Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

HYVIA představuje Renault Master Van H2-TECH

Prototyp Master Van H2-TECH produkuje nulové emise CO2 má vyšší dojezd a rychlejší tankování.Spojuje potřeby byznys klientů, velkých firem či místních komunit. Vodíková mobilita má význam právě pro LCV vozidla.

Master Van H2-TECH je velká dodávka pro transport zboží či potravin, s objemem 12 m3 a dojezdem až 500 km, dostupný na vybraných trzích, pro nás zatím není jednoznačně řečeno kdy od roku 2022.

Master Van H2-TECH je vybaven 30 kW palivovým článkem, 33 kWh baterií a nádrží, která obsahuje 6 kg vodíku (4 nádrže/1,5 kg).

Vyroben ve Francii:

oMaster Van se vyrábí v závodě Batilly.

oElektrická a vodíková integrace se realizuje PVI, dceřinou společností Skupiny Renault v

oMotor se vyrábí v závodě v Cleon.

oPalivový článek na konci roku začne montáž v Renault Flins závodě na konci tohoto roku. o Vodíkové nádrže dodá Faurecia.


Prototyp vodíkové tankovací stanice

Tankovací stanice společnosti HYVIA umožňuje rychlejší tankování: přibližně 5 minut, proces je tak jednoduchý jako termické tankování a maximalizuje dostupnost vozidla.


Stanice funguje přibližně takto:

Dodávaný vodík se bude vyrábět na místě pomocí vodní elektrolýzy nebo se bude hromadně dodávat pomocí plynových trubicových přívěsů.

Systém stlačí H2, uschová jej a pak jej v případě potřeby vydá do vozidla.


Vodíkové tankovací stanice budou k dispozici k pronájmu či zakoupení. Tankovací stanice společnosti HYVIA se začne vyrábět ve Francii, v závodě Renault Flins na konci tohoto roku.

Kompletní a jedinečný ekosystém HYVIA

Tyto prototypy ilustrují kompletní HYVIA ekosystém, který zahrnuje zelenou vodíkovou produkci (elektrolýzu) a distribuci (Vodíkové tankovací stanice) pro řadu LCV vozidel, které pohánějí palivové články (Dodávka, podvozek a Citybus).
Další prototypy:


Master Chassis Cab H2-TECH: velká dodávka s větším objemem (19 m3) a dojezdem 250 km. o Master Citybus H2-TECH: městský minibus, který převeze 15 cestujících, ideální pro byznys či místní komunity, s dojezdem 300 km.

O společnosti HYVIA

„HY“ pro vodík, „VIA“ pro cestu: HYVIA otevírá nové cesty vpřed pro bezuhlíkovou mobilitu. Společnost HYVIA, založená v červnu 2021, je společným podnikem, který rovným dílem vlastní Skupina Renault, dominantním hráčem v automotiv průmyslu a společnost Plug Power, světový lídr v oblasti řešení vodíku a palivových článků na klíč. Společnost HYVIA se sídlem ve Francii nabízí kompletní a jedineční ekosystém, který zahrnuje lehké užitkové vozy s palivovými články, vodíkové čerpací stanice, dodávky bezuhlíkového vodíku, služby financování a údržby vozových parků


PR 1.11.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar