Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Ford Tourneo Custom pro podnikání i rodinu

Ford očekává, že Tourneo Custom osloví svým výrazným designem, propracovaným interiérem, vyspělými jízdními vlastnostmi, moderní technikou a mimořádnou hospodárností novou generaci zákazníků, kteří hledají jeden univerzální automobil pro podnikání i volný čas.

Tourneo Custom bude nabízen v osmimístné a devítimístné konfiguraci. Zákazníci si budou moci vybírat také ze dvou délek vozu (4,97 nebo 5,34 m), přičemž obě poskytují dostatek prostoru pro všechny cestující i jejich zavazadla. Model s prodlouženým rozvorem pak nabízí ještě více úložného prostoru za třetí řadou sedadel.
Díky výšce pod dva metry s rezervou splňuje typické regulace maximální výšky vozidla pro vjezd do podzemních garáží. Tuto přednost si přitom zachová i s novým střešním nosičem, který je skládací a ve složeném stavu nezvyšuje průjezdní výšku vozu.
Vůz nabídne na obou stranách posuvné dveře a nášlapné lišty, usnadňující nastupování. Záď je standardně osazena výklopnou stěnou.
Také interiér přináší do segmentu vícemístných užitkových automobilů pro přepravu osob novou úroveň stylu a vyspělosti. Unikátní, prostorově tvarovaná palubní deska obklopuje řidiče a zprostředkovává mu kontakt s technologiemi, jež jsou blízce příbuzné těm v osobních automobilech značky Ford.
Sedadla v zadních dvou řadách mají zcela novou konstrukci, umožňující jejich přestavení až do třiceti konfigurací, popřípadě úplné vyjmutí z vozu. Dokonce i na třetí řadě sedadel se cestující mohou těšit na velkorysou nabídku prostoru ve všech směrech.
Tourneo Custom bude nabízen ve třech stupních výbavy. Vedle velkoryse vybaveného základního provedení Base bude ještě verze Trend a vrcholná varianta Limited.


Inteligentní technologie
Vysokou technickou vyspělost vozu Tourneo Custom dokládá přítomnost následujících systémů:


·systém SYNC s hlasovým ovládáním – umožňuje připojit a následně hlasem jednoduše ovládat přenosná elektronická zařízení jako mobilní telefony nebo hudební přehrávače,

·automatické nouzové volání – speciální funkce, založená na systému SYNC, poslouží k samočinnému kontaktování záchranných složek v případě dopravní nehody,

·nejmodernější audio/navigační systémy Ford – na přání včetně přijímače digitálního rozhlasového vysílání (DAB) nebo prémiové satelitní navigace s pětipalcovým multifunkčním displejem,

·upozornění na neúmyslné opuštění pruhu a systém sledování bdělosti řidiče – nejmodernější asistenční technologie upozorní řidiče, když se nevědomky vychýlí z jízdního pruhu nebo pokud jeho styl jízdy začne vykazovat známky únavy,

·asistent dálkových světel – automaticky přepíná mezi dálkovými a potkávacími světly,

·omezovač rychlosti – umožňuje řidiči zvolit si a udržovat vlastní rychlostní omezení prostřednictvím tlačítek tempomatu na volantu,

·parkovací kamera – integrovaná do vnitřního zpětného zrcátka,

·technologie ECOnetic – úsporná technická řešení v čele se systémem
stop-start a inteligentním dobíjením.


Precizně naladěný podvozek poskytuje vyšší komfort jízdy spolu s přesnějším a jistějším ovládáním vozu. Stejně jako Focus má i Tourneo Custom nejmodernější elektronický stabilizační program (ESP) s přesměrováním točivého momentu.
Vůz disponuje zdokonaleným zádržným systémem, jehož součástí jsou již v sériovém provedení čelní, boční i stropní airbagy pro přední řadu sedadel. Zatížení hlavy a hrudníku řidiče při čelním nárazu snižuje deformovatelný sloupek řízení.
Zdrojem hnací síly je zdokonalená verze vznětového agregátu 2.2 Duratorq TDCi ve třech stupních nejvyššího výkonu: 74, 92 a 114 kW. Se šestistupňovou převodovkou a systémem stop-start dosahuje kombinované spotřeby 6,5 l/100 km.
Motor byl pro přicházející generaci užitkových automobilů značky Ford nově naladěn, aby jeho charakteristika co nejlépe odpovídala vlastnostem Tournea Custom. K nízkým provozním nákladům přispívá vedle samotné spotřeby paliva rovněž interval údržby až dva roky nebo 50 000 km.
Nový Tourneo Custom se začne vyrábět v polovině roku 2012 v tureckém Kocaeli; zahájení prodeje je plánováno na druhé pololetí letošního roku.

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar