Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Dvakrát DS Louvre - umění do auta

Společnost DS Automobiles je partnerem muzea Louvre od svého vzniku v roce 2014. Jejich spolupráce je založená na spojenectví dědictví a modernosti pro budování budoucnosti. Tato vize je založena na vynikající kvalitě, know-how a inovacích, díky nimž Francie a Paříž září po celém světě.

Od roku 2020 se jméno Louvre stalo vznešeným exkluzivním podpisem řady DS Automobiles s limitovanou edicí DS 7 Crossback Louvre, který se nyní rozšiřuje také na DS 3 Crossback Louvre.


Naši designéři přenesli do vozu DS 3 Crossback Louvre znaky muzea, na kapotě, víku zavazadlového prostoru a předních dveřích jsou tak elegantně umístěny speciální emblémy „Louvre“. Přední maska DS Wings a maska chladiče jsou v černém odstínu Onyx, osa kapoty má pod lakem vyvedený motiv pyramidy. Zadní světla, která jsou v rámci sériové výbavy vybavena LED diodami, jsou ozdobena leskle černou lištou.


Osmnáctipalcová kola z lehké slitiny Luxor jsou také opatřena motivem pyramidy, střed je černý. Další vnější znak, kryty zpětných zrcátek, jsou opatřeny laserem gravírovaným motivem pyramidy na černém pozadí, stojky zrcátek přebírají odstín karoserie.


Interiér vozu DS 3 Crossback Louvre je v provedení DS Opéra, jehož elegance nemá ve své kategorii konkurenci. Na první pohled okouzlí svými sedadly z černé kůže Nappa Black Art Basalt s proplétáním Bracelet, ze stejné kůže je i dekor na palubní desce a ve výplních dveří. Smyslové zážitky umocňuje perleťové prošívání a gilošování „Clous de Paris“.
Dalším typickým prvkem vozů DS Automobiles je volant ručně obšitý kůží včetně ramen a středu. V kabině upoutají další specifické znaky, jako vytlačený reliéf s motivem pyramidy a štítek „Louvre“ na přístrojové desce. Na leskle černém obvodu řadicí páky je laserem vyrytý motiv pyramidy.


DS 3 Crossback Louvre je k dispozici s elektrickým motorem E-Tense. Ve verzi se spalovacím motorem je DS 3 Crossback Louvre k dispozici s benzínovým motorem PureTech 130 EAT8 nebo PureTech 155 EAT8 a dieselovým motorem BlueHDi 130 EAT8.
DS 3 Crossback Louvre je k dispozici v pěti odstínech: černá Perla Nera, šedá Artense, šedá Platinum, bílá Perle Nacré a Cristal Pearl, vždy se střechou v odstínu černá Perla Nera.DS 7 Crossback Louvre: nová kolekce

DS 7 Crossback Louvre má znaky „Louvre“ na kapotě, víku zavazadlového prostoru a předních dveřích. Přední maska DS Wings a okenní lišty mají leskle černé zdobení, stejně jako střešní nosič a lišty zadních světel.

Model lze přizpůsobit do nejmenšího detailu, pozornost upoutá i laserem gravírovaný motiv pyramidy na černých krytech zpětných zrcátek. Další špetku elegance dodává vozu DS 7 Crossback Louvre exkluzivní design dvacetipalcových kol Alexandria.
V interiéru se motiv pyramidy od Ieoh Ming Peie decentně objevuje ve formě 3D tisku na výdechu ventilace, palubní desce a jako reliéf vytlačený v kůži Nappa na víku středové odkládací přihrádky.

Ukázka francouzského know-how kombinuje nové techniky, jako je 3D tisk nebo laserové gravírování, a mistrovské zpracování ušlechtilých materiálů, jako je černá kůže Nappa Black Art Basalt s proplétáním Bracelet. Je to vyvrcholení dlouhé spolupráce s muzeem Louvre, která dala vzniknout tomuto spojenectví kultury a umění cestovat.

DS 7 Crossback Louvre je k dispozici se dvěma plug-in hybridními motory o výkonu 300 k (pohon všech 4 kol) a 225 k (pohon 2 kol) a spotřebou paliva 1,3 až 1,6 litru na 100 km v závislosti na kombinovaném cyklu. Ve elektrickém režimu a režimu s nulovými emisemi je dojezd podle normy WLTP až 58 kilometrů. Verze s výkonem 300 k zrychlí na 100 km/h za 5,9 s a 1000 metrů s pevným startem překoná za 25,9 s. K dispozici je také benzinový motor PureTech 180 s automatickou převodovkou.

Vůz DS 7 Crossback Louvre, jehož základem je výbava Rivoli a interiér DS Opéra Black Art Basalt, je symbolem francouzského know-how v automobilovém odvětví. Kombinuje řadu vyspělých technologických prvků s dokonalou elegancí, včetně – v rámci sériové výbavy – systému DS Connected Pilot, poloautonomního systému řízení 2. úrovně, odpružení řízeného kamerou DS Active Scan Suspension, světly DS Active LED Vision pro aktivní svícení, Ve výbavě je rovněž řada asistenčních systémů řízení, jako je rozšířené rozpoznávání dopravních značek, aktivní sledování mrtvého úhlu, varování před snížením pozornosti řidiče pomocí kamery nebo aktivní systém varování při neúmyslném opuštění jízdního pruhu, dále přední vyhřívaná a větraná sedadla s masážní funkcí a vyhřívané čelní sklo.


Cena vozu DS 7 CROSSBACK LOUVRE se pohybuje v závislosti na motorizaci mezi 1 340 000 Kč a 1 720 000Kč.


Umělecká díla ve voze


Láska k umění a kultuře se projevuje novými exkluzivními způsoby. S oběma vozy může posádka objevovat nejvýznamnější umělecká díla nejkrásnějšího muzea na světě.
Pro potěchu smyslů zobrazují automobily umělecká díla na velkém středovém displeji s vysokým rozlišením o uhlopříčce 10,3 palců. Díla se rovněž stávají zdrojem inspirace při poslechu zhruba čtyřminutových podcastů, které odhalují všechna jejich tajemství (k dispozici ve francouzštině, angličtině, němčině, španělštině a italštině).


Týmy muzea Louvre a DS Automobiles vybraly 182 uměleckých děl, která reprezentují všechny sbírky a oddělení muzea. Mění se každý týden nebo je můžete vyhledat pomocí vyhledávače, a zkrášlit si tak každou cestu ve voze DS 3 Crossback Louvre. Vrcholem elegance je možnost cestovat s uměleckým dílem – obrazem nebo sochou – zobrazeným na středovém displeji.
Mezi nabízená díla patří například socha Níké Samothrácká, portrét Mony Lisy od Leonarda da Vinciho, Veroneseho Svatba v Káni galilejské, Napoleonova korunovace od Jacquese-Louise Davida, Vor Medúzy od Théodora Géricaulta, Svoboda vede lid na barikády od Eugèna Delacroixe a egyptská socha Sedícího písaře.


Louvre
Palác Louvre je jako bývalá královská rezidence součástí francouzské historie již osm století. Jako veřejné muzeum byl Louvre otevřen v roce 1793 a dnes představuje sbírky, které patří k nejlepším na světě a zahrnují devět tisíciletí a pět kontinentů.

Lidé z celého světa obdivují více než 35 000 děl rozdělených do osmi oddělení, včetně Mony Lisy, Níké Samothrácké a Venuše mélské. Louvre je živoucím a inspirativním místem, které bylo vytvořeno pro umělce, a i dnes absorbuje současné umění. Jeho symbolem je pyramida, jejímž autorem je Ieoh Ming Pei a která v roce 2019 oslavila třicáté výročí. Louvre je jako strážce tohoto jedinečného dědictví, které prezentuje veřejnosti, nejnavštěvovanějším muzeem na světě.


DS 20.12.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar