Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Elektrické lahůdky na veletrhu e-SALON

Po vynucené pauze se koná třetí ročník veletrhu čisté mobility e-SALON, který uvádí ekologické vozy, motocykly, dobíjecí technologie, novinky z oblasti infrastruktury moderní mobility a další unikáty. Akce pro veřejnost probíhá ve dnech 12. až 14. listopadu na výstavišti PVA EXPO PRAHA.

Veletrh e-SALON je svou komplexností a velikostí událost evropského významu a mnozí výrobci během něj představují klíčové produkty svých značek v české premiéře. Nejinak tomu bude také letos, kdy automobilové novinky obsadí Haly 3 a 4.


Například korejská automobilka KIA přivezla, coby jeden z leaderů elektrifikace v České republice, na e-SALON několik modelů – hlavní hvězdou bude Kia EV6, dále pak Kia Sportage Plug-in Hybrid a e-Niro.


ŠKODA AUTO, automobilový leader českého trhu, představuje nejen čistě elektrické či plug-in hybridní modely, ale ukazuje také všechny navazující služby, které jsou součástí celého ekosystému elektromobility mladoboleslavské automobilky.Ford se chlubí sportovně střiženým sportovním Mustangem Mach-E, Porsche supersportem Taycan, Taycan Cross Turismo či Panamera 4S E-Hybrid Sport Turismo a Mitsubishi technicky zajímavým SUV Eclipse Cross PHEV, které umí být „malou elektrárnou“ na cestách pro nejrůznější spotřebiče.


Mezi hlavní taháky se řadí i novinka značky Dacia s názvem Spring, která je nejlevnějším elektromobilem na trhu s cenovkou pod půl milionu korun.


Renault na veletrhu prezentuje první model nové generace „nativních“ elektromobilů Renault – nový Megane E-Tech 100% elektrický, který je zároveň prvním modelem pyšnícím se novým logem značky. Představuje přelomový design, který porušuje zákonitosti tradičního kompaktního hatchbacku.


Návštěvníci uvidí i nejnovější model Tesla Y. Audi vystavuje nejen Q4 e-tron Sportback, ale i e-tron GT. Veřejnost se seznámí i s dalšími vozy Hyundai, a to modely Tucson PHEV, Santa Fe PHEV, Ioniq 5, Kona EV či vodíkové Nexo.


Asi největší a nejzajímavější expozici připravil Volkswagen s rozrůstající se rodinu ID. Na letošním e-SALONu představuje ID.4 ve vrcholné GTX verzi s pohonem všech kol. Další premiérou v rodině ID. bude SUV kupé ID.5, které mělo světovou premiéru teprve před týdnem. Nejtěžší bylo zajistit pro veletrh koncept ID. LIFE, který odpovídá vizi městské elektromobility příští generace a ztělesňuje trvalou udržitelnost, digitální technologie a nadčasový design.


Svoji premiéru má i CUPRA BORN. Svět užitkových vozů budou, mimo jiné, zastupovat značky GOUPIL či tradiční značka VW, která předvede hned několik modelů dodávek, a to VW Multivan highlite a eCrafter.


Tím výčet značek končí, jiné, které také nabízejí elektromobily, jako BMW, Mercedes Benz, Fiat, Citroën, Peugeot, DS na veletrhu neuvidíte.


Testovací jízdy i odborné přednášky


Návštěvníci e-SALONu si mohou unikátní modely vozů otestovat na vlastní kůži. Testovací jízdy totiž nabídne v areálu PVA EXPO PRAHA téměř každá z automobilek. Pro zájemce je připravena registrace, kde si budou moci vybrat z prezentovaných značek a přihlásit se na testovací jízdu – k zapůjčení je více než 25 vozů různých značek. Pro návštěvníky je připraveno i testování elektromotorek, elektrokol a dalších elektro vozítek.


Na veletrhu se představí i řada výrobců dobíjecích stanic, dodavatelů energií, i výrobců elektrokol, která jsou v této době velmi populární. Nechybí ani výrobci vozítek pro imobilní osoby, manipulační a komunální techniky či výkonné elektrické nakladače společnosti Kovaco Electric.JL 11.11.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar