Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ford Trucks - inovace v produktech, funkcích a technologiích

V návaznosti na více než půlstoletí zkušeností a dynamický vývoj produktů v oblasti těžkých nákladních vozidel zahájila společnost Ford Trucks rok 2021 dvěma novými variantami produktů a aktualizovanými službami a technologiemi v rámci své aktuální produktové řady, která byla uvedena na trh ve 44 zemích.

Rodina tahačů F-MAX, jež nyní zahrnuje dvě nové varianty, F-MAX BlackLine a F-MAX L, včetně nových specifikací a funkcí, přináší zákazníkům Ford Trucks technologie propojené mobility. Společnost zavádí funkce dálkového ovládání pomocí technologie ConnecTruck, která nabízí větší pohodlí a vyšší efektivitu.


F-MAX BlackLine, exkluzivní varianta mezinárodně oceňovaného modelu F-MAX, se bude vyrábět jako limitovaná edice. Každé vozidlo bude mít na dveřích speciální sériové číslo a znak řady Blackline. Pro tuto limitovanou edici bude vyrobeno pouze 250 kusů ve speciální stříbrné barvě exteriéru „moondust“ s modrými a černými pruhy zdůrazňujícími styl vozidla, stejně jako černé LED světlomety, černá kola a černé kryty zrcátek.
F-MAX BlackLine se vyznačuje špičkovým designem interiéru se sedadly zdobenými černou barvou s modrými pruhy a detaily stehů, navíc s modrými odlesky a detaily stehů na koženém volantu a prostornými úložnými prostory nad hlavou. Přední konzola, stejně jako úložné prostory pro postele a pod postelemi, mají také výrazné černé designové detaily.


ConnecTruck

Společnost Ford Trucks transformuje svá vozidla na produkty založené na datové konektivitě a propojené mobilitě vybavené technologiemi nové generace, které představují výhodu pro zákazníky. Mezi nové technologie patří prediktivní tempomat MAX-Cruise a multimediální systém, který řidičům a správcům vozového parku usnadňuje život. Nové funkce dálkového ovládání také umožňují uživatelům aplikace My Ford Trucks, aby svá vozidla ovládali na dálku, což řidičům poskytuje ještě vyšší úroveň pohodlí.

Mezitím byl online portál ConnecTruckGlobal.com rozšířen o nové funkce, zejména pro vozové parky. Nyní umožňuje správcům vozového parku sledovat vozidla na stolním počítači nebo tabletu, s bonusovými funkcemi kromě mobilní aplikace. Nové funkce poskytují řidičům a správcům vozového parku přístup
k historii údajů o vozidle a informacím o trase, a to vše během několika kliknutí.

Nový F-MAX L

Ford Trucks si u nového modelu F-MAX L, který má delší rozvor a dojezd až 5 000 kilometrů na jednu nádrž, klade za cíl překonat očekávání svých zákazníků. Palivové nádrže o celkovém objemu 1 350 litrů modelu F-MAX L jsou o 300 litrů větší než standardní nádrže. Tahač s delším rozvorem nabízí také zajímavé jízdní vlastnosti. Pokud někdo dá předost menším nádržím, může standardních 1 050 litrů kombinovat s delším rozvorem.

Režim ECO+ snižuje spotřebu paliva

Protože spotřeba paliva a celkové náklady jsou nejdůležitějšími kritérii v odvětví těžkých užitkových vozidel, představila společnost Ford Trucks „režim ECO+“, který řidičům umožňuje snížit celkovou spotřebu až o 5 %. Od roku 2021 je režim ECO+ standardní funkcí ve všech variantách F-MAX.

Je-li aktivován režim ECO+, systém provede opatření k automatickému snížení spotřeby paliva. Prediktivní tempomat MAX-Cruise nastavuje nejúčinnější rychlost vozidla na základě topografie zjištěné pomocí údajů GPS. Aktivuje se také funkce Eco Roll, která umožňuje jízdu na volnoběh. Během režimu ECO+ je výkon motoru omezen na 450 k a omezovač rychlosti nepustí vozidlo přes 85 km/h. Pokud stojící vozidlo běží na volnoběh déle než pět minut, motor se automaticky vypne, aby se ušetřilo palivo. To je zvláště výhodné, pokud je vozidlo ponecháno v chodu během čekání na celnici nebo při nakládce. V režimu ECO+ je také deaktivována funkce kickdown zvyšující jednorázově výkon motoru, ale i spotřeby paliva, a to je mnohdy nežádoucí. Majitelé vozového parku mohou všechny tyto funkce dálkově ovládat a sledovat pomocí mobilní aplikace My Ford Trucks.


Rozvážková vozidla a podvozky


Devítistupňová automatická převodovka ZF EcoTronic odpovídá očekáváním a preferencím zákazníků a nabízí značný jízdní komfort, zejména při hustém provozu ve městě. Snižuje také spotřebu paliva a celkové náklady. F-MAX s devítistupňovou automatickou převodovkou ZF EcoTronic nabízí lepší jízdní komfort u lehkých sklápěčů s výkonem 330 k a lehkých silničních nákladních vozidel. A tím, že eliminuje řazení, umožňuje užitkovým vozidlům, jako jsou hasičské vozy, fungovat ještě rychleji v situacích, kdy se počítá každá sekunda.Zadní řiditelná náprava

Konstruktéři společnosti Ford Trucks chápou důležitost manévrovatelnosti a malého poloměru zatáčení během městského provozu a vyvinuli novou zadní řiditelnou nápravu pro zvýšení manévrovatelnosti u vozidel 9LT 6X2. Nový systém snižuje poloměr otáčení o 9 % a nabízí pohodlnější zážitek z jízdy, zejména v omezeném městském prostředí.PR 9.2.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar