Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Exkluzivní e-SALON představí národní premiéry

Čtvrtý ročník veletrhu čisté mobility e-SALON bude exkluzivní událostí, během níž se představí hvězdné novinky ze světa elektromobilů od nejvýznamnějších značek. Na výstavišti PVA EXPO PRAHA uvidí návštěvníci ve dnech 10. až 13. listopadu národní premiéry, koncepty i modely vozů, které získávají pozornost celého světa.

Největší ve své historii, exkluzivní obsahem, jedinečný pro odborníky i širokou veřejnost. Takový bude čtvrtý e-SALON – nejvýznamnější událost pro odvětví ekologických vozů, technologií a řešení pro e-mobilitu. V rámci nejkomplexnější přehlídky čisté mobility se v Letňanech představí modely světových značek, mnohdy v národních premiérách.


Na české půdě se bude prezentovat ID. SPACE VIZZION od značky Volkswagen vyzdvihující design, který je v harmonii s výkonem. Představí se ale také horké novinky současnosti, které budou reprezentovat modely ID.3, SUV ID.4 a SUV kupé ID.5. Zájemci si je budou moci vyzkoušet během testovacích jízd, ale také se v diskusi dozví, jak lze elektromobilitu začlenit do každodenního života v Česku.
Svůj nový model IONIQ 6 představí také Hyundai. Poprvé se českým návštěvníkům předvede Kia se svým EV6 GT, Kia Niro EV a dále plug-in hybridní Sportage či Sorento. Novinku přiveze do Letňan také Škoda Auto, která uvede sedmimístné SUV Škoda Vision 7S.Slavnostní předpremiéra


Exkluzivní předpremiéru bude mít novinka příštího roku Citroën ë-C4 X, který avizuje propojení elegance siluety fastbacku, moderního přístupu SUV a s délkou 460 cm také nadčasového charakteru prostorného čtyřdveřového vozu. Nový ë-C4 X bude nabízen s elektromotorem o výkonu 100 kW / 136 k, dojezdem podle WLTP až 360 km a rychlým dobíjením 100 KM / 10 min. při 100 kW DC.
Velkou národní premiérou bude představení Renaultu Austral s novou generací hybridního pohonu E-Tech a systémem openR. Model bude jedním z pilířů při znovudobývání segmentu C, který je srdcem světového automobilového trhu. Nový Austral pokračuje v ofenzívě, kterou zahájily modely Arkana a Mégane E-Tech elektrický.


Mezi další novinky se zařadí Cupra, která se poprvé pochlubí malým elektromobilem Born. Opel představí kompaktní elektromobily Corsa-e a Mokka-e s dojezdem až 353 kilometrů, luxusní elektrický minibus Zafira-e a plug-in hybridní Grandland PHEV, které kombinuje pohon na benzin a elektřinu stejně jako nová Astra PHEV.Program s odborníky i s hvězdami

Jedním z hlavních bodů bohatého doprovodného programu veletrhu bude konference Čistá mobilita, která se uskuteční první a druhý den veletrhu.


V Hale 4 proběhne ve čtvrtek na stánku Porsche ČR panelová diskuze, kde se sejdou ambasador značky VW Lukáš Hejlík, produktový specialista e-mobility z Porsche ČR Dušan Klimek, Kirill Jánošík ze společnosti PRE, Marek Tomíšek, šéfredaktor portálu fDrive.cz, a vedoucí dopravy ZZS Zlínského kraje Martin Konečný.


V pátek 11. listopadu dopoledne se uskuteční na expozici RENAULT ČR autogramiáda Přemka Forejta, a to mezi 10.00 až 12.00.


V Hale 2D se bude BESIP věnovat tématu bezpečného pohybu na koloběžkách, Hala 5 bude patřit testovacím jízdám elektromobilů. V rámci veletrhu mysleli organizátoři také na děti, pro které bude připraven program na stáncích Škoda Auto nebo Volkswagen v Hale 8
Více informací najdete na www.e-salon.cz.PR 2.11.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar