Evropští šampioni do vrchu se sešli v Trentu

Seriál Mistrovství Evropy v závodech do vrchu znamenal také v letošním roce baštu českých jezdců. Ve čtyřech vypsaných kategoriích vybojovali Češi dvě zlaté medaile, což z nich udělalo hlavní postavy sobotního vyhlášení celého šampionátu v italském Trentu, tedy v místě konání jednoho z nejtěžších závodů seriálu Mistrovství Evropy.

[*7

V kategorii 1, ve které závodí cestovní vozy, si stejně jako v loňském roce došel pro pohár za první místo Lukáš Vojáček. Čerstvě dvaatřicetiletý jezdec se svým Subaru Impreza WRX Sti v barvách ACCR Czech Ennoble Teamu porazil druhého Itala Antonina Migliuola o pouhých 16,5 bodu.

Hned v šesti závodech se mu podařilo získat plných 25 bodů a přesto, že si první body připsal až na druhém závodě seriálu v Rechbergu, po dramatickém boji získal na posledním závodě v chorvatském Buzetu svůj druhý evropský titul. Sílu českých jezdců v této kategorii potvrdili šestým místem David Dědek.

Také mezi sportovními vozy v kategorii 2 se české barvy neztratily. Tato kategorie má v letošním roce hned dva vítěze v absolutním pořadí. Italové Faggioli a Merli získali shodný počet bodů, prapor České republiky držel nejvýše Dan Michl na čtvrtém místě celkového pořadí. Zároveň se s Lotusem Elise E2SH-3000 stal vítězem Trofeje FIA v kategorii 2 a i on si tak po zásluze mohl dojít v Trentu pro pohár za první místo.

Jezdec, který na tratích pohybuje již od roku 1996, tím podtrhl úspěšnou sezónu celého Michl motorsport ACCR Czech Teamu, když jeho otec Josef se v závodech historických automobilů do vrchu umístil na třetím místě v ME a zvítězil v Mistrovství Zóny střední Evropy. Do první desítky kategorie 2 se probojovali ještě Petr Trnka a Marek Rybníček.

Slavnostní vyhlášení v Trentu mělo perfektní atmosféru a udělalo symbolickou tečku za letošní sezónou. Všechny jezdce teď čeká dlouhá zimní pauza, kterou využijí k přípravě svých vozů na sezónu 2020, ta bude nová hlavně pro účastníky kategorie 1, kde dojde k výraznému rozšíření akceptovaných vozů.