Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hesti-Trailer - nový importér Krone v Česku

Od ledna letošního roku působí společnost Hesti-Trailer, s r.o. jako nový importér německé firmy Bernard Krone GmbH, která je v Německu s třemi samostatnými subjekty považována za středně velkou společnost.

Hesti-Trailer tak zajišťuje odbyt celého výrobního programu užitkových vozidel Krone, do něhož patří mj. návěsy, výměnné systémy, přívěsy nebo chladírenská vozidla. Kromě odbytu vozidel Krone se stará rovněž o jejich kompletní poprodejní servis v celé ČR.
Hesti-Trailer patří ke skupině Hesti se sídlem v Jinočanech u Prahy, založené v roce 1991. V současné době zaměstnává 320 pracovníků a její obrat dosahuje 92 mil. eur.
Krone Holding GmbH & Co KG zastřešuje firmy Maschinenfabrik Bernard Krone GmbH (zemědělská technika, Spelle), Fahrzeugwerk Bernard Krone GmbH (návěsy, přívěsy a výměnné systémy, Werlte), dále dánskou dceřinou společnost Bernard Krone A/S (chladírenská vozidla) a Landtechnik Vertrieb und Dienstleistungen Bernard Krone GmbH (Spelle). Celkem zaměstnává společnost Krone kolem dvou tisíc pracovníků a v obchodním roce 2005/2006 dosáhla obratu okolo 978 mil. eur. Z toho činí vývoz zemědělské techniky a přípojných vozidel cca 60 procent, zemědělská technika a užitková vozidla „Made by Krone“ se prodávají po celém světě.
V Německu a v mnoha dalších zemích zaujímá Krone již mnoho let přední pozice na trhu přípojných vozidel. K nejmladším inovacím Krone patří například certifikovaný Profi Liner, který jako pravý multifunkční návěs nabízí řešení pro zajištění bezpečnosti nákladu. Je nabízen také ve variantě Longlife s garancí bezúdržbového provozu po dobu 48 měsíců bez omezení počtu ujetých kilometrů (s výjimkou pneumatik).
Protože veškeré inovace Krone zavádí do sériové výroby v nejkratším možném čase, může nabídnout vysoce kvalitní vozidla za odpovídající tržní ceny. K tomu zavedlo Krone lakováním návěsů a přívěsů metodou KTL (katoforézní lakování a práškové lakování) takovou kvalitu povrchové úpravy, poskytuje garanci proti prorezivění po dobu 10 let.

Historie a současnost Hesti a Krone
Společnost Hesti, která od roku 1991 prodává užitková vozidla v České republice, patří svojí prodejní sítí a systémem distribuce mezi největší prodejní organizace v Evropě. Ročně prodávají firmy Skupiny Hesti v nejtěžší řadě nákladních a užitkových vozidel přes 1600 kusů nových a ojetých vozidel.
Spolupracuje s kvalitními výrobci motorových vozidel a návěsů. Svým zázemím, prodejní sítí a kvalitou dává všem svým zákazníkům a dodavatelům jistotu spolehlivého partnera. V celé ČR má deset servisů, z nichž devět je autorizovaných na vozidla MAN. V majetku jsou servisy v Plzni, Znojmě a Táboře a také výrobní závod na návěsy v Poběžovicích, kde pracuje 30 zaměstnanců. Za rok prodá Skupina Hesti více než 1700 vozidel.
Jednou z dceřinných firem je HESTI – TRAILER, jejíž programem je prodej návěsů všech kategorií - plachtové, speciální, chladírenské, sklápěcí, kontejnerové, s pohyblivou podlahou, skříňové a cisternové. Dnes zastupuje na českém trhu značky Krone, Stas, Nooteboom, Omeps, Menci, Benalu nebo D-Tec.
Další společnost HESTI - TRUCK se zabývá prodejem nových nákladních automobilů značky MAN, jichž prodává téměř 600 kusů ročně. Při té příležitosti je třeba vzpomenout vítězství Hanse Staceye v nedávno skončené Rallye Dakar. Nákladní automobily MAN tvoří v podstatě tři modelové řady, přičemž zvláštní kategorii představují ještě komunální nebo stavební vozidla.
Typová řada TGL zahrnuje vozidla a podvozky celkové hmotnost od 5,9 do 11,9 tun. Jsou poháněna vznětovými čtyř- nebo šestiválcovými motory ve výkonovém rozpětí od 150 do 240 k.
Druhá typová řada TGM se vyznačuje celkovou hmotností od 12 do 18 tun a šestiválcovými motory od 240 do 326 k.
Vrchol produkce silničních vozidel představuje „těžká třída“ s celkovou hmotností 18 a více tun, přičemž výkon moderních pohonných jednotek se pohybuje v rozpětí 280 až 660 k. Tyto vozy lze objednat s jednou z pěti nabízených kabin úrovně.– XXL, XLX, XL, LX a L.
Díky tomuto rozsáhlému okruhu činností a vlastní síti autorizovaných servisů po celé České republice může Z-Invest jako součást SKUPINY HESTI nabídnout zákazníkovi komplexní soubor služeb v oblasti servisu užitkových vozidel a prodeje náhradních dílů, a to na nejvyšší evropské úrovně.

Jindřich Lasík, 29.1.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar