Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ford Transit Custom Nugget v nové generaci

Ford představuje novou generaci oblíbeného obytného vozu Transit Custom Nugget, která kombinuje nejmodernější automobilové a interiérové funkce s cílem zprostředkovat ještě příjemnější dobrodružství na cestách. Poprvé se zájemci o Nugget mohou rozhodnout pro elektrifikovanou pohonnou jednotku – flexibilní plug-in hybrid (PHEV).

Zcela nový Nugget byl vyvinut ve spolupráci s předním výrobcem obytných vozů Westfalia a vyznačuje se unikátním „zónovým“ dělením interiéru, jímž se Nugget nadále odlišuje od svých konkurentů.
Nová generace modelu Nugget využívá novou platformu Ford, která byla letos uvedena na trh pro úspěšné modelové řady Transit a Tourneo Custom. Přináší nová moderní technická řešení, konektivitu i jízdní technologie. V obytném prostoru se zákazníci mohou těšit na nové prémiové povrchové úpravy, vylepšenou funkčnost a elektřinu z volitelně dodávané solární střechy. Výsledkem bude ještě snazší a příjemnější cestování.

V zájmu pohodlí cestujících Ford při navrhování nového Nuggetu vycházel z luxusního designu kabiny modelu Tourneo Custom se špičkovým dílenským zpracováním a kvalitou materiálů.

Snadný pohyb po kabině je pro mnoho majitelů Nuggetu již nyní klíčovým důvodem, proč se pro tento model rozhodli. Nový design palubní desky a rovná podlaha usnadňují přístup napříč kabinou i přesun z předních dvou sedadel do obytného prostoru; k optimálnímu prostorovému řešení palubní desky přispívá mimo jiné ve střeše uložený airbag spolujezdce. Při nastupování a vystupování nebo nakládce zavazadel ocení zákazníci nižší podlahu a integrovaný boční schůdek v kombinaci s posuvnými bočními dveřmi a zadními výklopnými dveřmi, jejichž otvory jsou největší ve třídě.


Novinkou je plug-in hybridní pohon (PHEV), postavený na stejných technických řešeních jako v modelu Ford Kuga Plug-in Hybrid – nejprodávanějším plug-in hybridu v Evropě v letech 2021 i 2022. Hnací soustavu tvoří zážehový motor o objemu 2,5 l s Atkinsonovým cyklem, akumulátor o využitelné kapacitě 11,8 kWh a elektromotor. Ústrojí dosahuje nejvyššího výkonu 171 kW (232 k) a umožňuje jízdu na čistě elektrický pohon.

Zcela nový podvozek s nezávislým zavěšením zadních kol zlepšuje kultivovanost i ovladatelnost. K dispozici budou modely s pohonem všech kol.


Zvláštní pozornost byla věnována tomu, aby byl nový Nugget bezpečný a snadno ovladatelný i pro řidiče zvyklé na menší vozy. Kromě pozice za volantem podobné osobnímu automobilu a nové osmistupňové automatické převodovky Nugget disponuje souborem pokročilých asistenčních systémů. Inteligentní adaptivní tempomat s s aktivním udržováním v jízdním pruhu pomáhá snižovat únavu při dlouhých jízdách po dálnici nebo popojíždění v kolonách, zatímco při manévrování ve stísněných prostorách řidiče podporují couvací brzdový asistent a 360° soustava kamer.


Další vylepšení unikátní obytné koncepce

Obytný prostor byl přepracován, nadále však využívá oblíbené „zónové“ uspořádání s oddělenou spací, obytnou a kuchyňskou zónou. Toto jedinečné řešení interiéru znamená, že i při rozložení dvou dvoulůžkových postelí se mohou lidé pohybovat po kabině, vařit nebo nastupovat a vystupovat z vozidla, aniž by si navzájem překáželi.Sedací část je bezpečným a pohodlným místem pro cestování a po zaparkování se snadno přemění na jídelní a spací kout. Vedle optimalizovaných úložných prostor a vysoce kvalitních materiálů se Ford postaral i o některé speciální prvky výbavy. Jsou to mimo jiné:

Vyhřívaná otočná „kapitánská křesla“ řidiče a spolujezdce

Unikátní třímístná zadní lavice, pro kterou lze zvolit i vyhřívání, umožňuje pohodlné cestování pěti osob

Nové reproduktory a konektory USB-C pro cestující na zadní lavici ve standardní výbavě

Optimalizované uspořádání kuchyně do L zpříjemňuje vaření. Praktická nová zásuvková chladnička usnadňuje přístup k obsahu a je dostatečně velká na to, aby se do ní daly ukládat lahve ve svislé poloze. V kombinaci s novou integrovanou varnou deskou a dřezem – nyní se standardní dodávkou teplé vody – přináší nový design o 20 % více prostoru na pracovní desce. Západky s tichým zavíráním a výsuvné úchyty chrání dětské prsty a tlumí hluk při jízdě.

Oproti předchozímu modelu přináší nový Nugget několik zásadních konstrukčních vylepšení včetně výklopné části matrace, která zvyšuje prostor nad hlavou v kuchyni při sklopeném horním lůžku, nebo zadní lavice v kolejnicích s novými ovládacími prvky pro snadnější přeměnu ze sedadla na lůžko. Standardem je nyní zadní vývod pro teplou/studenou sprchu a na přání lze dodat stan na zadní dveře. Zážitek z kempování dále umocňují zcela nové prvky výbavy, mezi něž patří např:


Výklopná střecha s novou samoskládací tkaninou pro snadnější skládání

Nová integrovaná úložná místa pro kempinkový stolek a křesílka

Praktické zatemňovací rolety namísto závěsů

Vedle novinek v kempinkové výbavě nabízí zcela nový Nugget také high-tech funkce, které zlepšují konektivitu na cestách a pohodlí po zaparkování. Díky bezdrátovému nabíjení a standardně dodávanému 5G10 modemu se mohou všichni cestující zabavit a komunikovat se světem bez obav, že se jim vybije baterie v telefonu nebo vyčerpají data. Na přání dodávaná solární střecha pomáhá napájet interiérové spotřebiče interiéru nebo dobíjet kempovací baterii. Za ideálního počasí může generovat více energie, než kolik spotřebují vestavěné funkce.

Speciální 7palcová barevná dotyková obrazovka v obytném prostoru usnadňuje ovládání vytápění a osvětlení, stejně jako kontrolu hladiny vody a stavu baterie. K novým funkcím patří:


Ovládání nového sofistikovaného LED osvětlení interiéru včetně přizpůsobitelného barevného osvětlení

Funkce sklonoměru pro snadnější ustavení do roviny na nerovném povrchu

Aplikace, která prostřednictvím Bluetooth promění chytrý telefon v dálkové ovládání funkcí kabiny

Zcela nový Transit Custom Nugget navazuje na dlouholeté partnerství Fordu s předním výrobcem obytných vozů Westfalia, které značce dává ideální pozici k tomu, aby mohla těžit ze silné poptávky na evropském trhu obytných vozů.


Ford 25.8.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar