Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai Inster - malý elektromobil s dlouhým dojezdem

Hyundai na mezinárodním autosalonu v Busanu představil nový model INSTER, malý elektromobil segmentu A. Nabízí jedinečný design, vyspělou techniku a nejdelší dojezd spolu s nejlepší všestranností ve své třídě.

Odvážný design vozu kombinuje v karoserii malého SUV futuristickou, inovativní image s prostorným interiérem. Díky sofistikovaným technologiím nabízí INSTER bezpečnou a kultivovanou jízdu, rychlé nabíjení a ve svém segmentu nejdelší dojezd na jedno nabití – až 355 km dle metodiky WLTP. Přesvědčí také agilní jízdní dynamikou a dokonalou konektivitou. Kompaktní rozměry současně zajišťují hospodárnější provoz v porovnání s většími modely.


Odvážný design s jedinečnými prvky

INSTER vychází z designu modelu CASPER představeného v roce 2021. CASPER je nabízen pouze v Koreji, a to se zážehovými motory. Základem evoluce modelu INSTER je prodloužená karoserie s delším rozvorem. Designéři tím zvětšili vnitřní prostor a dodali vozu robustní vzhled.

Svými rozměry vyplňuje prostor mezi tradičními malými městskými vozy segmentu A a většími kompaktními modely segmentu B. Vynikající ovladatelnost a snadnou použitelnost tak spojuje s vyšší úrovní praktičnosti a variability díky prostornému interiéru a objemnějšímu zavazadlovému prostoru. Kompaktní rozměry současně zůstávají ideální pro jízdu ve městě a usnadňují parkování.

Vnější design charakterizuje profil robustního, ale současně malého SUV s čistými povrchy a hladkými přechody. Působivost předních i zadních partií umocňují výrazné blatníky spolu s nárazníky v high-tech stylu s motivem obvodové desky s tištěnými spoji a odvážným ochranným panelem.

Osobitost modelu INSTER zajišťuje charakteristický design LED světel pro denní svícení v kombinaci s pixelovou grafikou směrových ukazatelů, zadních svítilen i na povrchu nárazníků. Zákazníci mohou dále odlišit vzhled svého vozu projektorovými LED světlomety a dvoubarevným exteriérem s kontrastní černou střechou. V závislosti na stupni výbavy jsou nabízena 15“ ocelová kola s ozdobnými kryty nebo kola z lehké slitiny o rozměrech 15“ a 17“.


Všestranně využitelný interiér

V interiéru najdou zákazníci vylepšené technologie a prvky komfortní výbavy, mezi něž patří například 10,25“ digitální přístrojový panel, 10,25“ dotykový displej informačního a zábavního systému s navigací nebo přihrádka pro bezdrátové nabíjení telefonu umístěná v kompaktní středové konzole, jejíž design umocňuje dojem velkorysé prostornosti.
Interiér se vyznačuje prostorností a všestranností. Přední sedadla umožňují snadný průchod z jedné strany vozu na druhou a všechna sedadla včetně řidičova lze sklopit, což zvyšuje variabilitu. Na přání se dodává vyhřívání předních sedadel a volantu. Sedadla ve druhé řadě jsou dělená v poměru 50/50, podélně posuvná a mají nastavitelný sklon opěradla.
Kompatibilita s rychlým nabíjením
INSTER vyniká rychlostí nabíjení stejnosměrným proudem i maximálním dojezdem na jedno nabití.
Vůz je standardně vybaven sadou akumulátorů o kapacitě 42 kWh, na přání dodávaná verze s prodlouženým dojezdem disponuje kapacitou 49 kWh. Obě varianty jsou poháněny jedním elektromotorem, který poskytuje nejvyšší výkon 71,1 kW (97 k) v základní verzi nebo 84,5 kW (115 k) ve verzi s prodlouženým dojezdem. Maximální točivý moment je vždy 147 Nm.

Verze s prodlouženým dojezdem se může pochlubit předběžným údajem dojezdu 355 km podle metodiky WLTP. Svou pozoruhodnou hospodárnost potvrzuje také předběžným údajem spotřeby elektrické energie 15,3 kWh/100 km (WLTP).

Při použití vysokovýkonné nabíjecí stanice lze INSTER nabít stejnosměrným proudem z 10 na 80 % kapacity akumulátorů za přibližně 30 minut za optimálních podmínek. Vůz je standardně vybaven palubní nabíječkou o výkonu 11 kW. K dispozici je také systém vyhřívání akumulátorů a vysoce účinné tepelné čerpadlo.

Funkce V2L (Vehicle-to-Load) se zásuvkami uvnitř i zvenku umožňuje napájet elektrické spotřebiče (230 V). Systém obousměrného nabíjení nevyžaduje žádné dodatečné vybavení. Zákazníci tak mohou libovolně používat a nabíjet třeba elektrokola, koloběžky nebo kempingové vybavení.


Sofistikované technologie a komfortní prvky

INSTER nabízí řadu nejmodernějších technologií včetně mnoha vyspělých bezpečnostních a asistenčních systémů. Je také vybaven ambientním LED osvětlením interiéru se 64 barvami, střešním oknem ovládaným jediným dotekem a přístupovým systémem s digitálním klíčkem Hyundai Digital Key 2 Touch.
Nový malý městský elektromobil značky Hyundai nabízí v segmentu A nejucelenější soubor moderních technologií, který zahrnuje mimo jiné komplexní sadu vyspělých asistenčních systémů ADAS včetně prostorového kamerového systému SVM, asistenta pro předcházení kolizím při parkování a couvání PCA-R, kamerového asistenta pro sledování slepého úhlu BVM a asistenta pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA 1.5 .

K dispozici je také asistent pro jízdu v pruhu LKA , aktivní asistent pro jízdu v pruhu LFA (Lane Following Assist) s aktivním systémem pro odvrácení kolize s vozy ve slepém úhlu BCA, asistent pro odvrácení kolize s vozy přijíždějícími ze stran při couvání RCCA, systém pro bezpečné vystupování SEW, chytrý tempomat SCC s funkcí Stop and Go pro autonomní popojíždění v kolonách, asistent pro dálniční jízdu HDA 1.5, inteligentní rozpoznávání rychlostních limitů ISLA, sledování únavy řidiče DAW, automatické přepínání dálkových světel HBA, upozornění na rozjezd vozidla vpředu LVDA a upozornění na cestující vzadu ROA.

Parkovací systém ADAS kombinuje senzory vzdálenosti od překážek PDW vzadu i vpředu se zadní kamerou RV, čímž zajišťuje ještě lepší výhled z vozu všemi směry.


Po uvedení na globální trhy bude následovat další varianta
INSTER bude uveden na trh v létě nejprve v Koreji. Na českém trhu budou objednávky spuštěny v letošním čtvrtém kvartálu, první vozy přijedou na přelomu roku. Podrobnější specifikace budou potvrzeny před uvedením na trh. V budoucnu rozšíří modelovou řadu INSTER i další varianta s označením INSTER CROSS, která se bude vyznačovat ještě robustnějším, outdoorově zaměřeným designem. Podrobnější informace budou zveřejněny později


Rozměry 3825 x 1610 x 1575 mm
Rozvor 2580 mm
Objem zav.prostoru: 280-351 lHyundai 28.6.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar