Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Honda Civic - modernizace roku 2020

Honda představuje řadu vylepšení modelu Civic 2020. Patří mezi ně modernizace karoserie a vylepšení infotainmentového systému a materiálů používaných v kabině s cílem dále zvýšit kvalitu vozu a podtrhnout u něj pocit vysokého standardu.

Inovovaný Civic staví na sebevědomé siluetě a mohutném postoji vozu, přičemž nově kolem mlhovek přidává elegantní symetrickou spodní přední mřížku s vyhlazenými povrchy a elegantními stylovými lištami. Díky jednodušší konfiguraci lamel masky a nové konstrukci sacích otvorů dostal předek vozu čistší a aerodynamičtější design.

Mezi další inovace masky patří také kombinované světlomety využívající výlučně LED a přepracovaná LED světla pro denní svícení. U základního modelu jsou k dispozici nová 16palcová litá kola, zatímco zákazníci, kteří chtějí dosáhnout impozantnějšího vzhledu, mohou zvolit modely střední a nejvyšší třídy osazené sportovními 17palcovými litými koly v provedení „Shark Grey“.


Kultivovaný interiér byl vylepšen použitím nových prvků vnitřního obložení s texturovaným povrchem, které posilují eleganci a pocit luxusu. Civic nadále kombinuje špičkovou všestrannost a praktičnost, k čemuž se nyní přidává elektrické sedadlo řidiče nastavitelné v osmi směrech a které je k dispozici u modelů nejvyšší třídy.

Intuitivní a propojený infotainmentový systém zaručuje řidiči bezproblémovou komunikaci s autem a integruje aplikace Apple CarPlay a Android Auto. Společnost Honda naslouchala přání zákazníků a zlepšila ovladatelnost tím, že přidala fyzická tlačítka a otočné knoflíky pro ovládání infotainmentu a klimatizace.

U modelu Civic lze nadále vybírat z řady vysoce úsporných a výkonných motorů s převodovkou CVT nebo šestistupňovou manuální převodovkou. 1,0litrový motor VTEC Turbo s výkonem 126 k a točivým momentem 200 Nm dosahuje u modelu vybaveného převodovkou CVT kombinované spotřeby paliva od 4,7 l/100 km. Větší 1,5litrový zážehový motor VTEC Turbo nabízí výkon 182 k a točivý moment 240 Nm a dosahuje u modelu s manuální šestistupňovou převodovkou kombinované spotřeby paliva od 5,6 l/100 km*.

Inovovaný Civic si zachovává sofistikovanou konfiguraci podvozku, která poskytuje vynikající ovladatelnost a jízdní pohodlí. Lehká a velmi tuhá karoserie – výsledek moderních vývojových a konstrukčních postupů – doplňuje nízké těžiště a propracovaný systém zavěšení se vzpěrami McPherson, což zajišťuje perfektní jízdní dynamiku.

Model Civic nadále využívá špičkovou sadu technologií aktivní bezpečnosti, díky nimž tento vůz získal nejvyšší hodnocení v testech Euro NCAP. Prvky pasivní bezpečnosti modelu Civic doplňují technologie aktivní bezpečnosti Honda SENSING a technologie podpory řidiče, které jsou instalovány ve všech výbavách. Součást bezpečnostního systému tvoří systém pro zmírnění následků nehody, adaptivní tempomat, varování při opuštění jízdního pruhu, systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu a systém rozpoznávání dopravních značek.

Nová řada Sport Line

Honda také uvedla novou řadu Sport Line modelu 2020 Civic, která se vyznačuje designem karoserie inspirovaným uznávaným modelem Type R. Nový model Civic Sport Line je k dispozici ve dvou verzích – základní varianta a model nejvyšší třídy a k mimořádné jízdní dynamice a praktičnosti standardního modelu Civic přidává sebevědomý styl.

Model Sport Line jako součást standardního vybavení nabízí infotainmentový systém Honda CONNECT, jehož součástí je DAB rádio, systém Apple CarPlay a Android Auto. Tento systém u modelů nejvyšší třídy zahrnuje i zpětnou kameru.

Model Sport Line byl vyvinut s cílem poskytovat co možná nejpřitažlivější kombinaci sportovního vzhledu, hodnoty a úspornosti a je vybaven vysoce výkonným 1litrovým tříválcovým přeplňovaným motorem. Jednotlivé verze modelu Sport Line budou dostupné s šestistupňovou manuální převodovkou nebo automatickou převodovkou CVT vybavenou pádlovými řadiči.

Stejně jako u všech modelů Civic zahrnují modely Sport Line špičkovou sadu technologií aktivní bezpečnosti, díky nimž vůz získal nejvyšší hodnocení v testech Euro NCAP.

Dodávky modelu Civic 2020 budou zahájeny od února 2020.

Modely jsou nyní v rámci akční nabídky při zahájení prodeje zvýhodněny následujícími bonusy:

Civic 5D, motorizace 1.0T MR 2020: bonus pro zákazníky 70 000 Kč

Civic 5D, motorizace 1.5T MR 2020: bonus pro zákazníky 40 000 Kč

Ke všem akčním modelům je navíc k dispozici zvýhodněné financování při využití Honda Financial Services


Příklady cen:
1.0VTEC TurboComfort126 k6MT449 900 Kč
1.0VTEC TurboComfort Sport Line126 k6MT489 900 Kč
1.0VTEC TurboExecutive126 k6MT584 900 Kč
1.5VTEC TurboSport Plus182 k6MT684 900 Kč
Honda 20.1.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar