Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Edda Cup začíná v Mostě

Desátá sezona nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu Edda cup začne v sobotu 25. března na mosteckém autodromu. Již tradičně závodníci Edda cupu zahajují své zápolení na dráze, která i svými bezpečnostními parametry dovoluje bez většího rizika rychle osvěžit závodnické instinkty po zimní přestávce.

Na druhou stranu ovšem trať, která proti přírodním vrchařským tratím, dovoluje v daleko větší míře využívat techniku na plný výkon, dokonale prověří kvalitu péče, kterou jezdci v přestávce svým strojům věnovali. Pořadatelé v čele s promotérem Edou Paterou připravili logisticky i kapacitně velmi náročný závodní den.

Mostecký závod, právě proto, že otvírá sezónu, je velmi oblíbený nejen mezi jezdci, tak i mezi hosty z jiných závodních seriálů. Důsledkem toho je nabitá startovní listina, která v současnosti čítá 150 jmen! Ve všech skupinách i třídách se sejde hojná účast a ostrá konkurence. Závodu v Mostě každoročně využívají i jezdci, kterým se jinak na přírodní tratě moc nechce, ale díky nim se vždy objeví na startu zajímavé stroje.

Pro přihlášené jezdce začíná závod již v pátek přejímkami, někteří zřejmě využijí i testovacího dne a vyrazí na trať v jeho rámci. Vlastní závodění vypukne v sobotu ráno. Uspořádání tratě a depa umožňuje v Mostě uspořádat v jednom dni dva kompletní závody, druhý dokonce na tři ostré jízdy, i při vysokém počtu startujících.

V 9 hodin ráno začíná trénink, první závodní jízda má naplánovaný start na 11:15, závod by měl skončit do 13:00. Po na autodromu předepsané přestávce ve 14:00 začne jedna tréninková jízda pro druhý závod, který se jede systémem započítávaných dvou lepších časů ze tří závodních jízd. 150 závodníků krát 5 závodních jízd je pěkná podívaná pro diváky, ale také perná práce pro organizátory a časomíru. Po konci závodu v 18:00 dojde k dekorování nejlepších závodníků v jednotlivých třídách.

Organizátoři a závodníci Edda cupu srdečně zvou všechny příznivce automobilových závodů na mostecký autodrom a prosí je, aby při sledování sportu nezapomínali na ukázněnost a respektovali řád autodromu. Pro diváky je vstup zdarma, na místě bude k dispozici nové vydání tištěného průvodce sezónou, též zdarma. Podrobnější informace, zvláštní ustanovení a startovní listinu najdou zájemci na http://www.edda.cz/mscrdovrchu.

Všechny srdečně zve pořadatelský sbor a jezdci EDDA Cupu

Jarda Malík 21.3.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar