Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ford Ranger MS-RT inspirovaný motorsportem

Společnost Ford Pro představila nový model pod značkou MS-RT a odhalila zcela nový Ranger MS-RT. Exkluzivní nový model byl navržen a zkonstruován v úzké spolupráci globálního týmu Fordu a specialistů MS-RT - odnože rallye partnera Fordu, společnosti M-Sport.

"Těší nás, že můžeme do našeho portfolia Ford Pro přidat model MS-RT, a nabídnout tuto fascinující variantu zákazníkům, kteří potřebují užitkový vůz, ale zároveň chtějí svému podnikání dodat nějaký výrazný prvek," řekl Hans Schep, generální manažer Ford Pro Europe. "Stále více zákazníků hledá vůz pro práci, ale zároveň i takový, který podpoří jejich životní styl ve volném čase. Nás nový model MS-RT je dokonalou odpovědí."

Model MS-RT, odvozený z platformy nejnovější generace modelu Ranger, kombinuje odvážnou vizuální stránku s technickými vylepšeními.

Užitkový vůz, který stojí na vrcholu své modelové řady, je také integrován s platformou softwaru a propojených služeb Ford Pro. Tato řešení společně pomáhají malým firmám snížit náklady na vlastnictví, maximalizovat dobu provozuschopnosti a optimalizovat produktivitu jejich vozidel.

Špičkový pick-up je poháněn výkonným vznětovým motorem Ford V6 o objemu 3,0 litru s výkonem 240 k a točivým momentem 600 Nm, využívá 10stupňovou automatickou převodovku a může se pochlubit stálým pohonem všech kol e4WD, který najdeme i v ostatních modelech nejnovější modelové řady Ranger. Ranger MS-RT si rovněž zachovává stejnou vynikající nosnost 1 tuny a tažnou kapacitu 3 500 kg jako zcela nový Ranger.

Po vizuální stránce přináší přední maska modelu Ranger MS-RT výraznou přední část s maskou chladiče se strukturou včelí plástve a integrovaným spoilerem. Celkový postoj vozidla snižují tvarované boční prahy a vzadu je výrazný nárazník s integrovaným difuzorem. Víko korby je opatřeno grafikou MS-RT a exkluzivním spoilerem typu ducktail, který je doplněn spoilerem na střeše kabiny. Tato unikátní kombinace spoilerů byla optimalizována pomocí počítačových simulací, aby napomohla celkové aerodynamice a zvýšila stabilitu vozu ve vysokých rychlostech.

Exkluzivní 21palcová kola používají nízkoprofilové pneumatiky 275/45 R21 a jsou největšími koly, která kdy byla na Fordu Ranger nabízena. Jsou umístěna v rozšířených podbězích, které zvětšují celkovou šířku vozidla vpředu i vzadu o 82 mm; rozchod kol je zvětšen o 40 mm na každé straně pro lepší přilnavost a stabilitu.

Unikátní systém odpružení byl optimalizován s cílem dosáhnout ideální úrovně ovladatelnosti a komfortu, přičemž konečná konfigurace zahrnuje nové, tužší tlumiče vpředu, upravené nastavení zadního zavěšení a celkové snížení výšky o 40 mm.

Jestliže je Ranger Raptor dokonalým sportovním off-roadem, pak je Ranger MS-RT dokonalým silničním pick-upem. Je to odklon od toho, co v tomto segmentu obvykle v Evropě vídáme, ale díky jízdní dynamice blížící se více osobním vozům a nezměněné tažné a přepravní kapacitě nabídne zákazníkům novou atraktivní alternativu."


Výrazný interiér je vybaven unikátními novými sedadly s podpůrnějšími opěrkami a opěrkami na předních sedadlech, které dodávají vozidlu sportovnější vzhled. Na předních i zadních sedadlech je použita kombinace čalounění vinyl a modrým prošíváním.

Standardní výbava zahrnuje 12palcový dotykový displej se systémem SYNC 4A, 6 dvouzónovou automatickou klimatizaci, přední a zadní parkovací senzory, 2 zadní parkovací kameru, inteligentní adaptivní tempomat a inteligentní omezovač rychlosti.


Cena Rangeru MS-RT je v České republice stanovena na 1 593 000 Kč bez DPH.


Nová generace vozů MS-RT

Společnost MS-RT, což je zkratka pro M-Sport Road Technology, vznikla v roce 2015 na základě partnerství mezi jejím zakladatelem Edwardem Daviesem a společností M-Sport, který dlouhodobě spolupracuje s Fordem při konstrukci a výrobě jeho rallye vozů, včetně současného Fordu Puma Rally, a připravuje také vozy pro závody Global Rallycross a závody GT3.

Tým specialistů společnosti MS-RT čerpá z DNA motoristických programů společnosti M-Sport a využívá ji k výrobě upravených silničních vozů s jedinečným sportovním charakterem. Společnost již dříve vyvinula upravené verze dřívější generace modelů Ford Pro Transit Custom, Transit Connect a Ranger a nová spolupráce na toto dědictví navazuje.

Ranger MS-RT bude nabízen prostřednictvím prodejců Ford Pro v celé Evropě. Nový model bude finálně sestavován a dokončován ve speciálním novém závodě v areálu Ford Dagenham Estate ve Velké Británii. Moderní zařízení, které se nachází v blízkosti základny inženýrského týmu Ford Pro v areálu Ford Dunton Campus, zahrnuje designové a technické studio, poloautomatickou lakovnu a dvě montážní linky, přičemž přímo v areálu se nachází specializovaný tým zákaznického servisu.Ford 13.2.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar