Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai KONA dostane odvážnější design

Hyundai odhalil futuristický design nové generace malého SUV KONA, založený na verzi s elektrickým pohonem. Model bude k dispozici ve čtyřech variantách, zahrnujících elektromobil, hybrid, varianty poháněné spalovacím motorem a sportovní stupeň výbavy N Line.

Nová KONA je větším SUV než dosud, ale stále zůstává zaměřena na městský provoz. Její odvážnější design dodává vozu na silnici dynamičtější vzhled a interiér je cíleně orientovaný na řidiče. Hyundai v něm chce zákazníkům poskytnout maximální „životní prostor“. Zcela nový model proto povyrostl v plně elektrické variantě do délky na 4355 mm, což je o 150 mm více než u předchozí generace. V porovnání s dosavadním modelem se zvětšila také šířka o 25 mm, a rozvor náprav o 60 mm.


Na rozdíl od většiny vozidel nabízených s různými pohony začaly designérské a vývojářské týmy pracovat na elektrické verzi, a teprve poté se věnovaly variantám se spalovacími motory, hybridy a výbavovém stupni N Line. Tento nekonvenční přístup umožnil realizovat technicky orientovaný design u všech variant modelu. Navzdory sdílené platformě má každá varianta svůj originální futuristický design.


Osobitá příď se vyznačuje čistým tvarovým řešením, což přispívá k vynikajícím aerodynamickým vlastnostem vozu. Čisté plochy rozděluje nepřerušovaná horizontální linie světlometů, které používají u elektricky poháněné verze technologii parametrických pixelů. Nová elektrická KONA je tak prvním modelem Hyundai se souvislými horizontálními světlomety osazenými parametrickými pixely, které zvýrazňují jeho unikátní charakter. S parametrickými pixely přebírá KONA také osobitý designový prvek od oblíbené produktové řady elektromobilů Hyundai.


Nová KONA navzdory svému futuristickému vzhledu nenechá nikoho na pochybách, že patří do kategorie SUV. Její dynamický design je umocněn odvážně tvarovanými lemy podběhů kol, na které navazují vpředu světlomety a vzadu koncové svítilny. Tím je zvýrazněna její robustní konstrukce.


Design jednotlivých variant pohonu se odlišuje v několika ohledech. Elektromobil má pixelové grafické detaily na mřížce otvoru pro přívod vzduchu a na zadním nárazníku, 19“ kola z lehké slitiny s designem inspirovaným pixely, aerodynamické boční prahy, černou obvodovou linii a volitelná černá vnější zpětná zrcátka a černou střechu. Varianty poháněné spalovacími motory nebo hybridními systémy sdílejí odvážný a robustní design nárazníku se spodním ochranným krytem a černé lemy podběhů kol. Stupeň výbavy N Line se může pochlubit volitelnými černými vnějšími zpětnými zrcátky a černou střechou, spoilerem s motivem křídla, agresivnějším designem přídě a zádě s křídlovitě tvarovaným nárazníkem, který vůz vizuálně snižuje, osobitými 19“ koly z lehké slitiny, dvojitou koncovkou výfuku a stříbrným obložením bočních prahů.Uspořádání orientované na řidiče


Univerzální platforma odvozená od elektrické verze ponechala prostor pro sportovní uspořádání s horizontálně řešeným, „plovoucím“ ovládacím panelem. Toto řešení umocňuje šířku interiéru vozu, který nabízí řidiči a cestujícím všestranně využitelný prostor.

Displej s úhlopříčkou 12,3 palce vytváří společně s „plovoucím“ modulem moderní atmosféru. Uživatelské zážitky umocňuje ambientní osvětlení, plnící i praktickou funkci a zvyšuje komfort. Volič převodovky byl přemístěn ze středové konzoly za volant. Výsledkem je přehledné uspořádání a velkorysý prostor pro odložení nejrůznějších předmětů.

Speciálně navržená spojitá sedadla ve druhé řadě umocňují estetické pojetí 21. století, které ztělesňuje městský design modelu. Tento nově koncipovaný životní prostor v interiéru nabízí jedinečné zážitky s maximální využitelností, komfortem a všestranností. Za druhou řadou sedadel je podstatně zvětšený zavazadlový prostor.

Podrobnější informace budou zveřejněny v nadcházejících měsících.Hyundai 21.12.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar