory jsou dostupné v horním oddílu stropní konzoly, ve spodní zóně přístrojové desky a v horní a spodní části středové konzoly. Schránka středové konzoly nabídne držáky nápojů, vstupy USB a dodatečné odkládací prostory.

Sedmimístná verze zahrnuje relaxační nastavení prémiových sedadel ve druhé řadě, která se jedním stisknutím tlačítka automaticky uvedou do specifické polohy poskytující sedící osobě optimální oporu těla a zlepšující celkový pocit komfortu.

Devítimístná verze má inovativní řešení sedadel, u něhož lze sedadla ve druhé řadě otočit o 180 stupňů čelem k cestujícím ve třetí řadě.

Výjimečnou atmosféru v interiéru vytváří ambientní osvětlení. Dokonale sladěné přímé i nepřímé osvětlení přístrojové desky, podlahové konzoly, výplní dveří a zavazadlového prostoru poskytuje výběr 64 barev světla, a přispívá tak k prémiovému prostředí.


Nabídka různých variant

STARIA se bude nabízet ve verzích s uspořádáním 2 až 11 sedadel. Díky tomu je model vhodný pro rodiny i podnikání. Vrcholná verze STARIA Premium se bude dodávat v konfiguracích se 7, 9 nebo 11 sedadly a od ostatních variant se bude odlišovat exkluzivními stylistickými prvky a vylepšeným interiérem.Hyundai 18.3.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar