Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Honda Crossroad se v Evropě neobjeví

Výhradně pro japonský trh připravila Honda nový model Crossroad, jehož název už napovídá, že půjde o kombinaci stylistických prvků módních SUV s kapacitou a variabilitou kompaktního minivanu.

Hranaté tvary karosérie se orientují směrem k automobilům pro životní styl, v té souvislosti Honda mluví také o tzv. „Active Life Navigation“, tedy o voze pro lidi, kteří chtějí volný čas prožít aktivně.
Na délku měří jen 4,30 metru, k tomu má extrémně malý poloměr otáčení…Interiér nabízí pohodlí až sedmi cestujícím, kteří mají k dispozici tři řady sedadel.
Slabší pohonná jednotka – benzinový čtyřválec 1.8 o výkonu 140 k se díky kombinované spotřebě 7,3 litru na 100 kilometrů řadí mezi ty úspornější. K dispozici je také zážehový dvoulitr iVTEC s výkonem o 10 koňských sil větším. Sílu na přední kola přenáší pětistupňová samočinná převodovka a na přání může být vůz doplněn pohonem všech kol, což ostatně vyplývá tak trochu z názvu.
Ve výbavě najdeme ABS, kontrolu trakce, asistent rozjezdu do kopce a k zabránění případné kolize s jiným vozidlem slouží senzory hlídající vzdálenost, jak od vozidel jedoucích vpředu, tak i vzadu. Senzory na spodní hraně zpětných zrcátek mohou zase vizuálně i zvukově upozornit na automobily, které se právě nacházejí v tzv. mrtvém úhlu.
Tento koncept, který trochu připomíná CR-V v hranatém vydání, by jistě našel zájemce také v Evropě a určitě i v Americe, ale v tuto chvíli Japonci o také variantě neuvažují.

AH, 6.3.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar