Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Golfista Woods propagoval Buick

V designerské škole v Pasadeně presentoval Buick, za účasti golfové superhvězdy Tigera Woodse, první luxusní SUV, nazvané Enclave. Jeho úkolem je nastínit budoucnost firmy a hlavně zabezpečit další existenci této americké značky.

General Motors obohatil severoamerický trh už  

sedmi modely kategorie SUV od svých nejrůznějších dceřinných společností. Dva a půl milionů těchto kříženců velkoprostorových modelů a terénních automobilů se prodalo za velkou louží v roce 2005. Do tří let by se měl tento segment dostat na hranici 3,5 

milionů vozů, a GM pochopitelně nechce zůstat pozadu.

Prvním modelem je Enclave, který byl až dosud určen výhradně pro americký a kanadský trh a  

podle slov ředitele firmy Steva Shannona má vyjadřovat novou tvář a budoucnost tradičního výrobce osobních automobilů s bohatou historií.

Proto si také pro oficiální představení pozval  

golfovou legendu Tigera Woodse, aby po svém loboval luxusní výbavu osmimístného vozu s dostatečně velkým zavazadlovým prostorem. „Tady je dost místa pro moje golfové hole.“ Třetí řada sedadel je navíc vyjímatelná, druhá se nechá sklopit, takže vznikne rovná podlaha.

Aby Buick Enclave poskytoval také komfortní jízdní zážitky, implantovali mu inženýři vidlicový šestiválec o objemu 3,5 litru. S variabilním časováním ventilů a vačkovým hřídelem uloženým v hlavě válců dosahuje výkonu 275 k. U Enclave také Buick poprvé použil pro svůj automobil šestistupňovou samočinnou převodovkou. Luxusní výbava zahrnuje mj. parkovací systém s kamerou, elektronický stabilizační systém a navigaci.Jindřich Lasík, 30.11.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar