Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Honda Civic Type S - premiéra za měsíc

Na autosalonu v Londýně, který proběhne koncem července, se ve světové premiéře představí sportovně střižený třídveřový hatchback Civic Type S. Do prodejů by měl přijít počátkem roku 2007.

 

Rozměrově jsou tří- i pětidveřový model jako dvojčata a také technickou platformu mají identickou. Aby se přeci jen odlišily, tak byl u verze S kladen větší důraz na sportovní vlastnosti a potěšení z  jízdy. Díky drobným úpravám je také vzhledově výraznější, k čemuž přispívá i jiné zadní trojúhelníkové boční okno a delší dveře. Podvozek je vyladěn na ostřejší a dynamičtější jízdu. V rámci úprav byla použita jiná charakteristika pružin a tlumičů (tvrdší) a zvětšen rozchod zadních kol o 20 mm.

S ohledem na sportovní povahu je poháněn buď benzinovým motorem 1.8, nebo dieselovým 2.2 litru. Oba disponují výkonem 103 kW/140 k a jsou spojeny se šestistupňovou manuální převodovkou.

Zákazník má na výběr ze dvou provedení. Rozsáhlá výbava základního modelu zahrnuje mj. 17" kola z lehkých slitin, stabilizační systém VSA, klimatizaci, čelní a boční okenní airbagy. Type S Plus přidává dvouzónovou klimatizaci, tempomat, přední mlhovky nebo světlomety se světelným senzorem atd. Pro některé trhy se dodávají xenonové světlomety, vyhřívaná přední sedadla nebo panoramatická skleněná střecha.

Integrované boční ochranné lišty se rozšiřují směrem k předním a zadním kolům a plynule přecházejí do lemů blatníků. Přední a zadní spoiler zvýrazňují nízko položenou karosérii.

Interiéru dominuje opět unikátní a vizuálně působivá dvouúrovňová přístrojová deska, představená už u pětidveřového modelu. Karosérie připomínající svým tvarem kupé nemá nepříznivý vliv na velikost interiéru. Prostor pro cestující je mimořádně flexibilní a pohodlný. Vzdálenost mezi body kyčelního kloubu osoby sedící na předním a na zadním sedadle je 803 mm.

Sklopením zadních sedadel jedním pohybem vznikne rozměrný prostor pro přepravu zavazadel s rovnou podlahou a s objemem 485 litrů. Pod podlahou  je ještě umístěna praktická odkládací schránka. Toto uspořádání umožnilo umístění palivové nádrže uprostřed vozidla pod přední sedadla.

Bohatá bezpečnostní výbava zahrnuje mj. protiblokovací systém ABS, elektronické rozdělování brzdné síly s brzdovým asistentem, stabilizační systém VSA, přední a boční airbagy, hlavové airbagy po celé délce nebo aktivní opěrky hlavy.

Z modelu Civic Type S vzejde ještě sportovnější verze Civic Type R s dvoulitrovým čtyřválcem o výkonu 200 k. Veřejnosti se poprvé představí na podzim v Paříži.

 

JL, 30.6.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar