Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Honda Legend s novou technologií Traffic Jam Pilot

Honda získala typové schválení pro technologii autonomního řízení 3. úrovně pro sériové vozy na japonském trhu v Japonsku. Honda Legend bude prvním vozem s novou technologií „Traffic Jam Pilot“

Díky tomu lze zavést systém autonomního řízení společnosti Honda „Traffic Jam Pilot“ do sériově vyráběných vozů pro použití při rychlostech do 50 km/h na veřejných komunikacích v Japonsku. Systémy autonomního řízení třetí úrovně mohou za specifických podmínek od řidiče převzít kontrolu nad vozem*

Nejnovější generace modelu Honda Legend, která má být uvedena na trh na jaře příštího roku, bude prvním vozem, který využije možnosti autonomního řízení třetí úrovně na veřejných komunikacích.

Poté, co ji řidič aktivuje, technologie „Traffic Jam Pilot“ společnosti Honda sleduje dopravní situaci na silnici a v případě, že je to bezpečné, převezme od řidiče kontrolu nad vozem. Umožňuje vozu následovat vozidlo jedoucí vpředu a zůstat v jízdním pruhu bez jakéhokoliv zásahu řidiče. Systém musí nepřetržitě sledovat podmínky na komunikaci a může být aktivní pouze při rychlosti do 50 km/h. Jakmile systém zjistí, že již nemůže fungovat bezpečně, vydá varovný signál a řidič musí bezodkladně převzít kontrolu nad vozem. Tato technologie je součástí bezpečnostních systémů společnosti Honda a přibližuje společnost Honda o krok blíže k jejímu záměru společnosti bez dopravních nehod tím, že podporuje řidiče a snižuje počet nehod a kolizí způsobených lidskou chybou.


Nová technologie autonomního řízení třetí úrovně společnosti Honda doplňuje pokročilé technologie podpory řidiče první a druhé úrovně, včetně unikátní sady aktivních a pasivních bezpečnostních systémů Honda SENSING, které již Honda u svých vozů používá.


Typové schválení autonomního řízení třetí úrovně v Japonsku navazuje na nedávné prohlášení společnosti Honda v Evropě, kde chce nabízet nejvyšší možnou bezpečnost v rámci jednotlivých tříd. Podle posledních výsledků Euro NCAP získal zcela nový model Honda Jazz e:HEV nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení . Byl tak jedním z prvních vozů, které prošly novým testovacím režimem, který zavedl řadu nových přísných hodnocení.
Typové schválení úrovně 3 umožňuje vozům Honda plynule přecházet mezi manuálním a autonomním řízením a zajistit tak pohodlný a přirozený zážitek z jízdy a zároveň bezpečnost cestujících.*Podmínky, za kterých je autonomní řízení v provozu, se určují na základě různých faktorů, jako je například poloha (tj. dálnice), počasí (tj. jasno) a rychlost vozu atd. Podmínky se liší v závislosti na výkonnosti systému.


Honda 18.11.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar