Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Fabia a Octavia v modelovém roce 2007

V těchto dnech začala Škoda Auto nabízet modely Fabia, Octavia a Octavia Tour v modernizovaném provedení modelového roku 2007. Dochází tak k některým technickým změnám a k zavedení nových prvků výbav.

 

Všechny modely Fabia jsou nyní sériově vybaveny protiblokovacím brzdovým systém ABS spolu s MSR (regulace brzdného momentu motoru) a mechanickým brzdovým asistentem Dual Rate. Mění se také paleta barevných odstínů. Metalické barvy béžová Cappuccino a šedá Anthracite nahradí dosavadní béžovou Sahara a šedou Graphite. Místo žluté Lemon si zákazníci nově mohou  Fabii objednat ve speciálním žlutém odstínu Sprint. V nabídce pohonných jednotek pro modely Fabia Combi a Fabia Sedan nahradí benzinový motor 1.4 o výkonu 80 k/59 kW dosavadní benzinový motor 1.4 -75 k/55 kW.

U vozů Škoda Octavia je významnou novinkou automatická aktivace varovných světel při prudkém brzdění. Tento systém aktivuje při tzv. panickém brzdění výstražná světla, čímž upozorní ostatní řidiče na hrozící nebezpečí. Novinkou jsou také dvojité sluneční clony, které lze rozdělit na dvě části nebo označení zapnutí tempomatu rozsvícenou kontrolku v prostoru analogového rychloměru.
V případě, že je vůz vybaven palubním počítačem s velkým bodovým displejem Maxi-DOT, lze individuálně volit následující nastavení - odemykání jednotlivých dveří a automatické zamykání, akustickou signalizaci aktivace varovného zařízení proti krádeži, komfortní ovládání okna řidiče nebo všech oken, elektrické ovládání separátně levého a pravého vnějšího zpětného zrcátka a také automatické zavření střešního okna při dešti. Nabídka mimořádných výbav se rozšiřuje dále také o vyhřívání zadních sedadel.

Od modelového roku 2007 je kazetová mechanika v autorádiu Melody nahrazena přehrávačem CD a autorádio Stream umožňuje nově kromě přehrávání klasických hudebních CD přehrávat také CD s hudbou ve formátu MP3. Mezi praktické novinky patří zdířka pro připojení audiosignálu umístěná v Jumbo boxu, která umožňuje připojení externího zdroje zvuku (např. iPOD nebo jiný přehrávač MP3).

Pro modely Octavia lze nyní objednávat 17" kola Pegasus i samostatně se standardním podvozkem pro výbavové verze Ambiente a Elegance (doposud výhradně spolu se sportovně upraveným podvozkem). V nabídce pohonných jednotek pro modely Octavia a Octavia Combi nahradí benzinový motor 1.4 o výkonu 80 k/59 kW dosavadní benzinový motor 1.4 - 75 k/55 kW. Motor 1.9 TDI PD 105 k/77 kW lze objednat také ve verzi s bezúdržbovým filtrem pevných částic DPF.

Škoda Octavia Combi 4x4 je od modelového roku 2007 dostupná ve dvou stupních výbavy - základním 4x4 a vyšším 4x4 Elegance, která zahrnuje mj. hliníková kola Helios, dálkové ovládání centrálního zamykání, přední mlhové světlomety, výškově nastavitelná obě přední sedadla s bederními opěrkami, schránku pod sedadlem spolujezdce, dvouzónovou klimatizaci Climatronic, elektrické ovládání oken vzadu, Jumbo box s nastavitelnou loketní opěrou vpředu, tempomat nebo sklopnou loketní opěru mezi zadními sedadly. Motor 1.9 TDI PD 105 k/77 kW lze pro Octavii Combi 4x4 objednat také ve verzi s bezúdržbovým filtrem pevných částic DPF.

Novinky pro Škoda Octavia  RS a Škoda Octavia Combi RS se týkají především vnějšího designu, resp. vnějších barev - žlutá Sprint a bílá Candy. Působivé je rovněž červené lakování brzdových třmenů kotoučových brzd. Standardním prvkem výbavy jsou nyní tónovaná skla vnějších zpětných zrcátek.

Novinkou v modelové řadě Octavia Tour je inovované autorádio Symphony s možností přehrávat klasická hudební CD včetně kompaktních disků s hudbou ve formátu MP3.

Nabídka barev pro řadu Octavia (včetně modelu Octavia Tour) se rozšiřuje o metalické barvy béžovou Cappuccino a šedou Antracite, které nahrazují béžovou Sahara a šedou Graphite.

 

JL, 8.6.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar