Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ford Ranger Tremor zvyšuje terénní schopnosti

Ford Pro odhalil nový Ranger Tremor – další verzi nejprodávanějšího pick-upu v Evropě. Model cílí na zákazníky, kteří vyžadují ještě lepší schopnosti v náročném terénu. Pyšní se výrazně přepracovaným podvozkem včetně sériově montovaných tlumičů pérování Bilstein.

Jako první v segmentu nabízí Ranger Tremor flexibilní nosič dlouhých předmětů. Objednávat jej bude možné také pro Ranger Limited a Wildtrak.

Představení Rangeru Tremor přichází v návaznosti na historicky nejlepší prodejní výsledky řady Ranger v Evropě. Osm po sobě jdoucích let na pozici nejprodávanějšího vozu své třídy podtrhl Ranger rekordním tržním podílem 44,9 % a meziročním růstem podílu o 18 procent. Objednávky na nový model přijímají prodejci Ford od března 2023, první dodávky evropským zákazníkům se očekávají v srpnu 2023.

Nový Ranger Tremor vychází z Rangeru XLT. Osloví zejména zákazníky, kteří vyžadují naprostou důvěru v terénní schopnosti svého Rangeru.

O 26 mm vyšší světlá výška spolu s rozšířením rozchodu o 30 mm dávají Rangeru Tremor potřebnou jistotu při pohybu v těžkém terénu. Sériově montované tlumiče pérování Bilstein s účinkem závislým na míře stlačení poskytují optimální tlumící účinek v celém rozsahu zdvihu pérování, aniž by negativně ovlivňovaly jízdní vlastnosti na zpevněných silnicích. Odolnost vozu při překonávání terénních překážek zvyšuje zesílená konstrukce řízení a ochranný ocelový plát.


Novinkou mezi standardně dodávanými off-road technologiemi je Trail Turn Assist, který využívá funkci přesměrovávání hnací síly pomocí brzd ke zmenšení poloměru otáčení až o 25 procent. Systém Trail Control pracuje podobně jako tempomat: automaticky udržuje nastavenou rychlost do 32 km/h, aby se řidič mohl plně soustředit na směrové vedení vozu v náročném terénu. Režim Rock Crawl (pomalá jízda přes balvany a velké kameny), dříve dostupný pouze u modelu Ranger Raptor, kalibruje odezvu plynu, protiprokluzový systém a strategii řazení pro kontrolované překonávání nerovného a kamenitého terénu nízkými rychlostmi.

Upravený podvozek uděluje Rangeru Tremor pevnější „postoj“, ještě zdůrazněný rozšířenými lemy blatníků. Specifický trubkový rám za kabinou, dodávaný sériově, dává vozu dobrodružný vzhled, zatímco hliníkové boční nášlapy a dvojice odhalených tažných ok vpředu poukazují na funkční stránku vzhledu. Celkový dojem dotvářejí exteriérové detaily v šedém odstínu Boulder a tmavá maska.
Sedadla i podlaha jsou potaženy vinylem, který je voděodolný a snadno se čistí. Na přání lze dodat přípravu pro stropní spínače se šesti pozicemi pro navijáky, LED lišty a další příslušenství, dostupné prostřednictvím prodejců Ford nebo online ve Ford Shopu.


Flexibilní nosič jako novinka v segmentu

Ranger Tremor lze vybavit inovativním novým flexibilním nosičem.Jedná se o kombinaci posuvného aerodynamického ochranného rám za kabinou a integrovaných příčníků střešních ližin, určené k bezpečné přepravě dlouhých předmětů. Výhodou je i to, že nákladový prostor pak zůstává volný pro jiný náklad. Od března 2023 bude flexibilní nosič dostupný jako výbava na přání i pro Ranger Limited a Wildtrak. Maximální dynamické zatížení činí 80 kg, statické 250 kg. Vyžaduje ruční manipulaci. Nosnost a přepravní kapacita jsou omezeny hmotností nákladu a jejím rozložením. Maximální užitečné zatížení se liší v závislosti na instalovaném příslušenství a konfiguraci vozidla. Informace o nosnosti konkrétního vozidla jsou uvedeny na štítku na rámu dveří.


Cena Fordu Ranger Tremor je v České republice stanovena na 1 182 000 Kč bez DPH.


Ford 28.3.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar