Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ford Kuga - crossover nebo offroad?

Na počátku roku 2008 získá modelová řada automobilky Ford zcela nový přírůstek - Ford Kuga. První prototyp tohoto modelu se představí médiím i veřejnosti na frankfurtském autosalonu IAA, který bude zahájen 13. září tohoto roku.

„Představením Fordu Kuga splníme slib, který jsme dali na pařížském autosalonu 2006: že do dvou let vyvineme nový stylový model vycházející z převratného konceptu Ford iosis X“, říká prezident a výkonný ředitel Ford of Europe, John Fleming.
Kuga, kompaktní a výrazný crossover 4x4, který je prvním vozem tohoto druhu v portfoliu Fordu, oblékli designéři do originálního a vzrušujícího kabátu „kinetického designu“.
„Uvědomili jsme si, že zákazníci, kteří kupují takovéto vozy a kterým záleží na image, požadují individuální auto, v němž se vynikající vlastnosti na silnici hladce snoubí s velmi dobrými offroadovými schopnostmi. Právě proto bude Kuga vyjímečný nejen designem, ale i tím, že zákazníkům nabídne na silnici stejně skvělé jízdní vlastnosti, na jaké jsou zvyklí třeba z Focusu, S-MAXu či Mondea“, říká Martin Smith, výkonný ředitel designu Ford of Europe.
„Kuga je dobrodružný a charakteristický vůz, a přesně to jsme chtěli v designu od začátku zdůraznit“, připomíná Stefan Lamm, šéfdesignér exteriérů Ford of Europe. „Věříme, že přišel čas nabídnout vůz s charizmatičtějším vzhledem, který se bude vymykat zavedeným normám, podobně jako třeba Ford S-MAX, úřadující evropské Auto roku, který vytvořil zcela nový podsegment v rámci kategorie MPV.“
Výroba nového Fordu Kuga se rozběhne počátkem příštího roku v německém Saarlouis. Na většině evropských trhů se začne prodávat na jaře 2008.
„Velice mě těší, že můžeme přidat Ford Kuga do stále se rozšiřující nabídky vozů pro Evropu", řekl John Fleming. Představuje totiž pokračování snahy Fordu přidávat do našich automobilů emoce a vášeň. Jsme přesvědčeni, že právě to je cesta, jak získat další zákazníky, a očekáváme, že nám nové atraktivní produkty zajistí pokračování dnešního obchodního úspěchu na evropských trzích."

JL, 20.7.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar