Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ford Ranger v limitovaných edicích

Ford rozšiřuje nabídku nejprodávanějšího pick-upu v Evropě o nové limitované edice Ranger Stormtrak a Wolftrak. Zatímco Stormtrak je prémiový pick-up se specifickým vzhledem, tak robustní Wolftrak uvítají pracovníci v terénu a vyžadují suverénní výkony mimo zpevněné silnice.

Nové limitované edice Ranger Stormtrak a Wolftrak dorazí k evropským prodejcům Fordu v listopadu a dále tak rozšíří počet variant oceňovaného pick-upu. Modelová řada Ranger již obsahuje mimo jiné sportovní Ranger Raptor nebo nedávno oznámený Ranger podvozek.
Současně Ford zařazuje do nabídky nový elektricky ovládaný kryt nákladového prostoru jako výbavu na přání pro Ranger Wildtrak Double Cab. Stormtrak bude tímto prvkem vybaven sériově.


Nový Stormtrak


Nová limitovaná edice Stormtrak vychází z prémiového Rangeru Wildtrak, přináší však ještě bohatší výbavu spolu s rozšířenými komfortními funkcemi a specifickým provedením některých detailů. Nabízena bude v provedeních Double Cab s větším prostorem na zadních sedadlech.
Ranger Stormtrak bude poháněn výlučně vrcholnou motorizací 2.0 EcoBlue Bi-turbo o výkonu 157 kW (213 k) a točivém momentu 500 Nm. Motor je standardně kombinován s přiřaditelným pohonem všech kol a hladce řadící desetistupňovou samočinnou převodovkou.

Exkluzivně pro variantu Stormtrak je určen výrazný metalický lak v červené Rapid (na přání), který na přídi doplňuje exkluzivní červená vložka v masce chladiče. Ve standardní výbavě nechybí LED světlomety ani robustní ochrana spodních partií. Zákazníci se mohou rozhodnout také pro bílý lak Frozen (standard) nebo modrý Lightning (na přání). Svalnatý vzhled Rangeru Stormtrak podtrhují exkluzivní polepy na kapotě a bocích, robustní prostorové emblémy a černé provedení zadního nárazníku i rámu za kabinou.

Sériově dodávaný elektrický kryt nákladového prostoru a ochranná vana s posuvným rozdělovačem nákladového prostoru zvyšují pohodlí obsluhy, praktičnost i možnosti zabezpečení nákladu. Stejně jako oblíbený Wildtrak má také Ranger Stormtrak užitečné zatížení 1,0 t a nejvyšší povolenou hmotnost přívěsu 3 500 kg.

V interiéru čekají na posádku specifická sedadla Stormtrak, potažená stejnou jemnou kůží jako v Rangeru Raptor a ozdobená vyraženými logy Stormtrak. Jejich zvýrazněné bočnice jsou potaženy vinylem. Barevnou paletu exteriéru odrážejí interiérové plochy v odstínu Tinted Graphite a červené švy.

Ranger Wolftrak

Ranger Wolftrak je určen zákazníkům, kteří touží po spolehlivé průchodnosti terénem a výrazném, nicméně účelném exteriéru. Vychází z Rangeru XLT a pohání ho vznětový motor 2.0 EcoBlue o výkonu 125 kW (170 k) doplněný šestistupňovou manuální převodovkou. 1
Průchodnost terénem zajišťuje pohon všech kol přiřaditelný i za jízdy, elektronická uzávěrka zadního diferenciálu a univerzální terénní pneumatiky. 1 V obzvlášť náročném terénu typu strmých výjezdů nebo měkkých povrchů lze zvolit redukovaný převod.
Ford předpokládá, že Ranger Wolftrak zaujme zejména zákazníky podnikající v zemědělství, lesnictví nebo outdoorových aktivitách, ale také soukromé osoby. Tunová nosnost a maximální hmotnost přívěsu až 3 500 kg umožňují přepravu i velmi těžkých nákladů. Ochranný odolný stříkaný povlak vnitřku korby se dodává sériově. Na přání lze objednat ručně ovládaný kryt nákladového prostoru nebo pevnou střechu Aeroklas. Tyto prvky se pro Wolftrak dodávají v matně černém provedení, které koresponduje s černými detaily vozu.

Trubkový rám určený exkluzivně pro to Ranger Wolftrak uděluje vozu robustní vzhled, zároveň ale slouží jako základna pro montáž příslušenství a usnadňuje upevnění nákladu. Působivý šedý lak Conquer (standard) zdůrazňuje tvary vozu a ladí s matně černou maskou, ochranou spodních partií a černými 17palcovými koly z lehké slitiny. Výčet specifických vnějších detailů završují černé emblémy Wolftrak a plastové boční nášlapy. K dispozici je rovněž šedý odstín Sea (na přání).

K exkluzivním detailům interiéru patří loga Wolftrak, matně černá palubní deska a dveřní výplně nebo odolné vkládané rohože. Systém SYNC 3 s osmipalcovou dotykovou obrazovkou a navigačním systémem se dodává standardně. 3

Ještě praktičtější

Ford zároveň zařazuje do nabídky novou, elektricky ovládanou verzi žádaného rolovacího krytu nákladového prostoru. Pro Ranger Stormtrak se dodává standardně, pro Ranger Wildtrak Double Cab na přání. Kryt lze ovládat tlačítkem na klíči, tlačítky umístěnými přímo v nákladovém prostoru a také z kabiny. Před poraněním prstů nebo poškozením nákladu chrání senzory proti přiskřípnutí

Ranger Stormtrak i Wolftrak se budou vyrábět v omezeném množství, aby byla zaručena exkluzivita obou modelů. U evropských prodejců Ford se oba modely objeví v listopadu 2021
Cena modelu Ranger Wolftrak začíná na 893 400 Kč bez DPH. Ranger Stormtrak startuje na 1 214 200 Kč bez DPHford 16.4.

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar