Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Fiat Linea v české premiéře

U příležitosti brněnského Autosalonu 2007 představí společnost Fiat ČR s.r.o. nový model Fiat Linea, který mezinárodní veřejnost spatřila poprvé na začátku května v Istanbulu. Nyní Fiat konečně odtajnil některé údaje.

Sedan segmentu C, který originálním způsobem interpretuje styl, funkčnost a radost z řízení, nabízí velmi konkurenční poměr mezi cenou a výbavou.
Nový vůz pochází ze závodu Tofas A.S., společném podniku s rovnocenným podílem společností Fiat Auto a Koç Holding. Vyrábí se v tureckém závodě Bursa (při plném provozu se má vyrábět 60 000 kusů za rok) a bude se prodávat v některých evropských i mimoevropských zemích: od Španělska po Německo, od Maroka po Finsko. Později začne jeho produkce také v Brazílii, Indii, Číně a Rusku.
Byl navržen v Centro Stile Fiat a vyznačuje se elegantním vnějším stylem, dynamickým a silně „italským“. Jeho cílem je okouzlit veřejnost čistými a jemnými liniemi, které na jedné straně potvrzují nový „family feeling“ Fiatu (Grande Punto, Bravo) a na druhé straně znovu interpretují stylové rysy velké italské automobilové tradice v oblasti sedanů. Z tohoto mimořádného stylistického bohatství se zrodil Fiat Linea, svými rozměry patřící na špičku ve své třídě: délka 4,56 metrů, šířka 1,73 m, výška 1,5 m, rozvor 2,6 metrů. Zavazadlový prostor má objem 500 litrů.
Stejná stylistická péče byla věnována i interiéru, jehož linie jsou harmonické, dobře vyvážené a vytvářejí příjemné prostředí. A je to právě oblast kvality, funkčnosti a využitelnosti interiéru, kterou se chce Fiat Linea odlišovat.
Po uvedení na trh bude k dispozici benzinový motor 1.4 8V/77 k a turbodiesel 1.3 Multijet 16v/85 k, oba v kombinaci s pětistupňovou mechanickou převodovkou. Následně se nabídka rozšíří o motor 1.4 16v T-Jet/120 k.
Také v oblasti pasivní bezpečnosti přichází s bohatou výbavu, jak dokazuje například 6 airbagů (přední airbagy typu Multistage, okenní airbagy a boční airbagy). Kromě toho používá inovační techniky jako systém ABS poslední generace doplněný systémem EBD a na přání také propracovaný systém ESP.

JL, 6.6.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar