Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Elektrický Renault Kangoo Z.E. od 699 900 Kč

Kangoo Z.E. je průkopníkem na evropském trhu s elektrickými do-dávkami, na kterém zaujímá vedoucí postavení. Elektrická dodáv-ka Renault byla od svého uvedení na trh jednomyslně oslavována tiskem a získala četná ocenění např. „International Van of the Year 2012“.

Na český trh jsou uvedeny dvě délky karoserie Kangoo Z.E. (4,28 m) a Kangoo Maxi Z.E. (4,66 m). Obě jsou k dispozici jako 2 místný furgon, delší z nich i jako 5místné „kombi“. Objem náklado-vého prostoru je v závislosti na verzi až 4,6 m3 a užitečné zatížení je 650 kg.

Poslední modernizace přináší tyto změny: nový akumulátor, nový motor, novou výkonnější nabíječku, tepelné čerpadlo integrované do klimatizace a nové on-line služby. Kangoo Z.E. díky těmto ino-vacím poskytuje nejdelší dojezd mezi elektrickými lehkými užitko-vými vozy.


2-místný:699 900 Kč
Maxi 2-místný: 729 900 Kč
Maxio Combi 5-místný: 759 900 KčKangoo Z.E. nabízí díky novému akumulátoru „ Z.E. 33“ (33 kWh) dojezd až 270 km dle NEDC oproti 170 km u původní verze. V re-álných podmínkách v dodávkovém cyklu to odpovídá dojezdu při-bližně 200 km na jedno nabití.

Nový akumulátor je výsledkem vývoje společností Renault a LG Chem a těží z významné inovace – zvýšení energetické hustoty. Tato technologie spočívá ve zvýšení úložné kapacity akumulátoru se zachováním jeho rozměrů a užitečného objemu vozu. Optimali-zace vychází nejen z přidání dalších modulů, ale také z vylepše-ného chemického složení článků akumulátoru za účelem zvýšení energetické hustoty. Tohoto zásadního vylepšení bylo dosaženo bez vlivu na spolehlivost a bezpečnost při používání.

Kangoo Z.E. využívá nový a účinný motor s optimalizovaným říze-ním akumulátoru. To má za následek hospodárnější provoz při za-chování výkonu. Motor R60 o výkonu 44 kW (60 k) pochází kom-pletně z dílny značky Renault. Vyrábí se též ve výrobním závodě ve francouzském Cléonu, který je pro skupinu Renault stěžejní z hlediska výroby motorů a převodovek.

Kangoo Z.E. je vybaveno nabíječkou nové generace, která pod-poruje nabíjení o výkonu až 7 kW AC (střídavý proud). Díky tomu je Kangoo Z.E. s dobíjecí stanicí Wall Box 7 kW na plnou kapaci-tu baterie nabité do 6 hodin. Vůz umožňuje dobití 35 kilometrů do-jezdu za hodinu (v mírném podnebí), to odpovídá době pauzy na oběd nebo době nakládání zboží do vozu před další cestou. Kan-goo Z.E. tedy může být na cestě celý den a umožňuje sloužit dvěma směnám (ráno a odpoledne). Přispívá tak k optimalizaci pracovního dne a služeb zákazníkům. Kangoo Z.E. je standardně vybaveno kabelem pro dobíjení z dobíjecí stanice Wall Box nebo z veřejně dostupné dobíjecí stanice.

Důležitou inovací, která přispívá ke zlepšení dojezdu obzvláště za chladnějšího počasí je tepelné čerpadlo propojené s klimatizací. V modelu Renault ZOE je standardní výbavou všech verzí, pro Re-nault Kangoo Z.E. je k dispozici na přání. Toto tepelné čerpadlo umožňuje zvýšit dojezd vozu za chladného počasí, protože omezí využití elektrických odporů používaných při konvenčním topení, které spotřebují velké množství energie.

Specifickou vlastností elektrických vozidel je jejich nezvykle tichý provoz. To má za následek vyšší riziko nepozornosti pěších v cen-trech měst, kde jsou elektromobily využívány především. Proto jsou vozy Renault Z.E vybaveny systémem Z.E. Voice, který do rychlosti 30 km/h automaticky uměle vytvář lokalizovat veškeré dobíjecí stanice dostupné veřejnosti v hlavních evropských ze-mích. Z.E. Trip je dostupná prostřednictvím navigačního systému Renault R-LINK. Umožňuje výběr místa dobíjecí stanice a přímo vás k ní zavede.
Aplikace Z.E. Trip informuje v reálném čase o veřejných dobíje-cích stanicích a řidiče k nim dovede. Upřesňuje také výkon dobíje-cí stanice a její kompatibilitu s daným vozem. Uživatel má také možnost zjistit síť dostupných dobíjecích stanic na webových stránkách společnosti Renault a trasu si může naplánovat pře-dem.

MY Z.E. CONNECT
Tato služba umožňuje přístup k údajům o vozu z chytrého telefonu nebo z počítače připojeného k internetu: stav nabití, dojezd vozu s aktuálním nabitím, historie dobíjení, nastavení varovných hlášení a doporučení.

Renault 31.5.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar