Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ford inovuje model Kuga

Ford inspiruje řidiče k cestě vstříc elektrické budoucnosti a nová Kuga bude na této cestě hrát klíčovou roli. Kuga nabízí překvapivý výkon hybridních pohonných jednotek, pohodlí bezproblémové konektivity a celou řadu asistenčních systémů nejnovější generace, které z ní činí ideálního společníka pro každodenní dobrodružství.

Nová modelová řada nabízí zákazníkům model PHEV, kteří mohou využívat domácí nebo veřejné nabíjení, až 69 km jízdy na čistě elektrický pohon. Řidičům, kteří nemusí mít pohodlné nabíjení po ruce, nabízí plně hybridní Kuga FHEV pohodlí a komfort elektrifikovaného pohonu s dojezdem až 900 km na jednu nádrž paliva 4 a až 64 % čistě elektrické jízdy ve městě.


Jak Kuga Plug-In Hybrid, tak Kuga Hybrid AWD poskytují výrazně lepší zrychlení při snížených emisích. Tažnou silou až 2 100 kg , překonává všechny konkurenty a je schopna odvézt vše od velkého karavanu až po koňský potah.


Nová Kuga se změnila zvenku i zevnitř a získala sebevědomý design. Elegantní verze Titanium, sportovně-elegantní ST-Line (modrý) a ST-Line X a robustní Active X (zelený) mají každá jedinečné designové prvky a osobitou tvář. Atraktivní LED světelná lišta po celé šířce rámuje nový design přední masky chladiče.


V interiéru je vybavena nejnovější generací informačního a zábavního systému Ford SYNC 4 7, který nabízí dvakrát vyšší výpočetní výkon než předchozí systém. Nabízí bezproblémovou integraci s chytrými telefony, konektivitu 5G pro rychlý přístup k informacím, navigaci propojenou s cloudem a bezdrátové rozhraní Apple CarPlay a Android Auto 8 pro bezproblémový přístup ke klíčovým aplikacím a informacím bez použití kabelů.


Systém SYNC 4 také podporuje řidiče pro co nejlepší využití tažných schopností nového modelu Kuga. Kontrolní seznam pro připojení přívěsu pomáhá při jeho bezpečném a spolehlivém připojení. Navigace pro tažení přívěsu umožňuje řidičům zadat rozměry jejich vozidla a přívěsu, aby systém SYNC 4 mohl vybrat trasu, která pomůže vyhnout se ostrým zatáčkám, nízkým mostům a dalším překážkám.


Nejmodernější technologie

Pokročilé asistenční technologie řidiče napomáhají bezproblémové a pohodlné jízdě i v těch nejnáročnějších podmínkách. Nová generace adaptivního tempomatu 9, nyní dokáže automaticky brzdit v zatáčkách a na křižovatkách stejně jako za ostatním provozem, zatímco 360stupňový kamerový systém nabízí pohled z ptačí perspektivy, takže parkování, příprava na připojení přívěsu nebo i vjetí do automatické myčky jsou hračkou.

Posuvná sedadla druhé řady mohou zvýšit prostor pro nohy cestujících vzadu na více než metr nebo vytvořit až 140 litrů zavazadlového prostoru navíc. Volitelná komfortní sedadla schválená přední organizací pro ochranu páteře poskytují oporu tam, kde je jí nejvíce zapotřebí.

Svěží modelová řada Kuga se může pochlubit novou verzí Active X, která je ideální pro ty, kdo chtějí nejrobustnější Kugu, a to jak vzhledem, tak schopnostmi, která si poradí s různými povrchy včetně písku nebo bláta.


Pokročilá technologie světel pomáhá zvyšovat pohodlí a jistotu řidiče, přičemž standardem jsou full LED světlomety včetně automatického přepínání dálkových světel 9. Dostupné LED adaptivní světlomety Dynamic Pixel 9 využívají navigační data a kamery ke čtení dopravních značek a upravují světelný kužel v zatáčkách, na křižovatkách a kruhových objezdech, aby lépe osvětlovaly chodce a cyklisty.


Nová Kuga se vyrábí v Evropě v moderním závodě Ford ve španělské Valencii, kde 3D tisk dílů zajišťuje vysoce přesnou a udržitelnou výrobu. Umělá inteligence spolupracuje s inženýry, aby zajistila nejvyšší standardy kvality a výroby.


Příjem objednávek na novou Kugu startuje tento měsíc, první vozy v České republice očekáváme v dubnu letošního roku.


Ford 16.2.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar