Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Faceliftovaný Hyundai i20 přitahuje pozornost

Značka Hyundai odhalila inovovaný model i20, který na silnice vyjede se svěžím, elegantním designem. Model i20 se svými bezpečnostními prvky a v této třídě bezkonkurenční konektivitou řadí mezi nejlépe vybavené malé hatchbacky.

Nová i20 se může pochlubit elegantním a moderním exteriérem. Vylepšené tvarové řešení předního nárazníku a masky chladiče vytváří elegantní, sportovně zaměřený vzhled. Záď zdobí nově navržený nárazník a jedinečný design zadních světel. Do nabídky byla rovněž zařazena 16“ a 17“ kola s novým designem.

Design modelu i20 je oceňován díky nízkému profilu střechy a dlouhému rozvoru náprav. Tyto prvky vylepšují aerodynamiku vozidla a snižují jeho odpor vzduchu, což zlepšuje ovladatelnost a zvyšuje úspornost. Nová i20 nabízí zákazníkům velkorysý vnitřní prostor navzdory svým kompaktním rozměrům automobilu segmentu B. Pro zavazadla je vyhrazen prostor o objemu 352 litrů za zadními sedadly ve vzpřímené poloze, resp. 1165 litrů po sklopení zadních sedadel.
Nové provedení interiéru s limetkovým akcentem oživuje atmosféru uvnitř vozu. Sedadla variant vybavených tímto interiérem budou mít rovněž nové, sportovně laděné čalounění s odvážnou vertikální linií doplněnou reliéfními horizontálními tečkovanými liniemi. Sportovní charakter tohoto modelu umocňuje limetkové prošívání zdobící různá místa v interiéru, s nimiž cestující přicházejí často do styku.


Vyspělá technika

Nová i20 nabízí rozsáhlou výbavu s nejmodernějšími prvky a funkcemi v oblasti konektivity. Díky tomu je cestování automobilem ještě praktičtější a komfortnější. Nový model byl vylepšen standardně dodávaným barevným 4,2“ displejem LCD na panelu sdružených přístrojů, nabíjecím vstupem USB typu C, druhou generací systému eCall na základě sítě 4G a systémem bezdrátových aktualizací mapových podkladů OTA (Over-the-Air).

Hyundai i20 bude i nadále nabízen s volitelnými prvky výbavy, které byly oblíbené již v předchozí verzi. Jedná se například o 10,25“ digitální panel sdružených přístrojů a 10,25“ displej informačního a zábavního systému, Apple CarPlay a Android Auto, bezdrátovou nabíječku a nejnovější verzi telematického systému Bluelink®.

Základní výbava nyní zahrnuje více bezpečnostních systémů Hyundai Smart Sense. Autonomní nouzové brzdění FCA disponuje režimy pro jízdu ve městě a mimo město a kromě chodců je nyní schopen detekovat také cyklisty. FCA pomáhá detekovat riziko nehody s překážkou vpředu a umožňuje kolizím předcházet. Aktivní asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích LFA zajišťuje, aby vozidlo zůstalo ve svém jízdním pruhu.

Na přání jsou nabízeny také další bezpečnostní systémy, které dodávají řidiči ještě větší pocit jistoty a bezpečí. Upozornění na projíždějící vozidla při couvání (RCCA) aktivuje brzdy při couvání z parkovacího místa, pokud detekuje riziko kolize s vozidly vzadu a po stranách. Aktivní asistent pro odvrácení kolize s vozidly ve slepém úhlu BCA používá vizuální upozornění, která se objevují ve vnějších zpětných zrcátkách, pokud je detekováno jiné vozidlo. Systém BCA se v případě nutnosti aktivuje, aby zabránil kolizi nebo zmírnil její dopady. Chytrý tempomat propojený s navigačním systémem předvídá zatáčky a rovinky na dálnicích a upravuje rychlost jízdy s cílem zvýšit bezpečnost silničního provozu.


Rozšířená výbava

Modernizovaný model nahradil žárovky interiérového osvětlení technikou LED poskytující vyšší kvalitu světla. Výbava nyní zahrnuje také až 64 barevných kombinací ambientního osvětlení. Cestující si tak mohou nastavovat barvu vnitřního osvětlení podle své nálady. Vůz je k dispozici také s prémiovým audiosystémem BOSE®.


Nabídka motorů

Pod kapotou může být 48V mild-hybridní pohon v kombinaci s motorem 1.0 T-GDi – nabízeným ve výkonových verzích 100 k nebo 120 k. Mild-hybridní systém s napětím 48 V je zkonstruován s ohledem na maximální hospodárnost a výkonnost a přispívá ke snižování spotřeby paliva i emisí oxidu uhličitého.


Model i20 je nabízen se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou (7DCT) nebo šestistupňovou inteligentní mechanickou převodovkou iMT (Intelligent Manual Transmission). Výsledkem je plynulá jízda s pohotovými reakcemi. Převodovka iMT může po uvolnění pedálu plynu odpojit spalovací motor od převodovky. Vozidlo přejde do režimu plachtění, což přináší cennou úsporu paliva.
Výroba nového modelu i20 bude podle plánu zahájena ve třetím čtvrtletí roku 2023 ve výrobním závodě společnosti Hyundai v tureckém Izmitu. Ve stejném termínu bude zahájen i prodej na českém trhu, první vozy dorazí nedlouho poté.Hyundai 10.5.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar