Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai Santa Fe Plug-in Hybrid s dojezdem 58 km

Hyundai zahájil výrobu nového modelu SANTA FE Plug-in Hybrid ve svém závodě v jihokorejském Ulsanu. Vlajková loď značky Hyundai v evropském segmentu SUV bude uvedena na trh s konkurenceschopným dojezdem 58 km (WLTP*) v režimu výhradně elektrického pohonu.

Nová generace modelu SANTA FE má robustní a současně sofistikovaný nový design, prostornější interiér díky nové technické platformě a nové, hospodárnější poháněcí jednotky. Mezi ně poprvé také patří hybridní a plug-in hybridní verze. Obě uvedené nové varianty pohonů pro SANTA FE současně rozšíří produktovou řadu elektrifikovaných SUV značky Hyundai, kterou již tvoří zcela nový TUCSON, ale i známá kompaktní modelová řada KONA nebo NEXO s palivovými články na vodík.

Model SANTA FE Plug-in Hybrid je poháněn spalovacím motorem 1.6 T-GDi „Smartstream“ ve spojení s elektromotorem o výkonu 66,9 kW napájeným sadou akumulátorů Li-Pol o kapacitě 13,8 kWh. Tento model bude nabízen s pohonem všech kol a nejvyšším celkovým výkonem 265 k. Výkonné SUV ujede na jedno nabití akumulátorů až 58 km (WLTP*) s výhradně elektrickým pohonem. Ve městě se dojezd modelu SANTA FE Plug-in Hybrid prodlouží dokonce až na 69 km (WLTP*). Pro cestování na delší vzdálenosti je samozřejmě v záloze zážehový motor.
V běžném provozu s využíváním elektromotoru i spalovacího motoru má SANTA FE Plug-in Hybrid se řadí mezi nejhospodárnější vozy ve svém segmentu. Plug-in hybridní pohon poskytuje zákazníkům maximální flexibilitu.

Nízké emise CO2 navíc opravňují české zákazníky k získání registračních značek elektrického vozidla „EL“, které je zbavují povinnosti platit za použití českých dálnic a rychlostních silnic a také umožňují bezplatné parkování na modrých a fialových zónách v Praze.
Nové SANTA FE Plug-in Hybrid s výkonem 265 k a pohonem všech kol je na českém trhu k dispozici již za 1 249 990 Kč včetně DPH.


Charge myHyundai

Majitelé modelu SANTA FE Plug-in Hybrid mohou využívat celoevropskou službu Charge myHyundai s přístupem k více než 200 000 nabíjecím přípojkám napříč Evropou. Mezi výhody této služby patří mimo jiné snadná úhrada za odebranou elektrickou energii prostřednictvím jedné karty nebo aplikace. Zákazníci si mohou nejbližší nabíjecí stanice snadno vyhledat prostřednictvím multimediálního a navigačního systému.

Služba Charge myHyundai již funguje ve čtyřech evropských zemích: Francii, Itálii, Norsku a Švýcarsku. V prvním čtvrtletí 2021 bude služba aktivována také pro zákazníky ve Velké Británii. Hyundai plánuje, že v průběhu prvního pololetí 2021 nabídne zákazníkům tuto službu i v dalších zemích, například v Německu, Španělsku, Dánsku, Švédsku a České republice, kde služba momentálně běží v testovacím režimu.
---

Spotřeba paliva modelu SANTA FE Plug-in Hybrid v l/100 km, vážený průměr v kombinovaném cyklu**: 1,626; emise CO2 v g/km, vážený průměr v kombinovaném cyklu**: 36,90.
* Uvedené údaje o spotřebě paliva a emisích byly zjištěny v souladu s metodikou WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure).
** „Vážený průměr v kombinovaném cyklu“ znamená, že se jedná o vážený průměr spotřeby paliva nebo emisí CO2, dosažený v provozních režimech „maximálního využívání elektrické energie v akumulátorech“ (pro SANTA FE Plug-in Hybrid: 0,473 l/100 km; 10,70 g/km) a při „maximálním uchování elektrické energie v akumulátorech“ (pro SANTA FE Plug-in Hybrid: 7,571 l/100 km; 172 g/km).


Hyundai 25,2.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar