Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Goodyear - novinky pro léto

Goodyear, jeden z největších světových výrobců pneumatik, nabízí pro letní sezonu dvě novinky - Eagle F1 Asymmetric a DuraGrip. Kromě toto jsou k dispozici i další pneumatiky (např. HydraGrip, Excellence a Eagle F1 GS-D3), které v minulosti získaly řadu prestižních ocenění.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric
Nová vysocevýkonná pneumatika přináší inovační technologii aktivní přilnavosti při zatáčení – Technologie Active Cornergrip. To umožňuje rovnoměrnější kontakt pneumatiky s vozovkou po celé šířce běhounu. Díky kombinaci Technologie Active Cornergrip a speciální závodní běhounové směsi vyniká především za mokra. Hluboké středové drážky odvádějí povrchovou vodu, čímž se dosahuje výborné přilnavosti. Odvodové kanálky na vnitřní straně pneumatiky rozptylují vodu mimo kontaktní plochu.

Goodyear DuraGrip
Tato pneumatika byla speciálně vyvinuta, aby se vyrovnala se stovkami brzdných a rozjížděcích manévrů spojených s řízením ve městě. Směs s obsahem siliky zvyšuje kilometrový proběh, posiluje výkon za mokra a zajišťuje kratší brzdnou dráhu. Pneumatiku charakterizuje asymetrický tvar běhounu a dvě souvislá vnější žebra, umožňující lepší ovladatelnost díky maximálnímu zvýšení přilnavosti na suchu. Otevřená část dezénu a obvodové drážky zajišťují lepší ovladatelnost za mokra a odolnost vůči aquaplaningu. Pevné vnější ramenní bloky poskytují boční stabilitu ve vysoké rychlosti, zatímco 3D-BIS lamely zaručují stabilitu při vysokém tlaku a maximální brzdný výkon.
Patentovaný trojrozměrný systém vzájemného uzamykání bloků běhounu (3D-BIS) zlepšuje jízdní vlastnosti, neboť na rozdíl od tradičních lamelovaných pneumatik dovoluje na pneumatiku umístit vyšší počet lamel. Výsledkem je maximální možný počet záběrových hran, aby zaručila výborné chování při aquaplaningu, na mokru. Současně zachovává, díky pevným masivním dezénovým blokům, přesné a dynamické ovládání charakteristické pro výkonné pneumatiky.

Goodyear HydraGrip
S technologií DynamicDrain-TRED nabízí výborný boční záběr a směrové vedení kombinované s jedinečnou výkonností při brzdění v kritických situacích a odolností vůči aquaplaningu. Nová technologie kombinuje propracované technologické prvky (3D-BIS), kaskádovité lamelování a směrový dezén typu V-TRED s výkonnou směsí běhounu. Kanálkový dezén V-TRED je technologický prvek, zajišťující odolnost vůči aquaplaningu po celou dobu životnosti pneumatiky.

Goodyear Excellence
Dezén je vybaven novou patentovanou bezpečnostní technologií, zajišťující lepší kontakt s mokrou vozovkou při vyšších rychlostech. Široké a hluboké drážky dezénu jsou navrženy tak, aby pohltily a odvedly velké objemy vody, bez ohledu na jaké straně automobilu jsou namontovány. Optimalizovaný dezén pro mokrý povrch odvádí vodu z povrchu vozovky, udržuje povrch běhounu v kontaktu s vozovkou a poskytuje větší odolnost vůči aquaplaningu. Složení běhounové směsi „Goodyear Best in Wet“ – obohacené silikou – jsou zárukou bezpečnosti. Nové polymery zvyšují přilnavost za všech okolností a umožňují rychlou jízdu na jakémkoliv povrchu.
Pneumatika má dvě vlastnosti snižující hlučnost: střední část běhounu se skládá ze souvislých podélných žeber bez lamel a žeber ostře zkosených bloků. Patentovaná technologie Dual-Block Shifting (duální uspořádání a posunutí bloků dezénu) kombinuje různě velké a postupně uspořádané ramenní bloky následující za sebou po obvodu pneumatiky spolu s bloky ve středním žebru měnících se v jiném pořadí. Tím se snížila hlučnost, protože šikmé bloky dezénu se vozovky dotýkají postupně a okrajové bloky běhounu jsou stále v kontaktu s povrchem vozovky.
Dalším z parametrů je výborná ovladatelnost. Spirální vložka pod běhounem s dvojitou vrstvou pod ramenními oblastmi zaručuje optimální rozložení tlaku do všech kontaktních ploch s vozovkou. Každá část běhounu poskytuje lepší přilnavost i ovladatelnost a vyšší kilometrový proběh. Stabilizátory ramen s pevnými širokými bloky poskytují přesnou odezvu během manévrů při vyšších rychlostech.


Goodyear Eagle F1 GS-D3
Pneumatika kombinuje technologii pro závodní automobily s optimální bezpečností a pohodlím pro každodenní používání. Díky technologii OneTRED je vhodná pro výkonné automobily, neboť představuje vylepšení směrového dezénu V-TRED. Na pohled ji charakterizuje větší počet rozšířenějších kanálků ve tvaru V. Drážky vycházejí z masivních bloků v ramenní oblasti a pokračují bez přerušení do středového žebra. Jak při přímé jízdě, tak během zatáčení, má pneumatika stále nadprůměrně velkou styčnou plochu, která není mezi oběma ramenními oblastmi přerušena. Navíc je vyrobena ze speciální směsi vyvinuté ve spolupráci se sportovním oddělením Goodyear.
Další vývoj dezénu V-TRED přinesl zdokonalení jízdních vlastností za deště, především rozšířením části běhounu s kanálky uspořádanými do V. Voda na silnici je odváděna bohatě dimenzovanými kanálky dozadu a do stran. Zvětšené odvodové kanálky hrají roli i v případě hlučnosti pneumatiky, protože předcházejí hromadění vzduchu mezi vozovkou a styčnou plochou pneumatiky. Pevné ramenní části omezují hluk, vznikající při odvalování pneumatiky. Pneumatika má ve všech provedeních ochranu hrany ráfku (výstupek v oblasti patky pneumatiky), který zabraňuje kontaktu ráfku s obrubníkem, při parkování pomáhá omezit riziko poškození ráfků z lehkých slitin.

PL, 24.4.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar