Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Honda Jazz - hybrid i Crosstar

Honda představila nový Jazz poprvé standardně vybavený hnací jednotkou s dvoumotorovou hybridní technologií. Nová generace staví na prvotřídním pohodlí a prostoru, kterými se Jazz proslavil a nově přináší výjimečnou jízdní dynamiku a pokročilé technologické a bezpečnostní prvky.

Nový Jazz přinese výkonnou hybridní technologii a urychlí splnění plánu společnosti Honda, aby všechny mainstreamové vozy této značky prodávané v Evropě měly do roku 2022 elektrifikovaná hnací ústrojí.

Jazz nové generace bude prvním modelem v evropské nabídce společnosti Honda, který bude nést označení „e:HEV“. Toto je první příklad použití označení „e:Technology“ společnosti Honda, které se objeví u všech budoucích elektrifikovaných vozů této značky.


Nová verze Crosstar

Dalším modelem řady Jazz je nová verze Crosstar, která je navržena tak, aby oslovila zájemce o crossoverový design. Crosstar, který je k dispozici se stejným hybridním pohonem a prvky, jako standardní model, má zvýšenou světlou výšku, jedinečný design přední masky, vodě-odolné čalounění a integrované střešní ližiny.


Nový design

Nová generace hatchbacku představuje evoluci snadno rozpoznatelného obrysu MPV modelu Jazz. Díky novým konstrukčním technologiím má přední sloupek poloviční šířku než u předchozího modelu, což zlepšuje výhled. Elegantní design předního sloupku je umožněn výrazně zlepšenou torzní tuhostí a novými konstrukčními technologiemi, které přenášejí síly při nárazu směrem k velkým bočním okénkům a sloupkům dveří.


Vynikající hybridní výkon: e:HEV

Model Jazz bude v Evropě k dispozici pouze s vyspělou dvoumotorovou hybridní hnací jednotkou, která poskytuje výjimečnou kombinaci výkonné a bezproblémové jízdy a působivé úspory paliva. Tento systém byl vyvinut speciálně pro Jazz.


Nová intuitivní konektivita

Intuitivní infotainmentová technologie s bezproblémovým připojením ve voze a Wi-Fi hotspot umožňují cestujícím udržovat kontakt s každodenním životem. Nový LCD display se ovládá podobně jako chytrý telefon a nedávno používané aplikace a seznamy médií lze procházet potažením prstu. Ucelenou nabídku integrovaných aplikací lze doplnit o zrcadlení smartphonu prostřednictvím služeb Android Auto a Apple CarPlay. Tato funkce je u modelu Jazz pro cestující k dispozici poprvé prostřednictvím bezdrátového připojení.


Interiér

Moderní uspořádání interiéru navazuje na čistý vzhled exteriéru a je doplněno přehlednou přístrojovou deskou. Středová konzole se širokou loketní opěrkou odkazuje na úroveň interiéru vozů vyššího segmentu.

Nová širší přední sedadla mají konstrukci nové generace, která nahrazuje tradiční pružiny použité u předchozího modelu. To snižuje únavu na dlouhých cestách. Rovněž vylepšená konstrukce zadního sedadla a silnější sedák poskytují větší pohodlí cestujícím.


Nový model Jazz si zachovává špičkovou úroveň vnitřního prostoru, která byla charakteristickým znakem předchozích generací. Přispívá k tomu chytré rozvržení komponentů hybridního pohonu do podvozku a do motorového prostoru. Klíčem k maximalizaci prostoru v kabině je umístění palivové nádrže do středu podvozku pod přední sedadla, což je v této třídě jedinečné. Díky tomu si Jazz zachovává mimořádně univerzální systém Magic Seats, který umožňuje sklopit nebo odklopit sedadla podle potřeb na velikost zavazadlového prostoru.


Honda Sensing

Honda přináší nejucelenější nabídku pokročilých bezpečnostních funkcí a pomůcek pro řidiče ve své třídě. Technologie Honda Sensing byly rozšířeny o novou kameru s širším záběrem a vysokým rozlišením, která nahrazuje předchozí konfiguraci kamery a radaru. To zlepšuje situační orientaci řidiče v okolí vozu, včetně rozpoznávání okraje vozovky bez obrubníků nebo krajnic.

Systém pro zmírnění následků nehody CMBS byl vylepšen o noční režim. Ten detekujte chodce a cyklisty, když není k dispozici pouliční osvětlení. Nově se systém také aktivuje, když protijedoucí vozidla přejíždějí nebo odbočují do dráhy vozu. Nový kamerový systém také umožňuje adaptivnímu tempomatu ACC sledovat dopravu při nízkých rychlostech v zácpách. Dále využívá systém pro udržování v jízdním pruhu na městských i venkovských silnicích – a také na víceproudých dálnicích – pro zvýšení bezpečnosti ve více situacích.

Zahájení prodeje modelu Honda Jazz nové generace na evropských trzích se plánuje na polovinu roku 2020.Honda 23.10.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar