Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Honda Civic Type R s novými dvěma edicemi

Společnost Honda modelovou řadu Civic Type R a přidává dva nové modely, Limited Edition a Sport Line. Nové modely, které vycházejí z dynamicky standardního modelu Type R GT, nabízejí odlišný styl a výkon, což dále zvyšuje přitažlivost oceňovaného hatchbacku Honda.

Uvedením modelu Civic Type R Limited Edition společnost Honda představuje nejextrémnější verzi renomovaného vysoce výkonného vozu. Jako dosud nejryzejší model Type R má Limited Edition nové lehké komponenty, minimalistický interiér, vylepšenou jízdní dynamiku a výjimečný styl.

Druhým novým přírůstkem řady Type R je model Sport Line, navržený s cílem zaujmout zákazníky, kteří od svého výkonného hatchbacku očekávají méně nápadný vzhled. Je vybaven zadním spodním spoilerem, litými 19“ koly a černým interiérem a zachovává si vynikající výkon, který je u modelů Type R charakteristický.


Civic Type R 2020

Všechny modely v nově rozšířené řadě modelu Honda Civic Type R 2020, včetně stávajícího modelu Type R GT, získaly řadu stylových vylepšení. Přední nárazník má uhlazenější vzhled, zatímco spodní mlhovky obklopuje nový symetrický design s plynulými povrchy a elegantními stylovými hranami. Přepracované světlomety využívající výlučně LED a světla pro denní svícení podtrhují přechod k čistšímu stylu, který se objeví v celé modelové řadě Civic.

Nové větší otvory sání vzduchu a tenčí lamely masky nabízejí o 13 % větší otvor. Díky těmto zlepšením spolu se zmodernizovaným jádrem chladiče bylo dosaženo snížení teploty chladicí kapaliny až o 10 stupňů Celsia (interní testování společnosti Honda) v náročnějších situacích, jako je jízda po závodní dráze. Dokladem toho, že konstruktéři modelu Type R kladli důraz na detail, je to, že vyvážili malé snížení čelního přítlaku v důsledku nového většího otvoru mřížky přepracováním předního spoileru pod nárazníkem, který byl zasazen nepatrně hlouběji a upraven tak, aby měl na každém konci nové žebrované profily za účelem odklonu vzduchu zpět na spoiler.

Zavěšení kol bylo také vylepšeno pro dosažení citlivějšího a ostřejšího ovládání. Ovládací software systému adaptivních tlumičů nyní rychleji vyhodnocuje stav vozovky, což vede k lepším reakcím tlumičů pro lepší citlivost při řízení a kvalitu jízdy. Zadní pouzdra spodních B-ramen byla vyztužena pro dosažení 8% zlepšení při bočním zatížení, což vylepšilo sbíhavost kol při zatáčení. Vylepšená „silentbloková“ pouzdra a nové kulové klouby s nižším třením vpředu mají za následek pocit ostřejšího ovládání pro lepší kontrolu.

Nové modely mají zdokonalený brzdový systém s dvoudílnými plovoucími předními kotouči a novými destičkami pro lepší brzdný účinek. Tato vylepšení zvyšují tepelnou účinnost s cílem omezit pokles brzdného účinku, čímž se zvýší schopnosti vozu optimalizovat výkon během vysoce intenzivní jízdy. Také brzdový pedál nyní využívá bezprostřednějšího pocitu s přibližně o 15 mm menším prostorem před aktivací brzd. Kromě toho, nový přední brzdový systém snižuje celkovou neodpruženou hmotnost přibližně o 2,5 kg, což přispívá k citlivosti řízení.

Honda vylepšila používání infotainmentu a ovládání klimatizace přidáním fyzických tlačítek a ovladačů. Nový volant potažený látkou Alcantara® se lépe drží. Dále byla použita nová hlavice řadicí páky, podobná jako předchozích modelů Type R. Uvnitř se nachází 90g protizávaží, které pomáhá zlepšit přesnost řazení a pocit z něj. Novinkou je také přidání systému aktivního ovládání zvuku (ASC), který lze nastavit pro jednotlivé jízdní režimy Sport, +R a Comfort modelu Type R. Systém ASC pracuje prostřednictvím reproduktorů audio-systému a zesiluje zvuk motoru při agresivní jízdě v režimech Sport a +R, zatímco v režimu Comfort jej při akceleraci zjemňuje.


Honda Civic Type R Limited Edition

Nový model Limited Edition, vyvinutý s důrazem na výkon na závodní trati, byl navržen a zkonstruován tak, aby byl nejdynamičtějším dostupným hatchbackem s pohonem přední nápravy. Díky novým lehkým komponentům a minimalistickému interiéru zaměřenému na řidiče se jedná o nejextrémnější verzi ikonického vozu Civic Type R, který byl kdy vyroben.

Pro Evropu bude vyrobeno pouhých 100 kusů, z nichž každý bude těžit z vynikající dynamiky jízdy a výkonu vozů Civic Type R. Nové modely mají lehká 20“ litá kola BBS s pneumatikami Michelin Cup 2, která jsou navržena pro vysokorychlostní jízdu po závodní trati, poskytují však výjimečný výkon i na silnici. Tuto novou kombinaci kol a pneumatik optimalizují upravené tlumiče a rekalibrace řízení nabízí maximální kontrolu a zpětnou vazbu.

Aby byla zohledněna jeho „extrovertní povaha“, byla pro model Civic Type R Limited Edition použita nová exkluzivní barva „Sunlight Yellow“ .Díky kontrastní lesklé černé barvě na střeše, postranních zrcátkách a sacím otvoru na kapotě tato odvážná barevná varianta odráží sportovní dědictví vozů Honda.

Interiér je vybaven červenými sportovními sedadly a červeným volantem Alcantara a hlavicí řadicí páky ve tvaru slzy. Každý model je opatřen štítkem označujícím produkční číslo vozu.

Díky zaměření na závodní trať jsou vynechány infotainment a klimatizace pro snížení hmotnosti. Dalšího snížení hmotnosti bylo dosaženo omezenějším použitím zvukově izolačních materiálů na střeše, v panelu zadních výklopných dveří, v předním nárazníku a přístrojové desce. Model Limited Edition má v porovnání s modely Type R ve specifikaci GT o 47 kg nižší hmotnost. Na rozdíl od výkonných hatchbacků jiných značek si model Limited Edition ponechává zadní sedadla a každodenní použitelnost, kterou se značka Civic proslavila.

Stejně jako standardní modely Type R má i model Limited Edition ve standardní výbavě sadu bezpečnostních a asistenčních technologií Honda SENSING, včetně systému pro zmírnění následků nehody s funkcí varování před čelní srážkou, systému zabránění sjetí z vozovky s funkcí varování při opuštění jízdního pruhu, systému pro udržování v jízdním pruhu a adaptivního tempomatu.

Nový model Limited Edition si zachovává výkonný 2,0litrový motor VTEC Turbo modelu Type R. Maximální výkon je 320 k při 6 500/min. a točivý moment je 400 Nm v rozmezí 2 500 až 4 500/min. Čas zrychlení z 0 na 100 km/h (0–62 mph) je 5,7 sekundy.

Prodej 100 vozů modelu Type R Limited Edition pro Evropu začne v létě 2020 a ceny budou vyhlášeny před jeho zahájením.Honda Civic Type R Sport Line

Dalším rozšířením řady Civic Type R pro rok 2020 je model Type R Sport Line, který si zachovává sportovní rodokmen a vynikající jízdní dynamiku modelu Civic Type R, nabízí však méně nápadný aerodynamický styl a ostrou jízdu.

Nejvýraznější odchylkou modelu Type R Sport Line od výrazného stylu běžného modelu Civic Type R je nízký zadní spoiler namísto výše umístěného křídla. To dodává vozu elegantnější siluetu a přitom sportovní styl. Civic Type R Sport Line se také vyznačuje linií v šedém odstínu podél spodního okraje vozu.

Modely Civic Type R GT a Type R Sport Line 2020 budou nově k dispozici v novém odvážném odstínu Racing Blue.
Vůz poskytuje poddajnější a ostřejší zážitek z jízdy než jeho extrémnější sourozenci. Nová exkluzivní tmavě šedá 19“ litá kola jsou obuta pneumatikami Michelin Pilot Sports 4S s měkčí boční stěnou, což zvyšuje pohodlí na silnici. Tento komfort je zdokonalen dalším snížením hluku, vibrací a otřesů (NVH) díky zvukově izolačním materiálům v zavazadlovém prostoru a zadních výklopných dveřích.

Interiér si zachovává atraktivitu zaměřenou na výkon s jemnějším prostředím. Černá sportovní sedadla s červeným prošíváním jsou doplněna novou hlavicí řadicí páky ve tvaru slzy a volantem Alcantara. Červené prošívání se v duchu sportovní tradice Honda opakuje v celém interiéru včetně dveřních panelů.

Stejně jako standardní model Civic Type R je nový model Type R Sport Line vybaven řadou komfortních a bezpečnostních prvků. Zároveň je u nové varianty zachován sedmipalcový infotainmentový systém, který zahrnuje DAB rádio, aplikace Apple CarPlay a Android Auto.Honda 20.2.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar