Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ford Escape Hybrid už druhé generace

Ford rozšířil svoji paletu v USA o další hybridní model. S Espace Hybrid modelového roku 2008 tak slaví už druhá generace terénního vozu s alternativním pohonem svoji premiéru.

K nápadným prvkům vnějšího designu patří zaoblené středové B-sloupky a zadní okno, vyšší okenní linie a mohutná mřížka chladiče se čtyřmi velkými nasávacími otvory ve spodní části předního nárazníku, čímž se Escape nyní ještě více přibližuje rodině Exploreru a Expedition. V mohutných podbězích „se točí“ 16“ kola s pneumatikami o rozměru 235/70, na přání 17“ kola.
Interiér oživují kvalitní materiály, četné odkládací prostory a vyšší komfort. Přístrojová deska poskytuje nyní také ovládání audiosoustavy a klimatizace, zástrčku pro MP3/iPod stejně jako ovladač pro vyhřívání sedadel a navigační systém, oboje na přání.
Vůz pohání zážehový čtyřválec Duratec DOHC 2.3 s výkonem 134 k, jenž spolupracuje se 70 kW silným elektromotorem. Escape Hybrid může využít elektromotor až na 100 procent a do rychlosti 40 km/h, což vede k nižší spotřebě, především v městském provozu. Pohonná jednotka je spojena s elektronicky řízenou bezestupňovou převodovkou CVT. Pro vyšší bezpečnost se starají ESP, ABS, čelní a boční airbagy a průběžné hlavové pro první a druhou řadu sedadel.

AH, 2.12.2006

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar